Lee Towers Ook college Veere ziet niets in praten met Van Leeuwen Juvent en Intervence doen mee aan staking 2 MAIKEL HARTE Column Zat ik maandag op een terras in het Italiaanse Udine, moest ik ineens aan Lee To wers denken. Niet dat er volgens mij ook maar enig verband is tus sen Lee Towers en Udine, want Lee Towers kun je maar met één stad associëren en dat is Rotter dam. Het had ook niks met zijn liedjes te maken. achtereen regende en dat er sprake was van een gevalletje: I can see cle arly now, the rain is gone. In de jaren tachtig maakte hij met dat lied fu rore, net zoals met de evergreen You never walk alone, maar ook met dat lied had het niks te maken. Dat je nooit alleen loopt ,kun je zeggen over Venetië, Florence en Verona, maar niet over Udine. Zo druk is het niet. dat is eigenlijk vreemd, want het is echt een aanrader. Mijn vrouw en dochters slenterden er langs de overdekte winkelgalerijen, ik be stelde bij een caféetje aan het Pi azza della Liberta een koffie. Het is niet zo dat er vervolgens een Itali aanse look-a-like van Lee Towers tegenover me kwam zitten. Nee, ik ben geen Italiaan met een gouden montuur, achterover geföhnd haar en een smoking tegengekomen. Ik moest aan Lee Towers denken door het kleine straffe kopje koffie dat ik kreeg. moppentapper te zijn, zo iemand die het nooit kan laten om mop pen te tappen. Ik heb me laten ver tellen dat hij het zelfs bij een ont moeting met Maxima niet kon la ten. Zij zou hem nog niet de hand geschud hebben of hij zou al aan haar gevraagd hebben: ,,Weet u waarom ze in Italië straffe koffie in van die hele kleine kopjes schen ken?" Maxima moest het antwoord schuldig blijven, waarop de volks zanger haar half lachend het ant woord zou hebben gegeven: ,,Dat doen ze expres zo! Ik heb er 1300 kilometer van huis een binnen pretje om. Groeten uit Italië! Dat je nooit alleen loopt, kun je zeggen over Venetië, maar niet over Udine. DE STELLING Weekend: Niks mis met een keertje bijven zitten Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters ROZE ZATERDAG WIE IS ET>^y Sleper Kotug Smit in Spaanse handen Overleg over aanpakvuurwerk VLISSINGEN Jumbo mag Agrimarkt kopen Van Leeuwen spant al jarenlang tal rijke procedures aan tegen de ge meente Veere om naar zijn oordeel onjuiste behandeling van recreatie ondernemers, onder wie zijn zus. Bij de geschilbehandeling voor de rechtbank, op 26 juli, droeg de rech ter de twee partijen op met hulp van bemiddeling een einde te maken aan de stroom juridische conflicten. Ik geniet inderdaad van het spel Dat is Veere en Van Leeuwen al herhaaldelijk opgedragen door di verse voorzitters van rechtscolleges, maar zonder resultaat. Bij de uit spraak van de rechtbank in juli ver klaarde Van Leeuwen meteen niets te zien in bemiddeling. Daar is het college het mee eens, besluit dat nu. Gebleken is dat Van Leeuwen alle geschillen inhoudelijk wil betrek ken bij de bemiddeling en dat de ge meenteraad zich bemoeit met alle dossiers waarover geschillen be staan. Veere vindt dat de bemidde ling niet over de problemen van Van Leeuwens cliënten moet gaan, maar 'over het gemak waarmee (Van Leeuwen) procedures meent te moeten starten, en de wijze waarop (hij) deze vervolgens meent te moe ten voeren'. Schaken Bemiddeling heeft zin als partijen geen dubbele agenda hebben, en die heeft Van Leeuwen volgens het col lege wel als direct betrokkene van de exploitatie van een minicamping. Zijn getuigenis in het televisiepro gramma Opstandeling bewijst dat hij niet bereid is tot een eindresultaat te komen, schrijft het college. Van Leeuwen zegt daar: ,,Ik geniet inder daad van het spel. Als het spel over is en je hebt gewonnen, dan is het net als met schaken en begin je weer met een ander spel." 'Deze opmerking sluit aan bij onze ervaringen met eerdere pogin gen om in overleg tot een oplossing van de geschillen te komen', ver klaart het college van Veere. Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land reizen die dag af naar Den Haag. Ook die van Juvent en Intervence. Ruud Stevens, bestuurder van Ju vent, laat weten liever te willen spre ken van een 'actiedag'. Een aantal medewerkers zal gaan, maar niet al het werk zal stilliggen. ,,Dat is ge woon niet mogelijk", zegt hij. ,,Er zijn cliënten die nou eenmaal hulp nodig hebben. Die willen wij hier niet te dupe van laten zijn. We vin den het goed dat de problemen op zo'n dag onder de aandacht komen. Hier in Zeeland merken wij dat er een tekort is aan medewerkers en dat de werkdruk erg hoog ligt. Daarom zullen wij medewerking verlenen aan collega's die naar Den Haag willen gaan. Dan proberen wij hun werk anders in te plannen." De staking is door de FNV en CNV in het leven geroepen, nadat ze er niet uitkwamen met het ministe rie van Volksgezondheid. Over 2019 heeft de minister eenmalig 420 mil joen euro toegekend. In 2020 en 2021 komt daar eenmalig 300 miljoen bij. Dit is volgens FNV-bestuurder Maaike van der Aar Jeugdzorg niet genoeg. ,,Om de tekorten op te kun nen vullen hebben we structureel 750 miljoen euro nodig", zegt ze. ,,Daarnaast nog 200 miljoen euro om in de werknemers te kunnen in vesteren." Koekamp De staking is van 11.30 tot 14.00 uur op de Koekamp in Den Haag. Aan melden is verplicht en kan tot 18 au gustus bij het FNV. Het is toeganke lijk voor iedereen die de jeugdzorg in Nederland een warm hart toe draagt. 3 dagen 4*-Van der Valk hotel bij Den Bosch incl. diner zaterdag 3 augustus 2019 Het is niet zo dat het hier dagen Een prachtige stad waar wij zo wat de enige toeristen waren en Lee Towers schijnt nogal een Reageer op pzc.nl Gisteren: Bij elk parkeer vak hoort een laadpaal 993 reacties 21% 71% TERNEUZEN Het Nederlandse sleep- vaartbedrijf Kotug Smit, dat onder meer actief is in Terneuzen en Vlissin- gen, komt definitief in handen van het Spaanse familieconcern Boluda. De in maart al door aan deelhouders Boskalis en Kotug aangekondigde verkoop is in alle betrok ken landen goedgekeurd. Sleeptarieven staan door de concurrentiekracht van grote rederijen onder druk. Schaalvergroting in de sleepvaart is daar de reactie op. Sleepvaart is ook geen kernactiviteit van Boskalis dat voor alles een aannemingsbe drijf is. VLISSINGEN De drie Walcherse ge meenten praten dit na jaar samen over stren gere regels voor het af steken van vuurwerk. De aanleiding is de op dracht tot hardere aan pak van vuurwerkoverlast die de meerderheid van de gemeenteraad Mid delburg heeft opgelegd aan haar college. Moge lijk krijgt Middelburg één centrale afsteekplek, zei burgemeester Harald Bergmann. De Christen Unie in Vlissingen wil voorkomen dat Middel burgse vuurwerkliefheb bers uitwijken naar Vlis- singen op oudjaarsdag en stelde vragen. Niets staat de overname van Agrimarkt door Jumbo nog in de weg. De Autoriteit Consu ment Markt heeft groen licht gegeven. Volgens de autoriteit blijft er na de overname nog voldoende concur rentie over. Bijna drie weken geleden werd be kend dat Jumbo de klei nere supermarktketen Agrimarkt van de co öperatie CZAV wilde overnemen. Het gaat om zes winkels in het zuid westen van Nederland: Goes, Vlissingen, Ter- neuzen, Middelharnis, Roosendaal en Oud- Beijerland. Bemiddeling tussen juridisch adviseur Bram van Leeuwen en de gemeente Veere heeft geen zin, aldus het Veerse college. De voorwaarden die Van Leeuwen stelt en zijn bejegening van ge meentevertegenwoordigers zijn voor het college het bewijs. Claudia Sondervan Veere - Bram van Leeuwen, adviseur Medewerkers van Juvent en In tervence leggen het werk op 2 september neer tijdens de lan delijke stakingsdag. Dat heeft de vakbond FNV gemeld. Koen Florusse Middelburg Van der Valk Hotel 's-Hertogenbosch - Vught V 2 overnachtingen in een 2-persoonskamer 1/ 2 x ontbijtbuffet t.w.v. 31,90 p.p. V 1 x 3-gangendiner t.w.v. 6 29,50 p.p, V Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel V Op ca. 3 km. van de binnenstad hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur (.088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2