Support de Lange Mannen naar Tokio 2020! h kwalificatietoernooi 9-11 augustus 2019 Rotterdam Ahoy 22 'Geen volleybalster op de wereld heeft haar sprongkracht en snelheid' Nederland in drie sets klaar FÏV3 Een tijdje geleden zaten Celeste Plak en Paola Egonu met een broodje en een koffie te ontbijten in Novara, de stad van de club waar beide volleybalsters destijds speel den. Het was rustig op straat en vooral stil aan hun tafeltje. Tot ie mand Italiës bekendste sterspeel- BELGIË ster opmerkte en een handteke ning vroeg. Plak: ,,Ze gaf er een. Daarna zag ik van meerdere kanten stellen op ons afkomen, werd er ge vraagd om foto's, wat nog meer aandacht trok en in een klap was ons tafeltje omsingeld." Het gevolg? Het broodje smaakte niet meer, Egonu voldeed nog aan wat verzoeken, maar nadat ze het gros had gehad, keken de teamge noten keken elkaar aan en zei Plak in het Engels tegen de toegesnelde fans: ,,Sorry, we moeten gaan." Ze stonden op en vertrokken. ,,En ver volgens werd Paola een bitch ge noemd. Zo werkt dat als je bekend bent. Bij haar heeft alles wat ze zegt en doet impact. Dat is lastig voor haar." In volleyballand Italië is de pas 20-jarige Egonu de hoop van de na tie tijdens de -naar alle waarschijn lijkheid - beslissende confrontatie met Nederland om het ene olym pische ticket dat dit weekeinde in Catania te verdienen is. Zondag hebben beide teams tegen Kenia en België gespeeld. Voor Nederland was de immigrantendochter, die Armani tot haar persoonlijke spon sors mag rekenen en soms vergele ken wordt met Messi, de afgelopen periode juist een studieobject. Di verse internationals speelden in clubverband tegen haar, of, zoals Plak, met haar. „Buiten het veld kun je met haar lachen, is ze losjes en relaxed, maar op het veld weet ze heel goed wat ze wil en dat kan ze duidelijk ma ken ook. Ze wil graag winnen, is ontzettend gretig en dat maakt haar zo sterk. Ze is dé gevaarlijkste speelster ter wereld", zegt Plak. Sprongkracht Lonneke Sloetjes, Nederlands grootste volleybalster van het mo ment en sterspeelster op dezelfde positie spelend als Egonu, noemt haar 'héél bijzonder'. ,,Zij heeft be paalde fysieke mogelijkheden. Nie mand op de wereld heeft die sprongkracht en snelheid." Met 1.90 centimeter is Egonu lang, maar twee centimeter korter dan Sloetjes en zelfs acht centimeter korter dan Nederlands langste speelster Ni cole Koolhaas. Sloetjes staat bekend om haar snelheid. ,,Maar ik heb niet die hoogte en explosiviteit die zij heeft - misschien had ik dat vroeger, maar ik word ook een dagje ouder", zegt de 28-jarige diagonaal. Het aantal centimeters dat Egonu hoger springt durft Sloetjes er niet aan te verbinden. ,,Maar zij kan echt veel hoger. Zij slaat over de blokkering heen. Dat maakt het ook heel moei lijk om haar te blokkeren. Omdat ze zo hoog springt, moet je later sprin gen dan zij, terwijl je gewend bent tegelijk met een aanvalster of hoog uit iets later te springen. Bij haar moet je langer wachten, dan kun je misschien nog ^éts aanraken." Daarnaast slaat ze hard, ze haalt snelheden van 100 kilometer per uur. Het Nederlands team maakte de voorgaande maanden heatmaps, om te zien wat Egonu's voorkeuren zijn wanneer ze een bal slaat; de plek, de snelheid, het soort bal. Er kwamen mannen meetrainen op Papendal die haar nabootsten. Er werd video gekeken, genoteerd wanneer ze fouten maakte. Één garantie geeft iedereen uit het Nederlands team die naar Egonu gevraagd wordt alvast: Zij gaat punten maken zondag. Sloet- jes: ,,Dat voorkom je niet." Maar elke sterspeler heeft een team no dig om écht te scoren. Bondscoach Jamie Morrison: ,,Niet alles draait om haar." Laura Dijkema: ,,Ik denk daarom dat het vooral belangrijk is om die anderen te stoppen." En Robin de Kruijf, die regelma tig tegen haar speelde met haar Ita liaanse club Coneglianotie en de de afgelopen weken alle info deelde: „Uiteindelijk is het natuurlijk het belangrijkst dat we zelf scoren." Tickets via: volleybal.nl/evenementen TOKYO VOLLEYBALL FIV3 QUALIFICATION zaterdag 3 augustus 2019 GO Egonu het grote gevaar voor Oranje Paola Egonu in actie. De 20-jarige Itali aanse wordt de Messi van het volleybal genoemd. foto ORANGE PICTURES rJ MIKASA Ze is de meest gevreesde speel ster van Italië: Paola Egonu. Morgen staat ze tegen Neder land in de strijd om één olym pisch ticket. Celeste Plak: ,,Zij is dé gevaarlijkste speelster ter wereld." Lisette van der Geest Catania CATANIA Alleen het begin van de confrontatie met Bel gië gisteravond in Catania was spannend. België nam vanaf het begin de leiding, maar na het eerste deel van de eerste set namen de Nederlandse volleybalsters afstand van de ploeg die zich zelf de Yellow Tigers noemt en wonnen die met 20-25. Het werd uiteindelijk volgens ver wachting 0-3: (20-25, 15-25, 22-25). Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22