en de zeventien dwergen In elke voorbeschouwing, op elk denkbaar kanaal en aan elke stamtafel, is de v:' Q Ga naar pzc.nl/voetbalrapport 20 De titelrace lijkt, als we de kenners mogen geloven, al op voorhand beslist. Maakt dat de eredivisie dit seizoen op voorhand minder aantrekkelijk? Dat valt nog maar te bezien. zaterdag 3 augustus 2019 Van Aad de Mos tot Jan Joost van Gangelen, van Arno Vermeulen tot Leo Beenhakker, van uw buurman tot de bakker op de hoek: zo'n beetje iedere koffiedikkijker trekt precies dezelfde conclusie dezer da gen. In elke voorbeschouwing, op elk denkbaar kanaal en aan elke stam tafel is de prognose dezelfde: de ti tel gaat dit seizoen wederom naar Amsterdam. Zelfs in Eindhoven moet je met een vergrootglas zoe ken naar rasoptimisten en dwars- denkers die hun geld op PSV zet ten. Fox Sports-analyticus Kenneth Pérez zei het gisteren nog maar eens: ,,Sinds mijn komst naar Ne derland heb ik het nog nooit zo unaniem meegemaakt." Het werpt nu al, in het weekeinde van de eer ste speelronde, de vraag op wat dat doet met de uitstraling van de ere divisie. Of het ook hier een reëel scenario is: een voorspelbare serie kampioen zoals Duitsland (Bayern München) en Italië (Juventus) die al jaren hebben. Competities die vaak vóór de win terstop al nagenoeg zijn beslist. 140 miljoen euro Dat lijkt allemaal erg voorbarig, want Ajax werd in de laatste vijf seizoenen nota bene slechts één keer kampioen. Maar het toe komstbeeld komt niet zomaar uit de lucht vallen. Als Ajax zich deze maand plaatst voor het hoofdtoer nooi van de Champions League, heeft het dit seizoen grofweg 140 miljoen euro te besteden. Dat is meer dan het dubbele van Feyenoord (jaarbudget 68 miljoen euro) en bijna het dubbele van PSV (78 miljoen), dat deze week de Champions League misliep. En dan hebben we het nog niet eens Het wemelt van de jonge, ambitieuze, relatief onbekende trainers in de eredivisie over de immense financiële reser ves die de Amsterdammers in de afgelopen jaren opbouwden: Fren- kie de Jong en Matthijs de Ligt le verden alleen al deze zomer zo'n 150 miljoen euro op. ,,Het afgelo pen seizoen smaakt naar meer'', zei Ajax-directeur Edwin van der Sar afgelopen week in een podcast van zijn club. ,,Daar moeten meer titels op volgen in de komende ja ren.'' Ook zijn collega Marc Over- mars schetste het onlangs: dit is hét moment voor de club om defi nitief afstand te nemen. Financieel was dat feitelijk eerder al gebeurd, maar ook sportief ligt de weg nu open. PSV-trainer Mark van Bom mel worstelt en puzzelt nog, met pijnlijke nederlagen tegen Ajax en FC Basel tot gevolg. Feyenoord verzuipt in de zorgen en heeft zich sportief tot nu toe nauwelijks ver sterkt. Ajax-trainer Erik ten Hag moet het dan wel doen zonder zijn blik- Help ons om het amateurvoetbal goed in kaart te brengen. Doe mee en bepaal mede het Nationale Voetbalrapport dat in de Week van het Amateurvoetbal gepresenteerd wordt. Vul de enquête in en maak kans op 2 kaarten voor de EK-kwalificatie. Sjoerd Mossou Rotterdam ILLUSTRATIE MARK REIJNTJENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20