39 seconden Trainer Stam staat er bijna Real Madrid heeft transfersom van 60 miljoen 18 Real Madrid aast op Ajacied Donny van de Beek. De Spaanse grootmacht slaagt er vooralsnog niet in om Paul Pogba aan te trekken en ziet in de 22-jarige middenvelder het ideale alternatief. Column @sjoerdmossou SJOERD MOSSOU Het filmpje duurt 39 seconden, maar de kracht zit juist in de eenvoud, in de gortdroge alledaags heid die slechts in een handvol camerashots voor bijtrekt. Tegenwoordig lanceert vrijwel elke voet balclub de meest spectaculaire filmpjes, compleet met dampende beats, dronebeelden en gelikt ge doe, maar bij Feyenoord is het nog gewoon 2004. De media-afdeling heeft het hier lekker basic ge houden. Je ziet Stam uit zijn Opeltje stappen. De trainer betreedt het trainingscomplex, gromt twee verdwaalde passanten gedag en loopt de trap op naar zijn kantoor. Daar staat een kaal, wit bureau. In de hoek: een computerscherm dat nog niet is aangesloten. Een losse stekker ligt ernaast. Het toetsenbord ontbreekt. De trainer schuift wat ongemakkelijk met zijn bureaustoel en zucht een keer. want hier zie je het Feyenoord van nu in een notendop. Geen beginnende trainer zal zich vermoedelijk ooit eenzamer hebben gevoeld dan Jaap Stam in zijn eerste maanden bij Feyenoord. Een club zonder leiding en zonder geld. Een club van losliggende stekkers en ontbrekende toetsen borden. Een club zonder clou ook. Als Ronald Koe man vroeger de beperkingen bij Feyenoord wilde schetsen, had hij het vaak over de prullenbakken, die zelden op tijd werden geleegd. Best treffend, maar Jaap Stam heeft zorgen van een andere orde. De cultuur van 'net niet' is in alle geledingen zichtbaar, letterlijk van de top tot alles daaronder. Bij haast elk zin van Sjaak Troost, de technisch di recteur ad interim, druipt de onervarenheid eraf. De nieuwe hoofdsponsor? Een soort B-merk voor vakantieparken. De versterkingen? Bord-op- schoot-scouting 2.0. Je hoeft maar een dagje bij Feyenoord rond te lo pen, of de staat van de club wordt genadeloos zichtbaar. De Kuip kraakt, piept en lekt aan alle kanten. Dat is bekend, maar er is veel meer dan dat. Zie die banieren van oude clubhelden bij de entree van het Maasgebouw. Ze hangen er vergeeld en ge havend bij, nota bene bij het begin van een nieuw seizoen. De roltrap in het Maasgebouw? In repara tie. De kassa in de brasserie? Algehele systeemfout. De pulled chicken? Lauw. Maar als Robert Eenhoorn straks werkelijk de nieuwe directeur wordt in de Kuip, heeft hij veel meer op te lossen dan een financieel probleem. Hij krijgt niet alleen dat hemeltergende stadiondos sier in zijn mik geschoven, maar ook een club die zo goed als onbestuurbaar is geworden, al jaren ge vangen in een onmogelijke structuur. Bijkomend probleem: de vicieuze cirkel van hardnekkig cynisme en pure middelmaat. Vrijwel niets heeft de allure van een topclub. Iedereen ziet het, iedereen klaagt erover, maar niemand die het oplost. De cultuur van 'net niet' is in alle geledingen zichtbaar Peterson tekent bij Swansea J-* «M Frappart arbiter in Supercup Het papierwerk ligt in Madrid al zo goed als klaar voor Donny van de Beek. De middenvelder kan een lu cratieve verbintenis tekenen, over de voorwaarden hoeft nog amper onderhandeld te worden. Maar of het werkelijk zover komt, hangt af van een complex transferspel, dat al enkele maanden geleden bij het management van Van de Beek ken baar is gemaakt. Real Madrid zet eerst in op Paul Pogba, met Van de Beek als het be langrijkste alternatief. De Franse middenvelder wil zelf Manchester United graag inruilen voor Madrid, maar tot een akkoord tussen de clubs kwam het nog niet. Dit hangt op zijn beurt ook weer samen met de verkoop van dure spelers bij Real Madrid als Gareth Bale en James Rodriguez. Hoe langer het project Pogba voor Real Madrid duurt, des te meer komt de optie Van de Beek in zicht. De Engelse transfermarkt sluit donderdag. Daarna mogen clubs nog wel spelers verkopen, maar de kans is klein dat Manchester United EREDIVISIE Programma Donny van de Beek is heel belangrijk voor ons. We willen hem niet graag verliezen dit zal toestaan, aangezien er dan geen tijd meer is om zelf spelers te halen. Spaanse media zijn er van over tuigd dat Van de Beek de nieuwe speler van Madrid moet worden. De club zou op korte termijn een bod van 60 miljoen neerleggen bij Ajax. ,,Donny is heel belangrijk voor ons'', liet Erik ten Hag, die op de hoogte is van de interesse van Real Madrid, gisteren weten. ,,Wij wil len hem natuurlijk niet graag ver liezen en daar zullen we alles aan doen binnen onze mogelijkheden. Alleen als dit soort processen met dit soort clubs op gang komen, dan wordt het wel heel erg moeilijk. We hebben vorig jaar heel goed gepres teerd en dan weet je dat spelers in de belangstelling komen.'' Na het vertrek van Frenkie de Jong naar Barcelona en Matthijs de Ligt naar Juventus gaat het binnen Ajax bij mogelijke uitgaande trans fers steevast over David Neres, Ha kim Ziyech en Donny van de Beek. Alle drie hebben ze zichzelf laten gelden in het voorbije sprookjessei zoen van Ajax, maar allen hebben de lat ook hoog gelegd. Ze willen Amsterdam alleen verlaten voor de De presentator van Feyenoord TV leek er zelf een beetje van te schrik ken, de term 'horrorscenario', die uit zijn mond floepte. Doorgaans zijn ze er op het officiële clubkanaal immers niet zo van, Rotterdams voetbalverdriet zwaarder aanzetten dan nodig. Maar de interviewer kreeg ditmaal bijval van zijn coach. ,,Dat ^s het ook", antwoordde Jaap Stam, doelend op al die blessure klanten in Medisch Centrum Zuid. ,,Normaal werk je naar een vast elf tal toe. Bij ons vallen alleen maar jongens uit." Erkende krachten als Nicolai J0r- gensen, Jens Toornsta en toch ook Sven van Beek ontbraken afgelopen week op het trainingsveld, terwijl keeper J ustin Bijlow, Yassin Ayoub, Bart Nieuwkoop en Sam Larsson eveneens sukkelen. Het zit Stam nog verre van mee sinds zijn aan treden in de Kuip. Cynisch gesteld past de absentie van zoveel spelers naadloos bij het aloude adagium dat zich alweer een poosje meester heeft gemaakt van 's lands grootste volksclub: als het regent in de be stuurskamer, druppelt het in de kleedkamer. Vrij bizar is wat Stam in korte tijd al meemaakte. Een kleine greep, naast de zonderlinge mengelmoes aan blessuregevallen: algemeen di recteur Jan de Jong die met zachte hand vertrok, zijn gewenste opvol ger (Robert Eenhoorn) die nog al tijd op zich laat wachten, een Ame rikaanse investeerder die zich meldde om aandelen én invloed te kopen, tegenstanders die daar ver volgens schande van spraken. En, voor hem als trainer het meest con fronterende: een elftal dat het op twee cruciale onderdelen af laat weten. Feyenoord scoort moeizaam en krijgt te makkelijk doelpunten zaterdag 3 augustus 2019 Mijn favoriete voetbalfilmpje van deze zomer verscheen op de socialemedia- accounts van Feyenoord. U hebt het vast gezien: Jaap Stam begon op 24 juni aan zijn eerste werkdag als trainer. Het zijn 39 alleszeg gende seconden, Het zouden slechts onbeduidende details zijn, als ze niet zo alomtegenwoordig waren bij Feyenoord. Ja, de grasmat is perfect en het nieuwe trainings complex ziet er prachtig uit. Misschien speelt Fey enoord morgen wel flitsend tegen Sparta: leve de hoop van een nieuw seizoen. GO VOETBAL Heracles neemt af scheid van Kristoffer Pe terson (foto), die naar Swansea City vertrekt. De 24-jarige aan valler uit Zwe den tekent een driejarig contract in Wales. Peter son speelde 85 officiële duels voor Heracles en maakte daarin 25 goals. Daar naast gaf hij 13 assists. Ajax in een spagaat met Van de Beek VOETBAL De Europese Supercup staat voor het eerst onder leiding van een vrouw. De Frangaise Stéphanie Frappart (foto) is door de UEFA aan gewezen voor het duel tus sen Liverpool en Chelsea in Istanbul op 14 augustus. Liverpool won de Champi ons League, Chelsea de Europa League. Freek Jansen en Sjoerd Mossou Amsterdam Vandaag 03 W O C c Vitesse - Ajax 18.30 uur Emmen - Groningen 20.45 uur FC Twente - PSV 20.45 uur VVV - RKC Morgen 12.15 uur Heracles - Heerenveen -Pk w 0 c c Feyenoord - Sparta 14.30 uur ADO DH - FC Utrecht 20.00 uur AZ - Fortuna Sittard - Ajax-trainer Erik ten Hag Feyenoord trapt het seizoen morgen af met een thuiswed strijd tegen Sparta. Maar om nu te zeggen dat de ploeg van Jaap Stam in alle rust toeleeft naar de Rotterdamse derby? Allerminst. Sterker: in West dromen ze stie kem al van een stunt op Zuid. Dennis van Bergen Rotterdam O a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18