II NIEUWS 13 #Pe^orn<^e. ^oPrlde Met het verbod van pedofielenvereniging Martijn leek de stem die openlijk seks met kinderen propageert gesmoord. Maar nu is er één man, die met zijn 'Kinderbevrijdingsfront' vandaag tijdens Pride Amsterdam van zich wil laten horen. Mark Lucius (25) noemt zijn Kin derbevrijdingsfront 'een actiegroep voor zelfbeschikking en gelijke rechten voor kinderen'. Hij wil kin deren - zelfs kleuters - 'bevrijden' van hun ouders en vindt dat de leeftijdsgrens waarop seks met kin deren legaal is (16 jaar) véél te hoog. „Waarom zouden kinderen onder de 12 jaar niet zelf mogen beslissen of ze seks willen hebben?'' Critici zien het als een verkapte poging pedoseksueel gedrag te ver goelijken. Onder de hashtag #Ped- oPride vraagt Lucius op Twitter aandacht voor de rechten van pedo fielen. Hij vindt dat Pride Amster dam, het evenement van homo's, lesbiënnes, biseksuelen en trans- genders, ook moet openstaan voor mensen die op jonge kinderen val len. Lucius, niet zijn echte naam, deelde vorig weekend flyers uit in het Amsterdamse Vondelpark. Na boze reacties van omstanders nam de politie die in beslag. Lucius is zijn woning ontvlucht. Toch wil hij vandaag tijdens de botenparade weer actie voeren. Hij laat zich niet afschrikken door een petitie met duizenden handteke ningen en bedreigingen van 'hooli- Zezouden in de gaten worden gehouden, maar ze gaan gewoon door gans' en 'Henk Bres-achtige tok- kies'. „Andere pedofielen durven niet met hun hoofd op televisie te komen, maar ik denk dat velen blij zijn dat iemand een keer zijn mond opentrekt.'' Met de gemeente Amsterdam praat hij over de voorwaarden, van wege de openbare orde. Onzin, zegt Lucius. ,,lk heb het recht te demon streren, de burgemeester moet dat faciliteren. De Gay Pride heeft de mond vol van inclusiviteit van alle seksuele minderheden, maar ze proberen pedofielen dood te zwij gen. Hypocriete lullo's.'' Hij heeft bij het College voor de Rechten van de Mens een discrimi natieklacht ingediend tegen de stichting Gay Pride Amsterdam. De stichting wil er 'geen woorden aan vuil maken'. Woordvoerder Danny de Vries: ,,We negeren het, omdat we op geen enkele wijze geassoci eerd willen worden met deze club. We hebben hen in november al la ten weten dat ze niet welkom zijn.'' Het doet denken aan de tijd van de vereniging Martijn. Die profi leerde zich sinds de jaren 80 als spreekbuis voor pedofielen. Actieve leden werden bedreigd, thuis be laagd, van hun opleiding geweerd of ontslagen. Martijn-bestuursleden richtten in 2006 de Partij voor Naasten liefde, Vrijheid en Diversiteit (PNVD) op. Na twee mislukte po gingen aan de Tweede Kamerver kiezingen mee te doen, werd de 'pedopartij' in 2010 opgeheven. Martijn werd in april 2014 door de Hoge Raad verboden. Daarna bleef het relatief rustig. Tot de flyeractie van Lucius, die al sinds 2015 opduikt. Zo verscheen hij vermomd in het BNN-programma 'Je zal het maar hebben', overigens met een genuanceerdere bood- schap. Maar nu is er het Kinderbe- vrijdingsfront, dat opereert onder verschillende twitteraccounts. Lucius ontkent dat hij seksueel misbruik van kinderen verheerlijkt. Dat zijn tweets provocerend zijn, boeit hem niet. ,,We moeten niet toegeven aan idioten die vinden dat pedofielen niet in de buurt van kin deren mogen komen. Het gaat erom dat je op een respectvolle manier met ze omgaat. Seks met kinderen is op dit moment onverstandig. Daar is de wet niet naar.'' Extreem Op Pedofilie.nl, waar pedofielen met elkaar en met therapeuten kunnen praten, hebben ze andere ervaringen. Lucius is dit jaar uit de chatgroep verwijderd vanwege 'ex treme standpunten'. Volgens Ben Kirssen, betrokken bij de site, pro pageert Lucius wél seksueel contact met kinderen. ,,Wij vinden dat juist géén goed idee. Het risico op schade is te groot. Zijn gedrag was al langer op het randje. Hij vertoonde treitergedrag. Nadat we hem verwijderd hadden, is hij geradicaliseerd. Zijn gedrag gaat ten koste van de pedofielen die bewust niet pleiten voor seks met kinderen. Zijn standpunten zijn niet de mijne, hij trekt het - overi- gens broodnodige - gesprek over pedofilie in het belachelijke.'' Stefan Bogaerts, hoogleraar foren sische psychologie aan de Tilburg University, noemt de flyeractie 'heel bijzonder'. ,,En ook een beetje pervers. Dat gedrag is niet represen tatief voor de grote groep pedofie len. De meesten willen niet naar buiten treden, maar blijven onder de radar. De schaamte is groot.'' Lucius heeft contact met Mar- thijn Uittenbogaard en Norbert de Jonge, oud-leden van de PNVD en vereniging Martijn. Uittenbogaard twittert actief en heeft websites over pedofilie, waarvoor hij ook Lu cius interviewde. Hij weigert com mentaar. De Jonge heeft 'geen mening' over het Kinderbevrijdingsfront. Hij beheert de website Freespeech- tube, een platform voor video's die door YouTube worden geweigerd. Waarom zouden kinderen onder de 12 niet zelf mogen beslissen over seks? Er staan voornamelijk filmpjes op over pedofilie en van schaars ge klede kleine jongens en meisjes. Vi deo's met geweld en 'seksueel ex pliciete inhoud' worden verwij derd. ,,Omdat wij video's plaatsen die YouTube niet plaatst, zullen be paalde groepen eerder geneigd zijn van ons gebruik te maken. Ik heb dat niet in de hand. Iedereen kan zelf een account maken en er vi deo's op zetten.'' Ingrijpen De Jonge en Uittenbogaard zeggen niks te maken te hebben met het Kinderbevrijdingsfront. Ook Lu cius ontkent dat zijn organisatie een voortzetting is van Martijn. Marcel Jeninga van de stichting Strijd tegen Misbruik bestrijdt dat. ,,Dezelfde boodschap is in een nieuw jasje gestoken. Hier móet worden ingegrepen. Ze zouden in de gaten worden gehouden, maar ze gaan gewoon door.'' Onlangs deed Jeninga samen met letselschade-expert Yme Drost aan gifte tegen Uittenbogaard en De Jonge, vanwege hun nieuwe activi teiten. Drost benadrukt dat de mensen die deze boodschap uitdra gen, zich niet hoeven te verenigen om toch strafbaar te zijn. ,,Het ver bod van Martijn draaide erom hun gehele werkzaamheden uit de sa menleving te verwijderen.'' Het gaat dus ook om de bood schap die werd uitgedragen, waar bij seks met kinderen wordt ver heerlijkt. Datzelfde ziet Drost nu gebeuren onder de oud-leden van Martijn en nieuwe aanwas, die op internet van zich laten horen. ,,Als ik begin bij één van die personen en de linken volg, kom ik in contact met plaatjes waarbij ik de indruk heb dat er sprake is van seksuele handelingen met minderjarige mensen.'' zaterdag 3 augustus 2019 Ophef over f lyeractie pedofiel tijdens de Pride Amsterdam f ior «n mdow Tijdens de Gay Pride is Lucius van plan flyers uit te delen. Op de foto hier naast is hij ver momd te zien in een pro gramma van BNN. FOTO'S EPA, PEDO-PRIDE, MARGO KOPPELAAR Carla van der Wal Tonny van der Mee Amsterdam -Marcel Jeninga, stichting Strijd tegen Misbruik Lucius fc. KNfPPR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13