Waarom doen mensen zo moeilijk als je een relatie hebt met twee vrouwen? Ik krijg die pudding niet door mijn keel! en toch wil ik de maker niet beledigen JOOST MAG 'T WETEN 'Bestaat voor de buitenwacht gewoon niet'. Is dat echt zo? Ik kan me voorstellen dat de buitenwacht er vreemd tegenaan kijkt. Zou ik ook doen en u waarschijnlijk ook. U komt op een feestje en u zegt: 'Jongens, dit is Trees, mijn vriendin.' De verkering met Annie is uit, denkt de buitenwacht. Maar nee, daar is Annie ook. Sterker nog, Trees en Annie hebben het gezellig met elkaar. Zelfs een minder burger lijk iemand als ik vraagt zich dan toch af wat er aan de hand is. Het duurt gewoon even voor je hebt begrepen en geaccepteerd dat Trees in feite Annie de Tweede is. Misschien moet u dus wat geduld hebben. Want de buitenwacht is niet altijd zo kwaad als ze eruitziet. 'Ze houden van elkaar' is trouwens ook een zin waarvan ik me afvraag: klopt het wel? Misschien schrijft u dit, omdat het u goed uitkomt? En is de wens de vader van de gedachte. Driehoeks verhoudingen waarbij jaloezie geen rol speelt, komen ook weer niet zo vaak voor. Uw vraag dan eindelijk: moet ik haar low profile houden? Mensen onder de radar houden is op zich al iets ver schrikkelijks natuurlijk. Als het uw eigen vriendin betreft zal het, vrees ik, niet lang duren voor ze ook u low profile houdt. Heel erg low profile. Net zo lang low profile tot u uit het zicht verdwenen bent. Zo was er het meisje op wie ik verliefd was. Ze viel ook in de smaak bij mijn moeder, want ze was katholiek en van goeden huize. Voordat ik me bij haar ouders voorstelde, stuurde moeder me naar de kapper en stak ze me in een pak met jasje-dasje. Het meisje van mijn dromen deed bij haar thuis de deur open en herkende me aanvankelijk niet. Met haar moeder kon ik het goed vinden, want al wat ze zei, beaamde ik onmiddellijk. Wandelingen in de natuur, christelijke naastenliefde, wekelijks kerkbezoek: 'Inderdaad mevrouw, ik zou niet zonder kunnen.' 'Wat een aardige jongen', zei moeder tegen haar dochter. 'Aardige jongen? Een vuile huichelaar is het', antwoordde mijn geliefde. Ze maakte diezelfde dag nog de verkering uit. Ze heeft me nooit meer willen zien. Mijn moeder was on troostbaar. In u, beste inzender, heb ik eindelijk een tweede slachtoffer gevonden van charmante complimenten op niets af. Al zult u moeten toegeven dat uw straf, van tijd tot tijd een onsmakelijk dessert, aanzienlijk milder is dan de manier waarop ik werd gestraft. Dus ik zou die bitterkoekjespudding - heerlijk woord voor een minder heerlijk gerecht - maar op de koop toe nemen. Jammer overigens dat iemand die zo lekker kan koken als uw schoonmoeder zo weinig terechtbrengt van een simpele pudding. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (76) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Ik heb twee prachtige vriendinnen, ik hou van allebei, ze houden ook van elkaar en we doen niets stiekem. Wat is het probleem zou je zeg gen? De tweede vriendin 'bestaat' voor de bui tenwacht niet. De maatschappij is er niet aan toe. En dat zit me soms dwars. Zou u toch dit onconventionele leven delen met vrienden en familie? Of de tweede vriendin doodzwijgen? Mijn schoonmoeder is van het verzorgende type. Echt een lief mens. Ze kan heerlijk koken en ik geef haar geregeld een compliment. Dat was ook zo bij de bitterkoekjespudding die zij speciaal voor mij had gemaakt. Eerlijk gezegd was die pudding niet te eten. Maar sindsdien krijg ik elke keer dat toetje weer. Ik kan die pudding niet meer zien. Maar hoe zeg ik dat? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl ZATERDAG 3 AUGUSTUS 2019 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 123