'Ik wil leren trouw te blijven aan mezelf' BV DE LIEFDE P r*\ i~-Z Marlies (41) had relaties met mannen en vrouwen maar merkte dat ze steeds meer op haar tenen ging lopen. Daarom blijft ze voorlopig liever alleen. ,,Ik kan nogal véél zijn als je mij voor het eerst ontmoet. Ik ben een orkaan van energie. Ik lach hard en maak platte grap pen. Ik ben zorgzaam en trouw, fel, trots en vrolijk. Voor veel mensen fungeer ik als antidepressivum. Mijn vader noemt me weleens een lichtbrenger. Mensen vallen op die eigenschappen. Jammer genoeg vinden ze die later juist vervelend. Ik viel meestal voor mannen die mij niet wilden. Op mijn beurt wees ik degenen af die mij wilden. Tot ik op mijn werk Andro leerde kennen. Hij was lief en zorgzaam, we konden geweldig lachen samen. Al na drie maanden trok ik bij hem in. Zonder eigen spullen, die vond hij allemaal lelijk. Mijn katten moesten in een aparte kamer blijven. Ik had het allemaal over voor de liefde. Maar na drie maanden samenwonen was ik een schim van mezelf, doodsbang voor zijn woede-uitbarstingen over alles en niets. Over een vuiltje bijvoorbeeld, want hij had smetvrees. Of als hij mij onder de douche hoorde zingen. Ik viel 10 kilo af, lag vaak uitgeput in bed en hyperventileerde. Familie en vrienden zag ik nauwelijks meer. Toch geloofde ik hem, als hij zei dat ik nooit meer iemand zou tegenkomen die zo van me hield als hij. Maar op een keer zei hij op het werk iets zo denigrerends tegen me, dat een collega ervan schrok. Wat precies ben ik vergeten. Ik wist opeens dat ik niet gek was. Ik ging terug naar mijn eigen huis. Daarna ontmoette ik Maaike. Echt een fijn mens. Aards, vrolijk. Leven met een vrouw leek me gemakkelijker dan met een man. We hadden veel gemeen. Wat ge- beurde was dat we ons allebei verregaand aanpasten. Ik ruilde mijn kleurige jurken en bonte sieraden in voor een broek en sneakers en zag er steeds potteuzer uit. Maaike kroop bij mogelijke conflicten bijna over de grond om ruzie te vermijden. Ze vond haar werk niet leuk en kreeg een burn-out. Mij verweet ze dat ik mijn werk met veel plezier deed en van kleinigheden al gelukkig werd. Na drie jaar zette ze een punt achter onze relatie. Ik heb twee weken gehuild. Toen was het klaar. Peter kwam onverwacht in mijn leven bij het vrijwilligerswerk dat we allebei deden. We hadden beiden interesse in koken en filmmaken. Hij was grappig en ontzettend slim. We hadden het gezellig samen, maar hij vond het moeilijk mij echt deel te laten worden van zijn leven. Hij kon niet op één dag zijn aandacht verplaatsen van zijn werk overdag, naar mij 's avonds. Dan raakte hij in paniek. Dus zagen we elkaar alleen in het weekend. Ik boette niet aan kracht en vrolijkheid in, want doordeweeks had ik mijn eigen leven. Hij hielp me mijn angsten te relativeren, ik hielp hem bij het dempen van zijn paniek, maar we liepen allebei voortdurend op onze tenen. Ik voelde me vaak te veel, hij voelde zich nooit écht op zijn gemak. Elke seconde van elke dag kon veranderen hoe hij over de relatie dacht. We besloten uit elkaar te gaan voor we een hekel aan elkaar zouden krijgen. Dankzij therapie realiseer ik me inmid dels dat ik liefdesrelaties te belangrijk maak. Als ik een date heb, denk ik bij het uitzoe ken van kleding: wat zou hij mooi vinden? In plaats van: laten we eens kijken of we elkaar leuk vinden. Daarom zoek ik voor lopig bewust geen nieuwe relatie. Ik wil leren om mijn tijd alleen nog te besteden aan mensen die blij met mij zijn. En om voor alles trouw te blijven aan mezelf.'' 42 TEKST WILMIE GEURTJENS ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van Marlies en haar exen zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 122