'Als Evan kan ik de macho uithangen 'In drag straal ik kracht uit' „Mijn eerste optreden van dragkings zag ik samen met mijn vriendin, in de ThomTom Club in Nijmegen. Zij grapte dat zo'n optreden iets voor mij zou zijn. Ik denk veel na over gender en genderrollen, dus in dat opzicht klopte het, en ik ben er creatief genoeg voor. Van het een kwam het ander: in februari van dit jaar heb ik voor het eerst met Justin en Mason op het podium gestaan, in de boyband NoClue. Drag-zijn heeft mijn vrien din en mij dichter bij elkaar gebracht. Toen ik ermee begon, zat onze relatie in een moeilijke Evelien Kre- mers (22), dragking sinds 2019. Treedt op als Evan Wolfe fase. Samen aan Evan Wolf wer ken hielp ons enorm. Ik sta op het po dium, maar we werken allebei aan zijn uiterlijk. Zij brengt altijd mijn baard aan. Ik heb deze naam gekozen, omdat ik mijzelf zie als een 'lone wolf. Als Evan sta ik ste viger in mijn schoenen, kan ik de macho uithangen en beter voor mijzelf opkomen. Dat ge voel draag ik nog dagen bij me. ,,Drag-zijn draait voor mij om gezien worden. Als tiener had ik op de middel bare school een verschrikkelijke tijd. Ik voelde me onzeker - nog steeds weleens - en gedeprimeerd. Ik sloot me voor ieder een af, wilde het liefst onzichtbaar zijn. In de afgelopen jaren heb ik dat van me af willen gooien: ik wil gezien worden. In drag straal ik een innerlijke kracht uit die ik doorgaans niet gemakkelijk toon. Ik zeg: hier ben ik. Op straat ben ik me altijd bewust van mijn sekse. Dat komt doordat vrouwen in onze samenleving bijna altijd geseksuali- seerd worden. Als man heb je daar minder last van. Mijn eerste dragpersonages waren mannen, tegenwoordig zijn mijn crea ties meer androgyn. Ik ben een vrouw, maar zie mijzelf vooral als Romy. Gewoon een mens, zonder stereotypen. Drag geeft mij de kans op verkenning te gaan. Tegelijkertijd kan ik mijzelf tonen in een vorm die uit mijn creativiteit komt. Binnenkort begin ik in Amsterdam aan een grimeursoplei ding. Het liefst werk ik later in het theater, achter de schermen. Of ik dan nog steeds dragking ben, durf ik niet te zeggen. Ik houd van make-up, maar daarvoor hoef ik niet per se de plan ken op. Uren aan voorbereiding voor een optreden van vijf minuten geeft mij niet veel voldoening, daarom post ik veel op Instagram. Het gaat mij om de transformatie.'' Romy Beek huis (22), dragking sinds 2018. Treedt op als Perry Stroika ZATERDAG 3 AUGUSTUS 2019 33

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 113