'Ik probeer echt de man te zijn met coole danspasjes, flirtend met het publiek' 'Ik luister zowel naar Justin als Lizanne' Toen ik op de middelbare school verliefd werd op een meisje, leek het mij veel gemakkelijker een jongen te zijn. Ik was zenuwachtig voor de reacties van de buitenwereld. Als ik een jongen was geweest, had niemand het vreemd gevon den. Zelfs nadat ik uit de kast kwam als les bienne wilde ik nog steeds weten hoe het voelt een jongen te zijn. Op mijn zestiende verkleedde ik me voor het eerst. Met carnaval ging ik als man, compleet met baard en het spijkerjasje van mijn broer. Ik heb ervan genoten, dus dat zette me alleen maar meer aan het denken. Daarna vond ik aansluiting bij de boyband NoClue in Nijmegen. We lipsyncen muziek van beroemde boybands en voeren de danspassen erbij uit. Voor ons eerste optreden, twee jaar geleden, stikte ik van de zenu wen. Ik koos de naam Justin, dat vond ik een goede artiestennaam - denk aan Justin Timberlake of Justin Bieber - en de achternaam van mijn favoriete bier, Alfa. Buiten het podium ben ik genderfluïde. Soms ben ik een man, soms een vrouw. Het maakt me niet uit of je me aanspreekt met Lizanne of Justin. Mijn mannelijke kant is zelfverzekerder maar ik zou me nooit uitsluitend als man willen profileren. Tegenwoordig vind ik het niet moeilijk mensen over mijn drag- performances te vertellen. Ik krijg bijna altijd positieve reacties. Het leukste compliment kwam van homomannen die me na een optre den zeiden dat zij Justin aantrekkelijk vonden. Ik heb fijne mensen om me heen, en voor diegenen die mij niet begrijpen of accepteren heb ik geen tijd. Ik ben nog steeds een buitenbeentje, maar ik voel me niet meer eenzaam.'' Kijk op de site van deze krant naar een video van de transformatie van drie vrouwen naar boyband NoClue. ,,Ik heb mij nooit helemaal een vrouw gevoeld. Lizanne Sil- vertant (23), dragking sinds 2017. Treedt op als Justin Alfa ZATERDAG 3 AUGUSTUS 2019 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 111