'Ik leerde het op de Drag King Academy' 'Op mijn werk draag ik een jurk' „Lonneke en Luca lijken op elkaar, maar Luca Lonneke van is zelfverzekerder. Hij laat zich meer zien dan Baast (19), Lonneke. Hij is sexy, danst graag en heeft een dragking eigen mening. Met Luca protesteer ik tegen sinds 2019. benauwde reacties die ik krijg als mensen naar T reedt op mij kijken; dan willen ze weten of ik een man als Luca of vrouw ben. Vaak denken ze dat ik een man Salvation ben, tot ik ga praten. Uit onbegrip of in hun verwarring kunnen ze best nare opmerkingen maken. Op het podium gebeurt dat allemaal niet. Als dragking ziet iedereen mij zoals ik wil dat ze mij zien. Dankzij drag druk ik mijn genderidentiteit uit. Ik vond drag altijd al interessant, maar ik kon er pas mee uit de voeten toen een huis genoot mij vertelde over de Drag King Academy in Amsterdam. Daar leer je te zoeken naar een personage dat je wilt uitbeelden, hoe je make-up opdoet, hoe je gezichtshaar aanbrengt en de contouren van je gezicht vermannelijkt. We accentueren kaaklijnen en maken schaduwen boven onze wenkbrauwen en op onze wangen. De eer ste keer dat ik mij inschreef voor een workshop vond ik enorm span nend, nu kom ik er elke week. Ik heb in maart voor het eerst opgetre den, als Luca Salvation van de House of L0st Boys. De afgelopen jaren heb ik geleerd mijzelf te uiten, eerlijk te zijn over wie ik echt ben. Mijn optredens als Luca maken daar onderdeel van uit. Ik voel mij niet per se man, vrouw of androgyn en wil niet in een hokje gepropt worden waar ik niets bij voel. Die realisatie begon toen ik als tiener in de spiegel keek en erkende: ik zie mezelf niet als vrouw. Thuis experimenteerde ik met mannelijke make-up en dat voelde zo fijn! Nu weet ik dat ik non-binair ben en niet in een hokje hóef. Daarom zeg ik ook dat ik op vrouwen val zonder les bienne te zijn, want dat impliceert het vrouw-zijn. In de lhbti-com- munity heb ik vrienden gemaakt die mij accepteren zoals ik ben.'' ,,De meeste Ante Joosten dragkings tref (25), dragking je buiten het sinds 2017. podium niet snel T reedt op aan in een jurk, als Mason maar mij zie je Tonight op mijn werk regelmatig met jurk en hoge hakken. Ik identificeer mij volledig met mijn vrouw-zijn, maar ik sta nu eenmaal graag op het podium. Als ik dat als Ante doe, zouden mensen denken: ga lekker op een bonte avond staan! Dus toen ik ruim twee jaar gele den samen met mijn vriendinnen een dragking zag optreden, dachten wij: dat kunnen wij beter. Zo is onze boy band NoClue ontstaan. In 2017 traden we voor het eerst op. Drag-zijn is voor mij puur theater. Ik wil mensen entertainen. Ik verdwijn zelf ook niet in mijn rol: Mason is Ante, maar dan als man. De make-up zal me worst wezen, het gaat me om het op treden. De uiteindelijke transformatie vind ik prachtig. Ik kan het publiek een fantastische avond bezorgen. Als mijn moeder bezoek heeft, laat ze graag foto's zien van Mason en mij. Mensen vragen haar dan of ze ook een zoon heeft, en zijn verbaasd als ze ho ren dat die stoere zanger dezelfde per soon is als de vrouw op de foto ernaast. Dat vindt ze mooi. Optredens zijn voor mij pas geslaagd als mensen enthousiast raken. Of een optreden foutloos verloopt, vind ik minder belangrijk. Ik probeer echt de man te zijn met coole danspasjes, flirtend met het publiek. Dat kan bij voorbeeld in de ThomTom Club in Nijmegen of op de Zwarte Cross. Mijn favoriete dag is Roze Woensdag in Nij megen. Er is niets mooiers dan vanaf een straatpodium 3000 toeschouwers vermaken. Ik krijg er een kick van en na afloop willen mensen je aanraken. Ik voel me nog net geen idool!'' 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 110