Justitie: ook verbod op Caloh Wagoh VISSEN MET JAN 10 NIEUWS GroenLinks-Kamerlid Lisa Westerveld (37) uit Nijmegen haalde voldoende voorkeurstemmen om op eigen kracht een Kamerzetel te bemachtigen. Ze hoopt binnenkort achter de regeringstafel haar initiatiefwet te verdedigen om armere jongeren niet langer buiten te sluiten van schoolreisjes. Het verzoek om Caloh Wagoh te verbieden, is onderdeel van het lan delijk optreden tegen outlaw motor cycle gangs. Het is niet bekend wan neer de rechtbank in Utrecht deze zaak gaat behandelen. Volgens justitie is de motorclub 'structureel en onlosmakelijk' ver bonden met criminaliteit en niet met een passie voor motorrijden. ,,Veel leden kunnen niet eens op een motor rijden'', zegt justitie. Caloh Wagoh heeft in Nederland enkele honderden leden. Leider Delano R. zit momenteel in de cel op verdenking van betrokkenheid bij meerdere liquidaties. Eerder zijn door de rechter al onder meer Ban didos, Satudarah, Hells Angels en No Surrender verboden. Net als leider Delano R. zit ook 'godfather' Greg R. (71) vast. R. zat al een jarenlange celstraf uit voor internationale drugshandel. Hij is betrokken geweest bij de oprich ting van Caloh Wagoh en was gere geld te gast op clubavonden. De bij velen onbekende motorclub kwam in een publicitaire storm terecht toen bleek dat een van de verdach ten van de raketaanslag op de re dactie van Panorama lid was. Caloh Wagoh ontstond twee jaar geleden uit een fusie tussen straat bende Crips en motorclub Trailer Trash, die zijn wortels in de kam perswereld heeft. Na een verschil van inzicht trok Trailer Trash zich terug. De club heeft tien Neder landse chapters (vestigingen) en chapters in België, het Verenigd Ko ninkrijk en Suriname. e schoonheid van het Achter- hoekse platteland zag Lisa Westerveld vroeger niet als ze hele stukken moest fietsen om ergens te komen. Omdat ze nu in Nijmegen woont, waar ze ook gemeenteraadslid was, neemt ze af en toe een hotel in Den Haag. ,,In de zomer vind ik het fijn een hotel in de buurt van het strand te zoeken om dat ik de zee helemaal niet ken'', zegt Westerveld terwijl ze op een betonblok van het noordelijk ha venhoofd op Scheveningen klimt. ,,Als je na een superdrukke Kamerdag de zonsondergang kunt zien... de zee hoort echt bij Den Haag.'' Westerveld heeft principieel bezwaar tegen vis sen. ,,Ik vis nooit, want ik ben vegetariër. In mijn jeugd op de basisschool ging ik heel regelmatig met een vriendje in een beekje vissen. Het is maar goed dat we nooit wat hebben gevangen, want ik zou niet weten hoe we daarop hadden moeten rea geren.'' De mensheid gaat niet goed met dieren om, legt ze uit. ,,Mijn ene opa had een legbatterij, de andere opa had een veehouderij. Het overleven door die ren te houden, die kant zie ik ook wel. Maar ik moest het wel uitleggen in de familie toen ik vege tariër werd.'' ,,Je doet zo'n dier gewoon pijn, dat is het. Vanwege jóuw ontspanning lijdt een vis. Af en toe maak je er een dood, daar heb ik moeite mee. Het is ook het idee erachter: mensen gebruiken dieren voor van alles en we vinden dat gewoon.'' ,,Als je denkt dat de wereld mooier kan, dan heb je zelf een verantwoordelijkheid om je daarvoor in te zetten. Doe dan wat. En ik vind het heel mooi de stem van mensen te kunnen zijn. Wat we nu doen met jeugdzorg, bijvoorbeeld: de afgelopen ander halve maand hebben we meer dan tweehonderd e mails gekregen van mensen die wanhopig zijn omdat hun dochter of zoon niet de juiste hulp krijgt. Juist jij kunt voor die mensen opkomen.'' Lisa Westerveld gaat een pittige zomer tege moet: ze rijgt het ene metalfestival aan het andere. ,,Dat doe ik eigenlijk elke vakantie. In augustus ga ik met mijn broertje naar een festival, naar het grootste metalfestival met harde muziek. Ik ga ook nog naar een festival in Leeuwarden, Into The Grave, ook metal. Maar ook naar Summerbreeze en naar de Zwarte Cross. Daar draai ik plaatjes voor publiek met SP-Tweede Kamerlid Peter Kwint. We hebben T-shirts laten maken met de opdruk 'De Gitarencoalitie'.'' ,,Ik hou echt van het kamperen en even wat min der luxe in een tentje slapen. Je moet jezelf zien te behelpen, je hebt altijd wat te doen. Als je muziek leuk vindt, heb je heel veel te doen op zo'n dag. Je helpt elkaar en je komt altijd leuke mensen tegen. Die hele wereld daaromheen vind ik mooi. Een paar jaar geleden heb ik mijn moeder ook eens meegenomen, die snapte niet dat mijn broertje en ik van die harde muziek houden. Ze vond het bij zonder.'' zaterdag 3 augustus 2019 Politiek verslaggever Jan Hoedeman gaat deze zomer elke week vissen een politicus en praat met hem of haar over leven en politiek. De foto's zijn van Martijn Beekman. Na het verbod op onder andere Bandidos en de Hells Angels wil het Openbaar Ministerie nu ook motorclub Caloh Wagoh Main Triad laten verbieden en ontbin den. William van Houte Utrecht Denk je d het mooier ka doe dan wat' Jan Hoedeman Hoe kijkt u naar de sportvisser die de vis met respect behandelt? Wat is uw drive? Legt u de lol van een metalfestival eens uit?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10