De Zomerschool is supertof IN DE REGIO 6 Omrijden niet meer nodig MIJN DORP, MIJN STAD Het land van het golvend graan/ En de zee/Het land van de 'ie' en het land van de 'eej'/Het land van 'bin zuunig'/ Het land van de klei/Dat alles, daar hoor ik bij! Met het lied Zeelandvan de Bressiaanse artiest Tijl Damen werd gisteren de vijfde editie van de Zomerschool in Terneuzen luid afgesloten. ,,Op hoofdlijnen zijn we het eens", meldt de Terneuzense wethouder Jurgen Vervaet. In detail moet het principe-akkoord nog worden uit gewerkt, maar duidelijk is in elk ge val dat de kortste en belangrijkste verbinding tussen Sas van Gent en Zelzate al snel weer bruikbaar zal zijn voor voetgangers, fietsers en personenauto's. Het streven is bin- Een weg over een kade brengt extra kosten met zich mee nen twee weken een bypass voor fietsers en voetgangers te realiseren over terrein van Rosier. 'Zo snel mogelijk' volgt dan een tijdelijke weg voor personenauto's. Twee va rianten zijn in onderzoek. Het volledige herstel van de ruim tweehonderd meter lange, uit 1913 stammende kade, inclusief weg en waterkering, is daarmee niet meer zo dringend. Dat vergt nog acht tot tien maanden. Vervaet vergelijkt het werk met de bouw van een om gekeerd flatgebouw van tweehon derd meter hoog: ,,Dat doe je niet op een achternamiddag." Ondernemers in Sas van Gent zijn gisteren over de doorbraak in gelicht door Jan Vinke van het Sasse multimediabedrijf Recht door Zee. Hij steekt de gemeente Terneuzen een pluim op de hoed onder de kop 'Terneuzen trekt onderhandelin gen vlot'. Het heeft daarbij goed ge holpen, volgens Vinke, dat de ge meente een flinke duit in het zakje wil doen. Vervaet noemt dat voor rekening van Vinke. Rosier en Rijkswater staat hoesten het merendeel van de investeringskosten op, aldus de wethouder. Over de bijdrage van de gemeente laat hij zich nog niet uit. Het college van B en W moet er ook nog over besluiten, waarna de Ter- neuzense gemeenteraad na de zo mervakantie aan zet is. De bijdrage van Terneuzen is 'substantieel'. ,,Het gaat ook niet om een gewone weg, maar om een weg over een kade. Dat brengt extra kosten met zich mee", stelt Vervaet. Het belangrijkste is dat Sas van Gent vanuit Zelzate binnen afzien bare tijd weer via de kortste weg met Zelzate verbonden is. Omrij den via de Sasse brug en Tractaat- weg of via de smalle, gevaarlijke Poelstraat aan de westkant van Sas van Gent is straks niet meer nodig. Middenstand in Sas van Gent meldde eerder omzetverliezen van wel zo'n vijftien procent, omdat er minder Belgische klanten kwamen. Herstel van de Westkade kost naar verluidt zeven a acht miljoen euro. In totaal 45 leerlingen uit de groe pen vier tot en met zeven van de Probaz- en Perspecto-basisscho- len in de gemeente Terneuzen le verden drie weken vakantie in om naar school te blijven gaan; de Zomerschool, waar achterstand in kennis ingelopen kan worden en waar opgedane kennis niet wegzakt. Niet sneu Wie denkt dat het 'sneu' is voor de Zomerschoolleerlingen, heeft het mis. ,,Ik vond het helemaal gewel dig!", zegt Ryan (10) van De Ka meleon in Terneuzen. Ook zijn schoolgenootje Anaïsha en Da- niele van de Prins Willem van Oranjeschool kunnen niks nega tiefs verzinnen. Niet zo gek ook, want behalve dat er heus wordt lesgegeven (deze keer was het Ik vond het helemaal geweldig thema: Zeeland), werden uitstap jes gemaakt naar het Verdronken Land van Saeftinghe, het Portaal van Vlaanderen, Neeltje Jans en het Uilennist in Ossenisse. Juf Doenja geeft door het jaar heen les op basisschool De Parel in de wijk Othene, maar was nu voor de eerste keer ook een van de Zomerschooldocenten in Kindcentrum Stelle-Zeemeeuw in Terneuzen. ,,Ik vond het supertof en ik wil dit volgend jaar echt weer doen", zegt ze enthousiast. IJsjes en diploma Tijdens de Zomerschool krijgen de kinderen een lunch aangebo den en een ijsje. En aangepaste schooltijden toen het zo warm was. Bij de afronding van de drie weken wachtte hun 'Zomer schooldiploma'. Zomerschool-directeur Sebas- tiaan Vanhijfte had er persoonlijk zijn handtekening op gezet. AARDENBURG Orgelmatinee Latijns Amerikaanse volksmuziek vrijdag 2 augustus 2019 Doorbraak in soap Westkade VL Slotoptreden van leerlingen van de Zomerschool. Ryan (met uitgestrekte arm) gaat helemaal los bij het Zeeland-lied. foto camile schelstraete Sas van Gent kan opgelucht ademhalen. De gemeente Ter- neuzen, Rijkswaterstaat en kunstmestfabriek Rosier heb ben een principe-akkoord be reikt over herstel van de al sinds eind februari bij Rosier afgeslo ten Westkade richting Zelzate. Harmen van der Werf Sas van Gent - Jurgen Vervaet, wethouder Sheila van Doorsselaer Terneuzen - Ryan (10), van De Kameleon in Terneuzen In de serie internationale orgelmatinees concer teert Maria Bennemann uit het Duitse Köln mor gen in de 1050 jaar oude Sint Baafskerk in Aar denburg. Zij bespeelt dan het ge restaureerde Flentrop/Reilorgel, dat heel geschikt is voor het vertolken van Bachcom- posities. Deze zomer spelen we kelijks alle organisten werken van Bach. Ook op het programma van Benneman neemt Bach de belangrijkste plek in. Morgen, St. Baafs, Aar denburg, 14.00 uur. EEKLO Helden in het Park pre senteert tijdens het tweede concert de zan geres La Yegros en The Bongo Hop. La Yegros is een Argentijnse zange res die in haar songs de traditionele Latijns- Amerikaanse muziek laat botsen met urban sounds. Het resultaat is een explosieve mix van chamamé, dub, funk en cumbia. Het tweede op treden wordt verzorgd The Bongo Hop. foto anaud emmanuel veron door The Bongo Hop (pseudoniem van de Etienne Sevet). De Franse trompettist woonde in Columbia en brengt met zijn band dansbare muziek van de Caraïben, vol afrofunk, semba, valle- nato en dub. Donderdag 8 augustus, Heldenpark Eeklo, op tredens om 20.00 en 22.00 uur. AARDENBURG Ar cheologisch mu seum, 10.00-17.00 uur: Geopend met expositie; AXEL Gregoriuscen- trum, 14.00 uur: Bingo; BRESKENS Visserij museum, 10.00 - 17.00 uur; (Expositie 11 september 1944); Keerdam, 10.00 en 11.30 uur: Rondvaart naar de zeehondjes; Vuurtoren, 13.00 uur: Geopend voor be zoek; Spuiplein en omgeving, 15.00 uur: Visserijfeesten met kermis en optredens; CADZAND BAD Ring dijk Noord, 17.00 uur: Circus Renz Interna tional; GROEDE Huistheater de Twee Duiven, 21.00 uur: Kleinkunst- voorstelling Adrie Oosterling; HULST Museum Hulst, 14.00 uur: Ex positie 'Bezetting en bevrijding, 75 jaar vrijheid in Hulst en omgeving'; De Lieve, 13.30 uur: Bingo; OOSTBURG Kunstka binet d'Oude Winkel, 14.00 uur: Expositie 'Beestenboel'; RETRANCHEMENT d'Ouwe Kerke, 11.00 uur: Expositie 'Wer ken op papier'; Afwateringskanaal, 18.00 uur: Internatio nale viswedstrijd; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 10.00 -17.00 uur: Info centrum geopend; 13.00 en 15.00 uur: rondleiding en rond vaart; Speeltuin Oranjekwartier, Vanaf 13.00 uur geopend; IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk, 13.00 uur: Geopend met expositie over bevrij ding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53