Marcel van Tienen (70) slaat een nieuwe weg in IN DE REGIO m 6 Initiatief van middenstand Marcel van Tienen uit Tholen blijft werken aan zijn ontwikkeling als schilder. Dat heeft geleid tot een opleiding in Antwerpen. Het Kaaifeest is een initiatief van een aantal middenstanders; Mes sina, Verona, Graaf van Buren en Boardcorner. De betreffende on dernemers vonden het zo jammer dat de Havendagen zijn weggeval len, dat ze de koppen bij elkaar heb ben gestoken om iets nieuws op po ten te zetten. Dat is dus het Kaai- feest geworden. Vergunningen Het was kort dag voor de organisa tie, maar de vergunningen zijn in middels geregeld met de gemeente Noord-Beveland. En het pro gramma staat ook al aardig in de steigers. Om drie uur in de middag beginnen de activiteiten voor kin deren: het animatieteam van de Paardenkreek komt naar de Kaai. Wie Kortgene graag vanuit de lucht wil zien kan, tegen betaling, mee met een helikopter. Uiteraard ontbreekt ook de muziek niet. Zo zal er DJ Patrick Geelhoed er zijn, en komt er een aantal bands optreden, waaronder Superfly uit Middelburg. Verder probeert men een echte Kortgeense formatie aan het muziekprogramma toe te voe gen. Boerenkar Als podium wordt een boerenkar gebruikt. Voor eten en drinken kunnen bezoekers terecht bij de kraampjes die de organiserende za ken voor de deur installeren. De vergunning voor het Kaaifeest loopt tot één uur in de nacht. De or ganisatie kijkt nog of er tenten moeten worden gebruikt voor als het weer slecht is. Tijdens het Kaai feest zal de Kaai (gedeeltelijk) afge sloten zijn. Hij is zeventig jaar jong en nog al tijd leergierig. Daarom rijdt Mar cel van Tienen vanuit zijn woon plaats Tholen nog wekelijks naar Antwerpen. In de Sinjorenstad neemt hij deel aan een tweejarige masteropleiding schilderen. Op uitnodiging. Omdat zijn werk tij dens een eerdere studie aan de Stedelijke Academies opviel. ,,Een grote eer", zegt hij. Meters maken Een hele dinsdag is hij in Antwer pen bezig met acryl en olieverf, met compositie en kleur. Trou wens, ook in zijn atelier in de bin nenstad van Tholen maakt hij me ters. ,,Het heeft me jaren gekost om mijn eigen weg te vinden." In Galerie Arsis zijn bijna twintig Ik vertaal de realiteit naar mijn eigen werkelijkheid schilderijen van hem te zien. Het meest recente werk. Van Tienen loopt naar een muur, wijst op een doek. ,,Daar ben ik van de week nog mee bezig geweest. Het was nog niet af, voor mijn gevoel." Van Tienen is een bescheiden mens. Hij klopt zich niet graag op de borst. Nou, vooruit, een beetje dan. ,,Dit is de eerste expositie waarover ik tevreden ben." Loslaten Ouder worden is ook loslaten en j e niets meer aantrekken van wat an deren van je vinden. Bij Van Tie nen is het precies zo. Het figura tieve werk van vroeger heeft plaatsgemaakt voor meer abstracte vlakken. ,,Het is ook een kwestie van durven." Het past bij de nieuwe weg die hij is ingeslagen. ,,Ik vertaal de realiteit naar mijn ei gen werkelijkheid." Hij exposeert in augustus in Ga lerie Arsis, Sint Annastraat 10, Ber gen op Zoom. Opening: 3 augustus, 15.30 uur. Open op vrijdag, zaterdag en koopzondag 25 augustus, van 12.00 - 17.00 uur. BK Natuurtocht Verdronken Land Expositie Jopie Minnaard Rommelmarkt MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 2 augustus 2019 Toch nog feest in Kortgene BE Marcel van Tienen voor een van zijn recente schilderijen. foto pix4profs/peter braakmann Er kan toch nog gefeest worden in Kortgene deze zomer. Na het afblazen van de Havendagen heeft een groep ondernemers een nieuw evenement opgezet. Op zaterdag 17 augustus wordt nu voor de eerste keer het Kaai- feest gehouden. Willem Adriaansens Kortgene Ben van den Aarssen Tholen/Bergen op Zoom - Marcel van Tienen «aSw C: Dit jaar geen Havendagen in Kortgene, zoals de afge lopen jaren. Maar er komt op zaterdag 17 augustus wel een Kaaifeest. FOTO ERNESTA VERBURG RILLAND Natuurmonumenten houdt morgen een na tuurtocht door het Ver dronken Land van Zuid- Beveland in Rilland. Het Verdronken Land van Zuid-Beveland ligt in het zuidoostelijk deel van de Oosterschelde. De start van de natuur tocht is om 12.00 bij haven Rattekaai in Ril land. De tocht duurt tot 15.00 uur. Deelname kost acht euro, leden van Natuur monumenten betalen vijf euro. Deelname voor kinderen kost zeven euro, kinderleden Na tuurmonumenten en OERRR betalen vier euro. Aanmelden is verplicht en kan via natuurmonumenten.nl/ agenda. HEINKENSZAND Jopie Minnaard expo seert morgen haar wer ken. Er zijn onder an dere aquarellen en acrylschilderijen te zien. Jopie Minnaard is de ge hele dag aanwezig. Be langstellenden zijn van 10.00 tot 16.00 uur wel kom in de voormalige t. Jopie Minnaard. foto marcelle davidse Barbesteinkerk, Clara's pad 6 in Heinkenszand. KORTGENE Morgen wordt een rom- melmarkt gehouden in Kortgene, bereikbaar via het Julianaplein. Het duurt van 09.00 tot 16.00 uur. De opbrengst is voor het onderhoud aan de Nicolaaskerk. GOES Wandeling en high OBS, Centrum 't Westlicht, tea, georganiseerd 15.30-17.00 uur: Albert Joachimkade door Vrijwilligershuis Wisselende sportac- 3, 10.00-12.00 uur: Borsele; tiviteiten voor de Inloop voor hulpvra- jeugd; gen, luisterend oor SCHERPENISSE en koffie en thee; Brasserie De Zee- WISSENKERKE ster, 20.00 uur: Bingo Diverse locaties, KAPELLE Sint Maartensdijk overdag: Fruitteeltmuseum: Havenplein, Raamexpositie 11.00-17.00 uur: 14.00-24.00 uur: Ker- 'O kijk, Wissenkerke Exposities 'Zeeuws mis; vroeger!'; weer in beeld' en 'Kijk op fruit'; THOLEN YERSEKE Atrium gemeente- Dreef, 08.30-12.30 NISSE huis, Hof van Tholen uur: Weekmarkt; Ambachtsherendijk, 2, 13.00-15.00 uur: Moerzicht, 14.00- 08.00-21.00 uur: Taalcafé; 16.00 uur: Jumping' de Weel; Spelmiddag met Dorpshuis, WEMELDINGE o.a. koersbal en sjoe- vanaf 13.30 uur: Gymzaal tegenover len.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50