Jap en Jop weer op avontuur IN DE REGIO 6 Eis bij Raad van State Ze maakten in 2015 furore op Schouwen- Duiveland. En met name in Zierikzee. De legopoppetjes Jap en Jop, gefotografeerd in Schouwse setting door Arjo Nieuwkoop. Nu staan ze voor een terugkeer. Volgens de gemeente Schouwen- Duiveland en zorgstichting Allévo komt er voldoende groen rondom en tussen de nieuwbouw. Die moet het huidige verpleeghuis Cornelia even verderop vervangen, zo bleek tijdens een spoedprocedure in Den Haag. In het nieuwe complex ko men 123 woningen; 93 woningen op de begane grond met een eigen voordeur en 30 appartementen op de eerste bouwlaag. Nu kijken we straks tegen een massale gevel aan en komt er vooral veel asfalt Vooral die twee bouwlagen is omwonende Cornelia van der Ha ven-Eikelenboom een doorn in het oog. Eerst was er een plan om een nieuwe school te bouwen, be toogde ze. ,,Daar was veel meer groen gepland. Nu kijken we straks tegen een massale gevel van een fort aan. Behalve een enkel boompje komt er vooral veel asfalt. En heel veel drukte van af- en aan rijdende auto's omdat de hoofdin gang vlak bij mijn flat zal zijn." Rechter en staatsraad Lex Mi chiels zei qua ruimtelijke impact toch niet zoveel verschil te zien tus sen een verpleeghuis en een scho lencomplex: ,,Dan heb je toch ook veel bebouwing en mogelijk meer overlast door schreeuwende kinde ren op het schoolplein." Vreemd Maar Van der Haven ziet dat toch anders. Zijvindt het sowieso vreemd dat de gemeente de voor malige hockeyvelden aan de Sand strömweg aan Allévo heeft aange boden: ,,Ik zie geen enkele reden waarom Allévo het huidige Corne lia niet kan opknappen en op dat terrein nieuwbouw kan plegen." Een gemeentewoordvoerder zei dat het huidige, verouderde, ver pleeghuis zal worden gesloopt en dat daar een groene grasvlakte komt. Van der Haven gelooft er niets van en denkt dat het oude Corneliaterrein ook snel weer zal worden volgebouwd. In ieder geval hoopt zij dat Michiels een stokje steekt voor het nieuwbouwplan. De woordvoerders van Allévo ho pen op een positieve uitspraak zo dat daarna de schop in de grond kan. Van der Haven hoopt dat het plan zelf op de schop gaat. Hoe het nieuwe complex gaat heten wisten de woordvoerders van Allévo nog niet. Van der Haven wist het wel. ,,Dat blijft gewoon Cornelia, mooi toch, net als mijn voornaam." Uitspraak binnen enkele weken. Michiel Bouwman Zierikzee Voor de Dikke Toren. In kajak op de Oosterschelde. Op de scooter bij de Oude Haven. Jap en Jop do ken vier jaar geleden overal en nergens op als onafscheidelijk duo. Een duo dat steeds meer fans kreeg door de foto's die Arjo Nieuwkoop maakte en op Face- book plaatste: op 2j's fotopagina. De trouwe volgers hebben het al gemerkt: de laatste tijd is er weer meer activiteit rondom Jap en Jop. ,,In mijn omgeving vroegen mensen ernaar, dus ben ik bezig om het nieuw leven in te blazen", zegt Nieuwkoop, die daarvoor ook de hulp van zijn publiek heeft ingeschakeld. ,,Omdat ik nog niet weet hoe ik het zal in vullen. Ik probeer de mensen weer een beetje warm te maken door wat foto's uit het verleden te Het tweetal was na de verhuizing een tijdje kwijt. Maar ik heb ze weer gevonden plaatsen." De oude foto's zijn in ieder geval nog populair. Woens dag werd een foto van een ka- noënde Jap en Jop met aanhang nog getoond bij het weerbericht van RTL 4. Omdat hij de leukste foto van de week had ingestuurd, vertelt Nieuwkoop. Vernieuwend Moet hij op dezelfde voet verder gaan? Nieuwkoop twijfelt: ,,Ik kan wel weer hetzelfde doen, maar ik wil ook met iets vernieu- wends komen. Dat is nog niet zo makkelijk." Verder woonde hij vier jaar ge leden nog in de binnenstad. Hij stapte de deur uit en kon foto's maken. Nu hij met zijn gezin aan de rand van Zierikzee woont, is dat anders. Het tweetal was na de verhui zing overigens een tijdje kwijt, zegt Nieuwkoop lachend. ,,Maar ik heb ze weer gevonden. De ene is wel wat van kleur vervaagd." Paling roken Watergevecht Concert MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 2 augustus 2019 Buren willen meer groen bij Cornelia Er moet meer groen komen tus sen en rondom het nieuw te bouwen verpleeghuis aan de Emil Sandströmweg in Zierik zee. Dat eisten bewoners van de Noorderpolderflats in Zierikzee gisteren bij de Raad van State. Jan van Ommen Den Haag/Zierikzee - Cornelia van der Haven, buurtbewoner - Arjo Nieuwkoop KERKWERVE Het Open Zeeuwse Pa- lingrookkampioenschap vindt morgen plaats in Kerkwerve. Palingrokers strijden om de titel Open Zeeuws Palingrookkam- pioen 2019. Er zijn ook miniatuurstoomtreinen en modelbouwvoertui gen te zien. Er is een markt met streekpro ducten en oude am bachten. Shantykoor Neptunes, dweilband De Notekluvers en Gino Buysrogge treden op. Belangstellenden zijn vanaf 10.00 uur welkom bij recreatieboerderij van Langeraad, Weel- weg 3. De toegangsprijs is vier euro, gratis voor kinderen tot en met 12 jaar. ZONNEMAIRE In Zonnemaire wordt morgen een waterge vecht gehouden bij d'Ouwe Smisse. De or ganisatie zorgt voor water, een speelveld, en waterpistolen (beperkte voorraad) en zonne brand. Om 13.00 uur is iedereen welkom. BURGH-HAAMSTEDE Organist en mezzoso- Palingroken. foto dirk-jan gjeltema praan Aart en Helma Kot uit Burgh-Haamstede geven vandaag een con cert in de Grote Kerk van Haamstede. Het tweetal brengt een ge varieerd en gepassio- neerd aanbod. Van barok tot romantisch en van opera-aria's tot klas siek. De toegang is vrij, er is een collecte voor het orgelfonds. Aan vang: 20.00 uur. BROUWERSHAVEN Grote kerk, 11.00 17.00 uur: Expositie Coen van den Ende; Tonnenmagazijn, 09.00 uur: Yoga; Na- tuurinformatiepunt Westenschouwen, om 11.00 uur: Ont dekkingsfietstocht; BURGH-HAAMSTEDE De Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 19.30 uur: Klaverjas- vereniging; Excursie- schuur Boswachterij, 09.15 uur: Zineng Qi gong op het strand; Grote Kerk, 20.00 uur: Concert Aart en Helma Kot; BURGHSLUIS Passa giersschip de Onrust, 11.00 uur: Familie- rondvaart, 13.45 uur: Familierondvaart; DREISCHOR Streek- en Landbouwmu seum Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Mu seum geopend; De Kleine Schorre, 15.00-00.00 uur: Zeeuws wijnfeest; KERKWERVE Van Langeraad recreatie terrein, 09.00-14.00 uur: Kofferbakver koop; NIEUWERKERK Theetuin de Stok roos, 11.00-20.00 uur: Maisdoolhof ge opend; RENESSE Galerie ZeeUwArt, 13.00 17.30 uur: Expositie; SCHARENDIJKE Finca Vrij, 09.00 uur: Ochtendyoga; ZIERIKZEE Eiland- zorg de Wieken, 09.30-10.30 uur: Lan ger fit; Gasthuiskerk, 13.30-16.30 uur; Ex positie; Stadhuismu seum, 11.00-17.00 uur: Expeditie Zeeuwse IJstijd; ZONNEMAIRE Dorps huis, 19.30-21.45 uur: Repetitie Nut Uit spanning. Arjo Nieuwkoop met de legopoppetjes Jap en Jop. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49