Zeeuwen eisen weer hoofdrol op in Nisse Ambitieus Swift haalt Linda Burger binnen 108 zwemmers en '1500' in Breskens ZEELAND 13 NISSE De Zeeuwen lijken er pa tent op te hebben, want ook op de derde dag van Jumpin' De Weel eisten zij bij de opening een hoofdrol op. In de spannende Twee Fasen Special klasse L toonde Cristiaan van de Plasse uit Kruiningen zich, met de vosmer- rie Kir Royaal Delta Mossel Z, de beste van de honderdvijfentwin tig deelnemers. Met het mes tussen de tanden streden vijfendertig combinaties in de beslissende ronde om de hoogste eer. Met de tijd van 31.50 bracht Jill Buijze uit Driewegen het spel op de wagen. Wilma Stouten uit het Walcherse Seroos- kerke bewees dat het sneller kon en klokte 27.96. Stouten mocht daarmee even de hoop op de over- winning koesteren. Maar het ve nijn zat duidelijk in de staart, want het werd uiteindelijk slechts de vijfde plaats. In een bloedstol lende rit kwam Hanneke Vulders uit Schaik als een raket uit op 26,60. Daarmee leek het voor de Brabantse combinatie kat in het bakkie. Het laatste woord was echter aan Van de Plasse. Na een rustige eerste fase ging de mossel handelaar uit Yerseke met de vijf jarige Kanan-dochter; met de dood of de gladiolen over de be slissende zes hindernissen. Het werden de gladiolen (26.07). In de klasse M toonde Stijn Theewes zich in een spannende strijd de beste. Marit Huige was met de merrie Hyacinthe de beste Zeeuwse combinatie. wil verdienen, moet het hem voor 31 augustus of in de winterstop verkopen der van Feyenoord, maakte Levi Bouwense (19) vorig seizoen zijn debuut in het betaalde voetbal. Na de promotie naar de eredivisie heeft Sparta zich behoorlijk ver sterkt. De verdediger uit Goes lijkt zich daarom voorlopig weer op du els met Jong Sparta te moeten rich ten. De Rotterdamse beloften ko men opnieuw uit in de tweede di visie. MIDDELBURG Swift heeft een aanwinst voor komend seizoen: Linda Burger. Met haar hoopt de Middelburgse korfbalvereniging nog beter beslagen ten ijs te ko men in de hoofdklasse. Burger (23) is een oud-speelster van Ondo uit Sint-Laurens. Toen ze ging stude ren aan de Fontys Sporthoge- school in Eindhoven, werd ze lid van DSC. Daar speelde ze in de Korfbal League en reserve Korfbal League. ,,Ik ben er inmiddels twee seizoenen uit", zegt Burger. ,,Voor mijn studie heb ik een half jaar in zowel Canada als Mexico gezeten. Nu ben ik klaar met mijn studie en terug in Zeeland." De voorbije tijd hield ze haar conditie op peil met krachttrainingen en crossfit. ,,Ik miste echter de competitie, het in teamverband ergens naartoe werken." Ze kwam in contact met Wim Allaart, de assistent-trainer van Swift, en vervolgens begon een terugkeer in het Zeeuwse korfbal in beeld te komen. ,,Swift is heel ambitieus. Dat spreekt me wel aan. Ik heb er heel veel zin in." De ploeg van trainer Dennis Plantinga promoveerde afgelopen seizoen op het veld naar de hoofd klasse. De voorbereiding hierop begint op 7 augustus. In de zaal komen de oranje-zwarten uit in de overgangsklasse. „Voor zo ver ik kan nagaan zijn we de oudste open wa terwedstrijd van Nederland'', vertelt organisator Mark van Rosevelt trots. „Dit jaar heb ben we tien deelnemers meer dan vorig jaar en zitten we op het aantal waarop we als organisatie zijn ingesteld. Veel meer moeten het er niet worden. Als één van de weinige zwemwedstrijden zijn wij daarom alleen toegankelijk voor Zeeuwse zwemmers. Zo houden we het aantal deelnemers overzichtelijk en blijft het vergun- ningstechnisch ook haalbaar." Nieuw op het programma -dat uit achttien verschillende onder- delen bestaat- is de 1500 meter. Van Rosevelt: ,,Die afstand is vooral toegevoegd omdat we merkten dat de overstap van de junioren (maximaal 1000 meter) naar de senioren (3000 meter) vaak als groot wordt ervaren. De 1500 meter is dan een mooie tus senstap. Ook voor zwemmers die wel twee afstanden willen zwem men, maar geen twee keer 3000 meter is het een mooie optie.'' Visserijfeesten Voor de jubileumeditie is een bij zondere medaille ontworpen en de prijzen worden uitgereikt door de Visserijkoningin en de Garna- lenprinses. ,,Verder hebben we geen speciale jubileumfestivitei ten. De dag start om 11.00 uur en om 16.30 uur hopen we de laatste zwemmer binnen te halen. Dat is lang genoeg. Daarna duiken onze deelnemers de Visserijfeesten in. Met tachtig jaar is deze wedstrijd al wat ouder dan de Visserijfees ten, maar sinds de start van de Visserijfeesten gaat dit al hand in hand en ik hoop dat we daar nog lang op mee mogen hobbelen. van de definitieve doorbraak van Godfried Roemeratoe? Feyenoord-Sparta (zondag, 14.30 uur): Niet voor het eerst kreeg Bart Nieuwkoop (23) tijdens de voorbe reiding op een nieuw seizoen met tegenslag te maken. In 2015, in zijn eerste jaar als senior, kon hij door de ziekte van Pfeiffer later dan gepland starten bij Feyenoord. Twee jaar la ter liep hij tegen SDC Putten een hamstringblessure op, die hem een trainingsachterstand opleverde. En deze zomer zette een nieuwe blessure weer tijdelijk een streep door zijn ambities. Het contract van de Thoolse voet baller, die vorig seizoen tot dertien competitieduels kwam, loopt volgende zomer af. Als Feyenoord nog iets aan Nieuw koop wil verdienen, moet het de verdediger/middenvelder voor 31 augustus of in de winterstop verko pen. Nieuwkoop heeft altijd gezegd te willen slagen in de Kuip. Zou hij nog de kans krijgen om die woor den waar te maken? Bij Sparta, zondag de tegenstan- W Als Feyenoord nog iets aan Nieuwkoop KER/BSR AGENCY vrijdag 2 augustus 2019 -fcjOFN^rF STROOM Wordt dit het jaar van de definitieve door braak van Godfried Roemeratoe? foto ron jon Voor Tom Boere (26) is het te hopen dat hij snel een transfer te pakken heeft. foto getty images Zwemvereniging Schelde- stroom organiseert zaterdag voor de tachtigste keer de Ha venwedstrijd in Breskens. Er staan 108 deelnemers op de startlijst. Samen zijn zij goed voor 147 starts en er is een nieuwe afstand aan het pro gramma toegevoegd. L Menno Kole Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41