8 ZEELAND Een zonnetje, een beetje wind. Omstandigheden waarin je als landrot wel het water op durft te gaan. In de elektrosloep voelen onze verslaggevers zich een ochtendje als kapitein Rob. ZOMER 2019 ELEKTROSLOEP Je hebt als beginnend schipper de neiging om wild van links naar rechts aan het stuur te draaien WAT IS ER TE DOEN? TIP 1 Jubileumtentoonstelling K&C-route, Middelburg Nehalenniatempel, Colijnsplaat Griekse livemuziek, Terneuzen Privétuin, Koudekerke Orgelconcert, Burgh- Haamstede Viswedstrijd, Retranchement Midzomernachtmarkt, Vlissingen Zeeuws wijnfeest, Dreischor Wil je alles te weten komen over Zeeuwse wijnen? Bezoek dan tussen 16.00 en 00.00 uur het Zeeuws Wijnfeest op Wijnhoeve de Kleine Schorre. Bezoekers die tussen 16:00 en 18:00 uur binnenkomen, ontvangen een gratis glas Brut de Zelande. Bo vendien is er livemuziek en zijn er verschillende eetgelegenhe- den. Toegang (18+) is gratis. Meer info: dekleineschorre.nl. Kampvuur, Scharendijke TIP 10 Vuurtoren, Breskens WAT VAART DAAR OVER HET VEERSE MEER? en schakelaartje aan/uit, een stuurwieltje en een hendeltje. Hendeltje naar I voren, en jawel, 1 de boot gaat voor uit. Hendeltje naar achteren, in derdaad. Ledlichtjes geven aan hoeveel stroom er nog in de accu's zit. Daan de Nooijer van Sailcollege in Kamperland hoeft ons niets meer te vertellen. Met deze fluisterboot moet het zelfs ons toch lukken om een och tendje te eiland-hoppen op het Veerse Meer. Daan geeft ons nog zwemvesten mee en een handig waterdicht tonnetje om onze gsm, portemonnee en sleutels in te stoppen. In het tonnetje zit ook nog een ehbo-doos en een kaart van het Veerse Meer. Genoeg stroom Er is behoorlijk wat ruimte in de boot. In deze elektrosloep is plaats voor zes personen. De meegele verde kussens zorgen voor een comfortabele zit. Sailcollege heeft drie fluistersloepen. ,,Ze zijn erg in trek, vooral in de middaguren. Reserveren is dus verstandig", ad viseert Daan. Een elektromotor zorgt dat de schroef ronddraait. We hebben de boot voor de ochtenduren ge huurd. Hebben we genoeg stroom voor een tochtje langs wat eiland jes en een rondje om de Haring vreter, het grootste eiland in het Veerse Meer? ,,Geen probleem", verzekert Daan ons. ,,Elke boot heeft vier accu's, genoeg om een hele dag mee te kunnen varen." Goed om te weten dat we onder weg dus niet op zoek hoeven te gaan naar een stopcontact. Trossen los. „Kunnen we?" ,,Ay ay captain". Het schakelaartje wordt omgezet. Maar na een zacht klikje blijft het stil. Wie kickt op het brullend aanslaan van een woeste buitenboordmotor zit op de verkeerde boot. Pas als we het hendeltje naar voren duwen hoor je een zacht gezoem. Voor ons stuurt Adri Meeuwse uit Dom burg behendig met zijn fluister- bootje uit de haven. We zien Meeuwse met zijn drie passagiers op weg gaan naar de overzijde van het Veerse Meer, richting het stadje Veere. Een beetje slinge rend varen we achter hen zelf het haventje van de zeilschool uit. Het is even wennen hoe de sloep op het stuur reageert. De boot heeft geen roer, je stuurt met de schroef net als met een buiten boordmotor. We zetten koers richting het vrijdag 2 augustus 2019 De Kunst- en Cultuurroute Mid delburg wordt voor de 20ste keer gehouden. Bezoek vandaag tussen 11.00 en 17.00 uur de ju bileumtentoonstelling in de Kloostergangen, Crypte en Krui dentuin van de Abdij in Middel burg. Het werk van Middel burgse kunstenaars staat in het teken van de Four Freedom Awards. Meer info: kunstroute- middelburg.nl. TIP 2 Meer weten over het historisch erfgoed in Zeeland? Bezoek dan met een gids de Nehalenniatem pel in Colijnsplaat. Rondleiding is te boeken vanaf 6 personen via eenhoorntrec@gmail.com of 0624512582. Deelname is 13,50 euro per persoon. Nehalenniatempel. TIP 3 Vanavond is er bij Grieks Res taurant Apostolis in Terneuzen Griekse livemuziek te horen. Meer info: apostolis.nl. TIP 4 Maak vandaag tussen 10.00 en 17.00 uur een wandeling door de privétuin de Houtenhandsche Hof in Koudekerke (Wielema- kersbaan 4). In de tuin is niet al leen een groot aantal bloemen en planten te zien; er staat ook een bijzondere verzameling ste nen sculpturen. TIP 5 Organist Aart Kot en mezzoso praan Helma Kot brengen van 20.00 tot 21.00 uur een gevari eerd concert in Hervormd Haamstede (Ring 1). Toegang is gratis, aan de uitgang is een col lecte voor het Orgelfonds. TIP 6 Neem vanavond deel aan de in ternationale viswedstrijd tegen over restaurant de Witte Koks- muts (Kanaalweg 8). Daar kunt u zich ter plekke inschrijven vanaf 18.00 uur. Deelname is 5,00 euro per hengel, met een maxi mum van 2 per persoon. De prijsuitreiking is rond 22.00 uur bij Cadsandria-Bad in Retran- chement. TIP 7 Vanavond is het weer zover: de langste Nachtmarkt van Neder land strekt zich uit over de Bou levards van Vlissingen. TIP 8 TIP 9 Samen bij een kampvuur praten, zingen of juist in stilte genieten? Van 20.00 tot 22.30 uur kunt u aanschuiven bij het kampvuur van Finca Vrij (Kapelleweg 29a). Bijdrage voor het hout, snacks en een drankje is 7,50 euro per persoon. Aanmelden is niet ver plicht, maar wordt gewaardeerd. Dit kan via e-mail (info@praktijk- estrella.nl) of WhatsApp (06 26690770). Het is één van de meest iconi sche gebouwen in West- Zeeuws-Vlaanderen: de vuurto ren van Breskens. De toren is een aantal jaren geleden volledig gerestaureerd en opengesteld voor bezoekers. Bezoek tussen 13.00 en 17.00 uur de vuurtoren en de expositieruimte, waarwerk te zien is van Zeeuwse kunste naars. Meer info: vuurtorenbres- kens.nl. Kijk voor een compleet over zicht op vvvzeeland.nl Wat? Varen met een elektrosloep ofwel fluisterboot Wie? Sailcollege in Kamperland ver huurt deze boten Waar? Veerse Meer b Zoemend van eiland naar eiland Theo Giele Vuurtoren, Breskens,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36