IN DE REGIO 6 Gemeente krijgt subsidie voor aanleg water en groen www.jan-gbm.nl FOLKLORISTISCHE DAG MIJN DORP, MIJN STAD Haast is geboden omdat Middel burg voor de aanleg van water en groen 700.000 euro Europese sub sidie heeft gekregen. Voorwaarde is dat dit werk eind dit jaar al klaar moet zijn. Door onenigheid met Vlissingen over de wijk en door rechtszaken van individuen die pas een maand geleden werden be slecht bij de Raad van State, resteert nog maar een half jaar. Voor het bouwrijp maken van de grond en de bouw van 250 huizen en 150 appartementen is het geen belemmering nu al waterlopen en groen aan te leggen, zegt projectlei der Bas Kole van de gemeente Mid delburg. „Anderzijds helpt ons dit juist om de contouren van de wijk alvast aan te brengen. En het kan voor potentiële bewoners aantrek kelijk zijn dat het groen straks al groter is." De komende maanden staan nog meer voorbereidingen gepland. Zo moet de volkstuin aan de Oosterse Lageweg verhuizen naar een stuk grond langs de spoor lijn, ten zuiden van de andere volkstuin die daar al ligt. Op dit moment wordt aan de oppervlakte gezocht naar projectielen uit de Tweede Wereldoorlog en mogelijke bodemvervuiling. In de loop van dit jaar volgt een onderzoek of op gro tere diepte - tussen de vijf en tien meter - nog blindgangers liggen. Voor dat onderzoek - dat ruim een miljoen euro zal kosten - moet de gemeenteraad nog geld geven. Kole hoopt dat ook al snel begon nen kan worden met het bouwrijp maken van de grond. ,,Als dat vol gend jaar rond deze tijd klaar is, moet het nog een jaar inklinken. Dan kan in 2021 de eerste paal de Het helpt ons de contouren van de wijk alvast aan te brengen grond in." Al het bouwverkeer zal overigens vanaf de Torenweg het gebied in rijden, via een nieuwe ro tonde die daar komt. ,,We willen niet dat Oost-Souburg en de wijken in Middelburg-Zuid er last van hebben." De bouw van de wijk verloopt volgens de projectleider in twee fa ses. ,,Met het middengebied tussen de Oude Vlissingseweg en de spoorlijn wachten we even. Dat krijgt mogelijk nog een andere in vulling." De gemeente houdt eind augus tus nog een inloopavond voor om wonenden. Kijk voor inspiratie op onze website 0 0 0 BESTRATING MUZIEK Jan... en Grondwerk, Bestrating en Tuinaanleg Alles naar uw wens! Orgelconcert Rien Balkenende Tentoonstelling foto's Sportactiviteiten in de Halve Maan vrijdag 2 augustus 2019 Vaart achter wijk Essenvelt Na jarenlange vertraging zet de gemeente Middelburg nu grote vaart achter de nieuwbouwwijk Essenvelt. Dit jaar al worden wa terpartijen aangelegd en wordt een volkstuin verplaatst. De eer ste paal voor vierhonderd hui zen moet in 2021 de grond in. Maurits Sep Middelburg - Bas Kole, projectleider Jan de Visser Koude kerkseweg 165 Middelburg Telefoon: 06 51 103 083 www.facebook.com/ jan.gbm.middelburg ZOUTELANDE Lekker timmeren bij de knut- selkraam, een springtouw laten slaan in mooie kleurtjes of een vers gedraaide keramiekpot laten graveren met je naam: het publiek komt er graag op af bij de Folkloristische Dag. Het stramien is bekend: ambachten, klederdracht, Zeeuwse sieraden, ringrijden, gerookte paling en mossels met friet op de terrassen. Als het dan een dagje niet zo heel zonnig en warm en zelfs een beetje winderig is, komt het publiek toegestroomd. ,,Knap hé!", roept een man naar zijn gezelschap als de ringrijder succesvol steekt. Het is dankbaar rijden in Zoutelande voor de ruiters. Voor eigen publiek klinkt er weleens minder applaus vanaf de tribune en terrassen. foto ruben oreel 13.30 en 15.30 uur: Bijkletsen met de Imker; VLISSINGEN Spui straat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; WESTKAPELLE Cen trum, 10.00-19.00 uur: Seizoensmarkt; Moriakerk, 15.00 17.30 uur: Openstelling kerk, orgelspel en exposi tie 'Westkapelle en haar kerken, toen en nu'; ZOUTELANDE Ca- tharinakerk, 11.00 15.00 uur: Openstel ling kerk. VLISSINGEN Rien Balkenende geeft vandaag een orgelcon cert in Vlissingen. Hij bespeelt het Flen- troporgel en vertolkt de complete vijfde orgel- symphonie van Widor. Belangstellenden zijn om 12.00 uur welkom in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. De toegang tot het con cert is gratis. MIDDELBURG In de Doopsgezinde kerk Middelburg is tot en met 31 augustus een fototentoonstelling van Gerrit de Heus te zien. De tentoonstelling be staat uit foto's van niet- alledaagse Nederlandse kampioenschappen. De foto's zijn de gehele maand augustus iedere donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. De Doopsgezinde kerk is te vinden aan de Lange Noordstraat 62 in Middelburg. OOSTKAPELLE In Oostkapelle worden Flentroporgel in Sint Jacobskerk. foto ruben oreel vandaag en dinsdag sportactiviteiten ver zorgd. Vandaag is er van 09.30 tot 11.00 uur badminton voor vijftigplussers. Op dinsdag 6 augustus kan er van 10.15 tot 11.45 uur dynamicatennis wor den gespeeld. Beide activiteiten vinden plaats in de Halve Maan, Schoolstraat 2 in Oost- kapelle. AAGTEKERKE Gale rie Bank, 12.00-17.00 uur: Expositie Zeeuwse Kunste naars; ARNEMUIDEN Cen trum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt; Museum Arnemuiden: 'Herin neringen aan WOII'; GRIJPSKERKE Tuin de Pionier-Ster,13.00- 17.00 uur: Zomer opentuindagen; KOUDEKERKE Wiele- makersbaan 4, 10.00 17.00 uur: Gratis openstelling privétuin 'De Houtenhandsche Hof' en expositie Afrikaanse beelden; MIDDELBURG Het koffiehuis, 09.30 11.30 uur: Inloopmo ment; Driewegenhof, Mid delburg CitySeeds, 10.30-11.30 uur: Gra tis groente voor mi nima uit Walcheren; Markt, 19.00 uur: Avondje sterren wacht voor het hele gezin; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar; OOSTKAPELLE Terra Maris, 11.00-13.00 en 14.00-16.00 uur: Scharrelkidsklub met Luchtacrobaten,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34