Arsenal presenteert recordaankoop Pépé FC Utrecht al klaar in Europa 22 AZ-talent sloopt ultradefensieve Zweden AZ heeft de volgende voorronde van de Europa League bereikt door BK Hacken te verslaan (0-3). Myron Boadu was met een treffer en twee assists de grote man. Hij miste in zijn carrière al veel wedstrijden door blessureleed. Het leek wel of hij eeuwig zijn rondjes moest lopen op het trai ningscomplex van AZ in Wijde- wormer. Maar gehard is de 18-ja- rige Myron Boadu nu eenmaal al lang na twee forse blessures die hem zo lang van de Nederlandse velden afhielden. Hij revalideerde nog samen met Zlatan Ibrahimo- vic in Amerika, die hem voorhield wat het inhoudt om een goede profvoetballer te worden. Gisteren in Göteborg kwam zijn moment. In de eerste helft, toen hij als pijlsnelle aanvaller een dieptepass van Oussama Idrissi af rondde en de langverwachte ban brak voor zijn club. Maar ook daarna, toen hij Idrissi en Calvin Stengs op fraaie wijze bediende bij hun treffers. Met die laatstge noemde trouwens, de andere groeibriljant uit de jeugdoplei ding, speelde hij in het eerste elftal vrijwel nooit samen. Want ook Stengs (ook pas twintig) was lang geblesseerd. Eeuwig zonde, zo bleek gisteren. Want Stengs en Bo adu kraakten de code van Hacken samen op fraaie wijze. Met een doelpunt in de eerste helft nog, waardoor er bij trainer Arne Slot een zucht van verlich ting door zal zijn geklonken. De ultradefensieve tegenstander Hac ken, zonder veel aanvallende pre tenties, was in de eerste wedstrijd in Alkmaar nog zo stug gebleken. Maar al snel bleek een AZ in vorm veel te sterk voor de Zweden. In de tweede helft liep de Nederlandse nummer vier van vorig seizoen uit naar een ruime 0-3 zege. Op de kunstsprieten in Göte- borg was het fris spelende AZ de verdiende winnaar. ,,We waren heer en meester", zei aanvoerder Guus Til, die vlak voor tijd werd gewisseld. Iets dat leek op een af- scheidswissel. AZ is met Spartak Moskou in onderhandeling over een transfer. Mogelijkerwijs speelde Til gisteravond zijn laatste wedstrijd voor de club die hem op leidde. ,,Ik ben hier opgegroeid en opgebloeid. Het is heel mooi dat ik nu door de supporters zo wordt toegezongen." Jeugdexponenten Het is voor AZ te hopen dat het twee andere jeugdexponenten nog wel even aan zich kan binden. Maar daarin is het inmiddels ge specialiseerd. Grote clubs uit bin nen -en buitenland hebben zich in de loop der jaren al gemeld voor Boadu en Stengs. En telkens koos het tweetal voor de club uit Alk maar. Daar plukt de club nu de vruchten van. Door de snel behaalde veilige tussenstand was er gisteren zelfs nog plaats voor het officiële de buut van nieuwkomer J ordy Clasie voor de club. Hij viel in. AZ speelt volgende week in Oe kraïne al tegen de volgende tegen stander FK Marioepol. Een week later is dan de return in Alkmaar. Daarna volgt nog een play-off- ronde voordat de club zich pas plaatst voor de groepsfase van de Europa League. ANP Pépé is daarmee fors duurder dan Pierre-Emerick Aubameyang, die anderhalf jaar geleden voor onge veer 63 miljoen euro overkwam van Borussia Dortmund. De Gabonees zei eerder al te hopen dat Arsenal Pépé zou halen. Ook coach Unai Emery is en thousiast: ,,Nicolas is een hoogge waardeerde aanvaller die door tal van Europese topclubs werd be geerd. We wilden deze zomer een topspeler halen voor onze aanval. Ik ben blij dat dat gelukt is. Nicolas voegt snelheid, kracht en creativi teit toe aan ons spel met als doel dat we meer doelpunten maken", aldus Emery. Pépé was het afgelopen sei zoen in de Franse competitie goed voor 22 doelpunten en 11 assists. Al leen Kylian Mbappé (Paris Saint- Germain) kon betere cijfers over leggen. Pépé, die voor vijfjaar tekende in Londen, is elfvoudig Ivoriaans in ternational. ,,Het is een emotioneel moment om hier te zijn. Ik heb hard gewerkt om voor zo'n mooie club te kunnen voetballen", zei de vierde aanwinst van de 'Gunners' deze zo mer. Eerder contracteerde Arsenal de Braziliaanse buitenspeler Ga briel Martinelli, huurde het mid denvelder Dani Ceballos van Real Madrid en keerde verdediger Wil liam Saliba terug van een verblijf op huurbasis bij Saint-Étienne. FC Utrecht had kort voor rust de leiding genomen dankzij een doel punt van Simon Gustafson. De Zweed zag de bal uit een matig ge nomen vrije trap door de benen van doelman Ivan Brkic in het doel verdwijnen. Zrinjski kwam in de 65 minuut weer op gelijke hoogte via Irfan Hadzic. Het duel sleepte zich naar het einde en ook in de verlenging bleven hoogtepunten uit. Dankzij Stanisa Mandic mo gen de Bosniërs verder in Europa. Het Zweedse Malmö FF is de te genstander in de derde voorronde. Na rust verloor FC Utrecht de grip op de wedstrijd. In de 65e mi nuut schoot spits Hadzic knap raak: 1-1. Cerny verdween naar de kant, niet veel later gevolgd door Lonwijk. Van den Brom bracht huurling Issah Abass en Joris van Overeem. Maar zijn ploeg creëerde geen kansen meer. Dat bleef zo in de verlenging waarin beide teams risico's meden. Het ging mis toen Jansen bij het wegwerken van een voorzet de bal over Jensen tegen de lat schoot, waarna Mandic van dichtbij raak schoot. Geef jouw mening Help ons om het amateurvoetbal goed in kaart te brengen. Doe mee en bepaal mede het Nationale Voetbalrapport dat in de Week van het Amateurvoetbal gepresenteerd wordt Vul de enquête in en maak kans op 2 kaarten voor de EK-kwalificatie. Ga naar pzc.nl/voetbalrapport vrijdag 2 augustus 2019 PC A Myron Boaduwas met een treffer en twee as sists de grote man bij AZ. De Alkmaar- ders bereik ten gister avond in Zweden de volgende voorronde van de Eu ropa League. FOTO BSR/SOC- Boadu kraakt de code van Hacken j BK Hacken AZ Nik Kok Göteborg Arsenal heeft gisteren de Ivori- aanse aanvaller Nicolas Pépé overgenomen van Lille. De 24- jarige buitenspeler is de duurste aankoop ooit voor de club uit Londen. Volgens de BBC is met de transfer zo'n 80 miljoen euro gemoeid. HSK Zrinjski J FC Utrecht FC Utrecht is na een pover duel met HSK Zrinjski klaar in Eu ropa. Na de 1-1 van vorige week in Galgenwaard, stond het in het Bosnische Mostar na 90 minu ten opnieuw 1-1. In de verlenging blunderden Willem Jansen en doelman David Jensen: 2-1. ANP Mostar Nicolas Pépé. getty images mwÈËm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22