OM: SUV-messentrekker bedreigde meer vrouwen €139, 12 NIEUWS Google stopt tijdelijk met meeluisteren bij Assistent Goedverblijf.nl Sfeervol overnachten aan de Rijn! Boek nu deze reis op goedverblijf.nl/gv1940 ,,Ik heb veel spijt, woorden schieten tekort", zei René V. toen de Alk- maarse rechter gisteren vroeg of hij iets wilde zeggen tegen de slachtof fers, van wie er enkele in de rechts zaal aanwezig waren. De 23-jarige vrachtwagenchauf feur bleek na zijn aanhouding di rect alles te hebben bekend. ,,Ik heb verteld dat ik op diverse momenten met een scherp voorwerp met mijn arm vanuit de auto heb gestoken", las de rechtbank zijn verklaring voor. ,,Ik wilde schrik aanjagen, ik wilde niemand verwonden of do den. Daar kreeg ik een kick van." Hij antwoordde 'ja' op de vraag of hij bij zijn verklaring bleef. In schrik aanjagen slaagde hij, want maandenlang moesten vrou wen in Noord-Holland extra oplet ten als zij over straat gingen. Uitein delijk werd René V. op 24 april aan gehouden na maandenlang politie onderzoek en maandenlange aan dacht in Opsporing Verzocht. Onder grote mediabelangstelling kwam de man gistermorgen voor bij de rechtbank Noord-Holland te Alkmaar. Hoewel het een pro-for- mazitting betrof - de inhoudelijk behandeling volgt op 17 oktober -, werd er toch veel duidelijk over de persoon van de verdachte. Wroeging De in Den Helder geboren V. keek na zijn aanvallen niet meer naar de slachtoffers om. Hij zegt deson danks enorme wroeging te hebben en werkt volledig mee aan een on derzoek naar zijn psychische ge steldheid. René V., kaal hoofd, lang, en ou der lijkend dan zijn leeftijd, stak op 22 november in Castricum een 52- jarige hardloopster en daarna een 18-jarige fietster vanuit zijn SUV. De fietster liep een klaplong op, de hardloopster verwondingen aan haar arm. Vier dagen later ver wondde V. in Egmond hardloop ster Esmée (18). Ze zakte in elkaar en lag dagen op de intensive care, verwond aan een long en hartzakje. ,,We hadden de kist al kunnen be stellen, zo weinig scheelde het", vertelde haar moeder Jolanda later aan deze krant. ,,Hoe haal je het in je hoofd zoiets te doen?" Na twee maanden stilte sloeg V. op 26 ja nuari opnieuw toe. In Barsinger- horn stak hij een 15-jarige fietsster. V., die al drie maanden vastzit in justitieel complex Schiphol, ver telde net zijn leven op orde te heb- Ik wilde schrik aanjagen, ik wilde niemand verwonden of doden ben. Hij heeft een vriendin en een nieuwe baan als vrachtwagen chauffeur. ,,Ik dacht dat ik goed be zig was: relatie, huisje, boompje, beestje, nieuwe baan." Uit zijn verklaring bleek dat hij vorig jaar op eigen initiatief naar een psycholoog was gestapt. Die vertelde hij echter niet over de steekincidenten. ,,Met de psycho loog hoopte ik uit te vinden wat er mis met me is. Ik moet aan mezelf werken. Ik weet wat goed en fout is. Ik wil geen opgegeven jongen zijn, opgeborgen tussen vier muren. Dan heb je geen waarde meer." V. zei te vrezen voor zijn relatie. ,,Wat zijn de consequenties? Ik heb een vriendin en een schoonfamilie." Die vriendin lijkt zijn berouwvolle woorden te accepteren, ze was aan wezig op de zitting. Justitie is minder mild en ver volgt V. voor poging tot moord en poging tot doodslag. Op het eerste delict staat maximaal twintig jaar, op het laatste de helft daarvan. Tij dens de zitting bleek ook dat René V. meer op zijn kerfstok heeft. Hij wordt verdacht van bedreiging en stalking. Volgens het OM heeft hij in januari zes vrouwen bedreigd. Dit kan verklaren waarom de 23-ja- rige Julianadorper zich na het neer steken van Esmée eind november enige tijd stil hield. Spreekrecht De overige zaken wil het OM op 17 oktober samen met de steekpar tijen behandelen. Tegen die tijd is het rapport over de psychische ge steldheid van René V. klaar. Hij blijft in hechtenis. Aan het eind van de zitting vroeg de rechter of de slachtoffers in oktober van hun spreekrecht willen gebruikmaken en een vordering tegen V. willen indienen. De meesten zeiden dat 'zeer waarschijnlijk' te doen. Slechts p-p- 3-daags arrangement, Meerbusch, Duitsland vrijdag 2 augustus 2019 PC Messentrekker René V., die het afgelopen jaar vanuit zijn SUV twee fietssters en twee hard- loopsters verwondde, wordt ervan verdacht nog zes andere slachtoffers te hebben be dreigd. De man uit Julianadorp zegt dat hij veel spijt heeft. ,,Ik deed het voor de kick." David Bremmer Alkmaar - René V., verdachte AMSTERDAM Google laat zijn medewerkers voorlopig niet meer luisteren naar gesprekken die mensen voeren met hun slimme ap paraten. Ze deden dat om de software te verbeteren, zodat de apparaten beter zouden begrijpen hoe men sen praten. Toen enkele weken geleden naar buiten kwam dat dit gebeurde met Nederlandse en Vlaamse gebruikers, ontstond ophef. „Kort nadat we hadden ge hoord dat er Nederlandsta lige audiofragmenten waren gelekt van gebrui kers van de Google Assis tent, zijn we tijdelijk ge stopt met het transcriberen van zulke fragmenten. On dertussen bekijken we hoe we nog duidelijker kunnen maken wat we met gege vens doen om onze spraak technologie te verbeteren", liet Google gisteren weten. De stop duurt in elk geval een paar maanden en geldt voor alle talen. De Duitse privacywaakhond is een onderzoek begonnen naar het meeluisteren. 4-sterren Rheinhotel Vier Jahreszeiten ligt aan de Rijn in het plaatsje Meerbusch. In de directe omgeving kunt u prachtige fiets- of wandeltochten maken. Vanuit het hotel bezoekt u gemakkelijk de grote winkelstad Düsseldorf met onder andere het Benrath Paleis of het Natuurhistorisch Museum. Meerbusch Ligt in de Duitse deel staat Nordrhein-WestfaLen. In de directe omgeving kunt u van de natuur genieten tijdens het maken van prachtige fietstochten. Bezoekt u Liever een stad, dan is het nabijgelegen Düsseldorf zeker een aanrader! Hier kunt u onder andere het Benrath Paleis bewonderen of het Natuurhistorisch Museum. In de winkelstraat Königsallee zijn vele winkels van grote merken gevestigd. Ver weg van de drukte vindt u Rheinhotel Vier Jahreszeiten met 72 kamers. De lichte kamers van ca. 28m2 groot zijn voorzien van een tweepersoonsbed, airconditioning, koffie- en theefaciliteiten, minibar, kluis, zitruimte, een badkamer met toilet, bad of douche en een föhn. Inbegrepen: 2x overnachting 2x uitgebreid ontbijtbuffet lx heerlijk chefs-choice 3-gangen diner op de aankomstdag Huisgemaakte marmelade Gratis tickets voor de veerboot Gratis gebruik gevulde minibar Gratis (elektrische) fietshuur op de tweede dag Gratis gebruik saunalandschap Gratis WiFi parkeren Extra informatie: Indien u 4 nachten wenst te verblij ven dan kunt u het arrangement 2x achter elkaar reserveren. Prijzen zijn o.b.v. een 2-persoons kamer, exclusief per boeking 9,50 reserveringskosten. Kijk voor overige voorwaarden op www.goedverbLijf.nl/gvl940. Meer informatie en boeken: Ga naar onze website goedverblijf.nl/gvl940 PS f.nnrlvn rliii if aI of bel met Goedverblijf.nl hotelarrangementen 085-4999019 o.v.v. reisnummer gvl940 J Vertrek: tot 22 december 2019 V Ver weg van de drukte Ligging aan de Rijn, dichtbij Düsseldorf V Prachtige fiets- en wandelroutes Beoordeeld met een 8.8!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 12