Duitse media liggen weer onder het vergrootglas Johnson belt alsnog met premier Ierland 9 Samsung Galaxy A50 iphnn«rUrM«rm<-"";:~ - Freddy Quinn (87) spricht- Cakiiber seine neue Liebe lJ Mogelijk wil Johnson hiermee de spanning opvoeren over de 'back stop', een regeling over Noord-Ier- land die hij onacceptabel vindt. Dat is een onderdeel van de over eenkomsten die de EU al met Johnsons voorganger Theresa May heeft bereikt over het vertrek van de Britten uit de Europese Unie. De backstop (vangnet) moet voorko men dat er een echte grens ontstaat tussen het Britse deel van Ierland (Noord-Ierland) en de republiek Ierland. De backstop bepaalt daarom dat Noord-Ierland feitelijk bij de EU blijft en hiervoor samen met de rest van het Verenigd Koninkrijk in een douane-unie verbonden blijft, zo lang de onderhandelingen over handelsrelaties tussen Brussel en Londen niet binnen de afgesproken twee jaar zijn afgerond. Dit is een gruwel in de ogen van de brexiteers, omdat hun vertrek uit de Europese Unie mogelijk voor onbepaalde tijd alleen symbolisch zal blijven. De grootste republikeinse partij van Noord-Ierland, Sinn Féin, heeft er gisteren bij de Ierse regering op aangedrongen zich snel voor te be reiden op de hereniging van Ier land. Sinn Féin-leider Mary Lou McDonald zei dit in verband met de dreigende no-dealbrexit. Ze be klemtoonde dat 'de verwaande' Johnson niet haar premier is en dat het nu tijd is om te praten over de hereniging van Ierland. KPN winkel I kpn.com 0800-0115 Let op! Geld lenen kost geld woensdag 31 juli 2019 GO Duitse journalisten doen hun best om zich in hun berichtge ving over de gruwelijke daad op het perron in Frankfurt bij de feiten te houden. Sinds de massa-aanranding in Keulen een paar jaar geleden liggen de media onder een vergroot glas. Chris van Mersbergen Rotterdam/Frankfurt am Main Ja, de man die maandag in Frankfurt am Main een moeder en zoon (8) voor de trein duwde, is een man uit Eritrea. Over zijn motieven - dader en slachtoffers kenden elkaar niet - is echter nog nauwelijks iets bekend. Door de Zwiterse poli tie werd hij al gezocht, omdat hij op 25 juli zijn vrouw, drie kin deren en de buurvrouw opsloot in zijn huis. Hij stond onder be handeling van een psychiater, maar wat hem bezielde, is een raadsel. Dus wat moet je daar als krant of televisiestation mee? Erop los speculeren over een even tueel terroristisch motief? De link leggen met de man met een Servische (en dus ook bui tenlandse) achtergrond die een liV'ir.-iï ;n::vi a Gehalter im Osten schneller gewachsen als im Westen Bild was niet terughoudend op de voorpagina. week eerder ergens anders in Duitsland ook al een willekeu rige vrouw voor de trein duwde? De reguliere Duitse media kiezen voor terughou dendheid, al pakte Bild vanoch tend uit met een schreeuwende kop: Was für ein Wahnsinn! De nationaliteit van de dader wordt wel genoemd, maar in de stortvloed aan verhalen over het incident proberen verslag gevers vooral andere vragen te beantwoorden. Moeten stations beter worden beveiligd? Hoe komt een mens -ongeacht zijn of haar afkomst -tot het ple gen van dit soort waanzinnige daden? Hoe werkt copycat-ge- drag en was daar misschien sprake van? Op sociale media is de discus sie minder genuanceerd. Alice Weidel, voorvrouw van het rechts-populistische Alternative für Deutschland (AfD), kop pelde de 'daad die qua wreed heid moeilijk te overtreffen is' meteen aan de 'grenzeloze wel komstcultuur' van de Duitse re gering van Angela Merkel. Weidel krijgt veel bijval. Maar de meeste traditionele media laten de discussie die AfD pro beert aan te zwengelen maar mondjesmaat toe in hun be richtgeving. ,,Alles wat ze schrij ven over de afkomst van een dader wordt door rechtse poli tici meteen gebruikt op sociale media'', zegt Wiebke Pittlik van het Duitsland Instituut in Am sterdam. ,,Daar willen journalis ten zich niet voor laten lenen.'' Daarbij speelt ook het beladen oorlogsverleden van Duitsland een rol, waardoor Duitse jour nalisten ervoor waken om rechts-populistische of discri minerende geluiden letterlijk buiten de krantenkolommen of tv-uitzendingen te houden. Zes dagen nadat Boris Johnson premier is geworden heeft hij een telefoongesprek gehad met zijn Ierse collega Leo Varadkar. Het is volgens Britse en Ierse media merkwaardig laat gezien de goede betrekkingen tussen de twee buurlanden. ANP Dublin SMART PAKKER 2 GB 150 min Actie geldig t/m 4 augustus. Kijk op kpn.com voor de voorwaarden. Totale toestelkosten Eenmalige betaling Totaal kredietbedrag Termijnbedrag Duurovereenkomst Vastedebetrentevoet/JKP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9