HELPEN LEZERS i Bd 11 Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? En is het gelukt om het gevraagde te bemachtigen? Vandaag: Jacqueline de Bakker uit Hulst is op zoek naar een foto van rond de honderd jaar oud. overlevering zegt dat na het over lijden van Paulina, haar beeld uit een groepsfoto of een foto van een optocht is gehaald. Verder stond ook sowieso haar tweelingzusje Marie op de foto en hadden ze in het origineel hoedjes op. Op zolder Logischerwijs heeft Jacqueline al een hele zoektocht binnen de fa milie achter de rug. ,,Ik heb veel contact met allerlei nichten en ne ven uit de familie. Het zou zomaar kunnen dat de foto op zolder ligt bij een van hen, maar hij is nog nergens gevonden. Het zou prach tig zijn als een lezer de foto en het verhaal herkent en het origineel in zijn bezit heeft. Hoe dan ook is de zoektocht op zich mooi om mee bezig te zijn. Met mijn stamboom onderzoeken zit ik al in het mid den van de zeventiende eeuw. Het is een heerlijke hobby. Je kunt er mee bezig wanneer je wilt en je komt echt heel bijzondere dingen tegen." ij sommige oproepjes in de rubriek Lezers helpen Lezers is het slechts een kwestie van tijd voor er waardevolle reacties op komen. Bij andere oproepen duurt het een stuk langer, simpelweg omdat het gevraagde bijzonder te noemen is. Een voorbeeld is de oproep van Jacqueline de Bakker. Ze is op zoek naar een foto. En niet zomaar een foto, maar een foto van rond de honderd jaar oud. ,,In mijn vrije tijd ben ik veel be zig met stamboomonderzoek. Zo wel bij mijn familie als die van mijn man ben ik al meerdere eeu wen terug kunnen gaan in de ge schiedenis. Tijdens de zoektocht stuit je natuurlijk regelmatig op bijzondere verhalen. Een voor beeld hiervan is het verhaal van een tante van mijn man, Paulina de Bakker uit Graauw." Het leven van de tante in kwes tie duurde helaas erg kort. Als ge- Jarenlang heeft het portret in het huis van de grootouders van mijn man gehangen volg van een hersenvliesontste king komt ze in 1920 te overlijden, op slechts zestienjarige leeftijd. De herinnering is echter nooit ver dwenen, tot op de dag van van daag. In de woonkamer van Jac queline en haar man prijkt name lijk de beeltenis van tante Paulina op een schilderij. ,,Jarenlang heeft het portret in het huis van de grootouders van mijn man gehan gen, tot het naar ons overging. Het schilderij is een geretoucheerde foto van tante Paulina. Ze is uit een grotere foto geknipt, waarna de foto verder bewerkt is. U voelt het misschien al aankomen, maar ik ben al jarenlang op zoek naar de originele foto. Omdat de beeltenis van tante Paulina is geretou cheerd, ben ik er van overtuigd dat meer mensen deze afbeelding in hun bezit hebben. En misschien dus ook wel het origineel. Helaas is er nog geen reactie gekomen op mijn oproep in 'Lezers helpen Le zers'." Een precies jaartal weet Jacque line niet, maar de foto moet ge maakt zijn tussen 1916 en 1920. De woensdag 31 juli 2019 VL Jacqueline de Bakker uit Hulst zoekt de originele foto bij een portretje van haar tante Paulina de Bakker uit Graauw. fotos camile schelstraete Tante Paulina overleed jong Bas Dingenouts Lk Het oproepje: Wij hebben een foto van onze tante, Paulina de Bakker, Graauw (Paal) 1904-1920. Zij was een dochter van Judocus de Bakker (schipper) en Mathilda de Rooij en had een tweelingzusje Marie. Volgens de familie is deze foto na haar overlijden uit een groepsfoto of foto van een optocht gehaald en geretoucheerd, de meisjes had den op de originele foto hoedjes op. Deze foto is helaas niet in ons bezit. Misschien heeft iemand deze groepsfoto (genomen tussen 1916-1920) nog in zijn bezit? Ik zou heel blij zijn met een afdruk of scan hiervan. Jacqueline de Bakker, jedebakker@hotmail.com - Jacqueline de Bakker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 56