Waar geldt het boerka- verbod? 2 Wat gebeurt er als iemand met een boerka de trein instapt? 4 Na veertien jaar politiek touwtrekken gaat de Wet gedeeltelijk verbod gezichtsbedekkende kleding eindelijk in. Maar het verhullende kledingstuk de boerka verdwijnt niet helemaal uit het Nederlandse straatbeeld. Dit zijn de feiten. VN veroordeelt geweld Moskou 4 VRAGEN GEZICHTSBEDEKKENDE KLEDING Hoewel Geert Wilders in 2005 wilde dat er een verbod op boer- ka's op alle openbare plekken zou komen, gebeurt dat niet. Sinds zijn motie met een meerderheid in de Tweede Kamer werd aangeno men, is er jarenlang gesteggeld over de precieze wettekst. Uiteindelijk geldt het verbod op een handjevol plekken: in het openbaar vervoer (maar alleen in voertuigen zelf, dus niet op stations en ook niet in taxi's), in gebouwen van de over heid (zoals gemeentehuizen en po litiebureaus), in gebouwen van de zorg (ziekenhuizen en verpleeghui zen) en in scholen. Op deze plekken is het volgens het kabinet noodzakelijk dat mensen elkaar kunnen herkennen en aan kijken. Niet alleen de boerka (waar bij de ogen achter een netje verbor gen zijn) en de nikab (waarbij de ogen wel te zien zijn, maar de rest van het gezicht niet) worden verbo den. Ook bivakmutsen, integraal helmen en maskers mogen niet meer. Een hoofddoek, waarbij al leen het haar wordt verstopt, blijft gewoon toegestaan. Ook mag een lasser een kap dragen, als dit van wege zijn werk nodig is. En wie car naval viert, hoeft zijn masker ook niet af te zetten. De autoriteiten in Rusland heb ben excessief geweld gebuikt te gen demonstranten afgelopen weekeinde in Moskou. Dat heeft het mensenrechtenbureau van de VN gisteren verklaard. Vol gens de VN raakten zeker zeven tig demonstranten gewond toen meer dan duizend politiemensen zaterdag met geweld een demon stratie uit elkaar joegen. Het was een van de hardhandigste optre dens van de laatste jaren tegen de groeiende oppositie tegen presi dent Vladimir Poetin. De politie in Moskou arresteerde tientallen actievoerders. Meer dan veertig daarvan werden tot gevangenis straffen veroordeeld. Ook politi cus Alexei Navalny werd opge pakt. Hij kwam afgelopen week end in het nieuws vanwege een allergische reactie in de gevange nis. Volgens hem en en zijn arts is hij vergiftigd. OM ondezoekt hoofdofficieren Koning Marokko verleent gratie Xtc-gebruiker te snel achter stuur TNO onderzoekt storing Schiphol woensdag 31 juli 2019 GO BOERKA-VERBOD Wat mag en wat niet? Peter Winterman EXCESSIEF Alexei Navalny. foto afp STRAFBAAR Naar aanleiding van het rapport over hoofdofficieren Marc van Nimwegen (parket Rotterdam) en Mari anne Bloos (functio neel parket), stelt het College een onder zoek in naar mogelijk strafbaar handelen van de twee voorma lig hoofdofficieren van het OM. Ook wil het College het dienstver band van beiden, die een relatie hadden met elkaar en die ver zwegen, beëindigen. i. 4764 Koning Mohammed VI van Marokko heeft 4764 gevangenen gratie verleend. Hij deed dat ter gelegen heid van zijn jubileum als vorst. Mohammed trad twintig jaar gele den aan als koning. AUTORIJDEN Veel jonge drugsge bruikers zouden te snel achter het stuur stappen nadat ze een xtc-pil hebben geslikt. Ruim zes op de tien denken dat ze minder dan 16 uur hoeven te wachten voordat ze veilig kunnen autorij den. Dat zegt een on derzoek van jongeren organisatie TeamAlert onder 1460 jonge ge bruikers. De harddrug is echter pas na 16 tot 58 uur uit het lichaam verdwenen. KEROSINE Onderzoeksinstituut TNO gaat onderzoek doen naar de brand stofstoring op Schip hol vorige week. De onderzoekers moeten proberen te achterha len wat er is misge gaan. ,,Als de oorzaak bekend is, kunnen we kijken hoe we dit had den kunnen voorko men'', zegt Inge Steg- mann, directeur van Aircraft Fuel Supply (AFS), die de kerosi- netanks en -leidingen op Schiphol beheert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4