II Ambulance- verpleegkundige Kamperen in de natuur Oever lag bezaaid met dode vissen en krabben -■ ,nrov%ifc«M Mike Bolle stopt er na 42 jaar mee Logeren bij de reeën in het bos mende periode nauwlettend in de gaten. Ella Bader uit Vrouwenpolder zag zondag dat de oever bezaaid was met dode vis en krabben. ,,Grote platvissen, maar ook van die kleintjes. En krabben kwamen in hele rijen naar de kant. De meeuwen hebben er een hoop op gegeten." Bader staat met haar man, zoon en schoondochter aan het Veerse Meer met flyboardverhuur Try Fly. Gisteren lagen nog steeds hier en daar dode vissen op de bodem voor de oever. Vissterfte op deze schaal had Bader nog nooit gezien. Dit wordt door de provincie be aamd. Een negatief zwemadvies voor het Veerse Meer vanwege vissterfte is net zo zeldzaam als de weersom standigheden van vorige week. Blauwalg is wel eens een reden ge weest voor een negatief zwemad- vies en ook dit jaar heeft de provin cie gewaarschuwd voor de Japanse kruiskwal op sommige plaatsen in het Veerse Meer. Medewerkers van Rijkswater staat en de provincie wezen gister ochtend badgasten op het nega tieve zwemadvies. Er werd een bord geplaatst, maar dat was veel mensen ontgaan, zo bleek rond het middaguur. De meeste mensen la zen op hun smartphone dat er een negatief zwemadvies was uitge gaan. Later op de middag is nog een extra waarschuwingsbord ge plaatst bij het voetgangerstunnel tje onder de N57. Theo Giele Vrouwenpolder Voor de provincie Zeeland was dit gisterochtend reden om voor de zuidelijke kant van de Veersegat Dam een negatief zwemadvies af te geven. ,,Omdat het om dieren gaat die op de bodem leven, is de oor zaak waarschijnlijk zuurstofloos heid, veroorzaakt door het warme weer van afgelopen week en de he vige regenval van dit weekend", geeft de provincie Zeeland als oor zaak van de vissterfte. neemt het zekere voor het onze kere. De provincie hoorde maandag van de vissterfte. Na overleg met onder anderen de milieuarts van de GGD werd besloten over te gaan tot een negatief zwemadvies. Rijkswa terstaat heeft ook elders langs het Veerse Meer het zuurstofhalte ge controleerd, maar daar bleek het water in orde te zijn. De rijksdienst doet extra onderzoek naar de wa terkwaliteit en houdt de zwemwa terlocatie de ko- Er zijn watermonsters genomen. Het negatieve zwemadvies blijft in elk geval van kracht, totdat over een paar dagen de uitslagen van het on derzoek bekend zijn. Het strandje aan het Veerse Meer bij Vrouwen polder is populair bij gezinnen met kleine kinderen. Of iemand ziek kan worden van zwemmen in dit hoekje van het Veerse Meer is nog onduidelijk, maar de provincie En krabben kwamen in hele rijen naar de kant It -Sw - ^'a^lWjjuHlw "L ZEELAND4 ZEELAND 8 9 Negatief zwemadvies na vissterfte in Veerse Meer een dode vis uit het Veerse Meer. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA In het uiterste hoekje van het Veerse Meer bij Vrouwenpolder lag de waterkant de afgelopen dagen vol dode vis. Scholletjes, paling, krabbetjes. De meeuwen hadden er een feestmaal aan. - Ella Bader, flyboardverhuur Try Fly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33