Welkom op Jumpin' de Weel Dragers vrezen dat mensen eigen rechter gaan spelen JOL Kerncentrales Van Wolfswinkel bezorgt PSV Europese kater Walcheren hebben nog nooit winst gemaakt Zo'n 500 paarden moesten gisteren ondergebracht worden in de stallen bij Jumpin' de Weel, het zesdaagse paardensport evenement bij Nisse. Dankzij een speciale kiss-and- ridestrook verliep alles op rolletjes en werd het een warm welkom.zeeland2&10 Eindhovense formatie met 2-1 ten onder tegen FC Basel Vanaf 1 augustus is het niet meer toegestaan om gezichtsbedekkende kleding te dragen op bepaalde plek ken, zoals in overheidsgebouwen, scholen, ziekenhuizen en in het openbaar vervoer. Sommige burge- meesters, ziekenhuizen en ver voersbedrijven hebben al aangege ven het verbod niet te zullen hand haven. Onwenselijk Vanwege hun religie dragen enkele honderden vrouwen in Nederland een boerka of nikab, waarbij hoog uit alleen de ogen te zien zijn. Meerdere ziekenhuizen vinden een verbod op gezichtsbedekkende kle ding onwenselijk, omdat het kan leiden tot het mijden van noodza kelijke zorg. De Nederlandse Fede ratie van Universitair Medische Centra zei eerder handhaving géén taak van de ziekenhuizen te vinden. De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema liet ook al weten niet te zullen handhaven, omdat ze politiemensen liever inzet voor bij voorbeeld de aanpak van georgani- In de wet staat klip en klaar dat bij overtreding een boete volgt seerde misdaad. Steden als Rotter dam en Utrecht lijken er ook geen halszaak van te willen maken. Dat leidde tot ophef in het kabi net en premier Rutte waarschuwde dat het verbod in alle steden geldt. VVD en CDA willen ook dat zie kenhuizen de nieuwe wet gewoon handhaven. ,,In de wet staat klip en klaar dat bij overtreding een boete volgt. Handhaven is de enige optie'', aldus VVD-Kamerlid Dennis Wiersma. Burgers kunnen overigens zelf overgaan tot een zogenoemd bur gerarrest. Het Openbaar Ministerie bevestigt dat burgers ook bij dit strafbare feit zelf iemand kunnen aanhouden. Dat mag alleen wan neer iemand een boerka draagt op een verboden plek en wanneer die persoon meteen aan de politie wordt overgedragen. Dwang is daarbij alleen toegestaan om te voorkomen dat een verdachte de benen neemt. Verschillende dragers van een boerka of nikab zijn bang dat het publiek gewelddadig wordt. Op de Facebookpagina 'Tegen Boerkaver- bod' schrijft iemand te vrezen dat 'omstanders voor eigen rechtertje gaan spelen' en dat er aanvallen ko men. P4 woensdag 31 juli 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530 »P20 FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER Ophef over boerka-verbod Het boerka-verbod dat morgen ingaat, verhit de gemoederen. Veel instellingen zeggen geen zin te hebben het verbod te handhaven. Ondertussen vrezen boerka-dragers te worden aan gevallen. Peter Winterman Den Haag —Dennis Wiermsa, VVD-Kamerlid 21' Van tijd tot tijd zon, en kans op een C enkele bui pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1