II NIEUWS 15 ^WIJNBEURS °okve*^ WIJNBEURS.NL/JULI Gali, moest twee keer worden ge opereerd aan haar kruisbanden. Ze was niet verzekerd. Dat kostte twee keer 1500 euro, veel geld dat je in één keer moet betalen. Whis per kreeg ik anderhalfjaar geleden. Ik dacht, laat ik haar maar wel ver zekeren. Je betaalt de behandeling natuurlijk altijd, want gezondheid is superbelangrijk, of ik nou wel of geen geld heb. Maar zo smeer ik de kosten een beetje uit.'' Katten Voor slechts een op de vijf katten wordt een verzekering afgesloten. Terwijl het bij katten misschien juist wel belangrijker is. „Katten geven niet goed aan dat het niet goed gaat. Of het nu buiten- of binnenkatten zijn. Ook binnen- katten kunnen ziektes krijgen.'' Voor ziektes zijn de honden van dierenliefhebber Van Rootselaar, Candy, Lilly, Chucky en Angel niet verzekerd. ,,De ziektekostenverze kering is duur en vergoedt steeds minder. Zo heeft chihuaha Angel een aandoening aan haar knie. Ik weet dat ze over een jaar of vier moet worden geopereerd. Maar dat zit dan precies niet in het pakket. Voor als de beestjes ziek worden zet ik elke maand geld opzij.'' Om er zelf voor te zorgen dat je huisdier gezond en gelukkig is, moet je het dier vooral laten zijn wat het is, adviseert Enders. ,,Laat een hond een hond zijn en een kat een kat. Huisdieren willen hun ei gen gedrag tonen en met soortge noten omgaan. Zeker honden moeten met andere dieren kun nen spelen. Maak er geen kleine mensjes van. Je moet ze niet aan kleden of schoentjes aandoen. Laat ze gewoon huisdieren zijn.'' in de eerste helft van dit jaar steeg het aantal afgesloten ziek tekostenverzekeringen met 55 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, meldde verze keraar Reaal Dier Zorg gisteren. Een heel goede zaak, vindt bijzon der hoogleraar Marie-Jose Enders van de Open Universiteit. ,,We zien huisdieren steeds meer als lid van de familie. Alle gezinsleden zijn verzekerd, dus de huisdieren ook. Het mag ook hen aan niets ontbreken.'' Marlene van Rootselaar (37) heeft vier honden, en heeft voor drie van de dieren een ongevallen verzekering. ,,Een paar jaar gele den werd Candy gebeten door een andere hond. Ze moest onder nar cose en gehecht worden. Dat was een rekening van een paar hon- Candy onder het mes. De rekening van een paar honderd euro werd voor 85 procent vergoed. De gezondheid van een huisdier is even belangrijk voor de eigenaar als voor het huisdier zelf, stelt En- ders. ,,We zijn er steeds meer van overtuigd dat dieren goed voor ons zijn. Goed voor onze bloeddruk, onze vitaliteit en gezondheid. De gezondheid van dier en mens hangt samen. Het is dus belangrijk om je huisdier gezond te houden, want dat zorgt ervoor dat jij ook gezond blijft.'' Dat werkt ook vice versa. Er zijn verschillende ziektes die van mens op dier en van dier op mens overdraagbaar zijn. Ook Sacha Timmers (47) heeft voor haar hond Whisper een zorg en ongevallenverzekering, voor zo'n 25 euro per maand krijgt ze 70 procent van de behandeling vergoed, en is er nog een klein ei- Alle gezinsleden zijn verzekerd, huisdieren ook. Het mag ook hen aan niets ontbreken derd euro. Toen dacht ik: ik ga een verzekering afsluiten voor zulke onverwachte gebeurtenissen. Voor als een van mijn chihuahuas bij voorbeeld van de bank valt en een poot breekt, als Candy door prik keldraad rent of als een ander mens of dier iets bij ze doet. Chucky kwam pas op latere leef tijd bij ons, die is als enige niet verzekerd vanwege zijn leeftijd.'' Twee jaar geleden maakte Van Rootselaar al gebruik van de verze kering. Voor een abces moest gratis thuisbezorgd Lii Pauline DE MEEST GELIEFDE WIJNEN VAN 42 JAAR WIJNBEURS NIEUW or De Wijnbeurs bestaat ruim 42 jaar en daarom bieden wij u nu deze prachtige pakketten met onze zes mooiste rode en witte wijnen aan! woensdag 31 juli 2019 Huisdier wordt vaker verzekerd Mariene van Rootselaar met Candy, Chucky, Lilly en Angel. gen risico. ,,Onze vorige hond, Steeds meer mensen sluiten een verzekering af voor hun huisdier. Niet alleen vanwege de oplopende medische kosten, de liefde voor het huisdier is nog veel belangrijker. ,,Onze kin deren zijn verzekerd, dus onze huisdieren ook.'' Robyn Samsom Den Haag -Marie-Jose Enders, hoogleraar Sacha Timmers heeft een ver zekering voor Whisper. kortingscode slechts per pakket* Gebruik kortingscode' SPP25GT BaRóm nt- AC ANT IJS «ERLQT ABERM-T Bfitarb Du fJ.ipr l We doen u graag een plezier met deze heerlijke proefpakketten voor een fractie van de prijs. U kunt nu genieten van de zes meest geliefde Wijnbeurs wijnen uit Frankrijk, Italië en Spanje. Geniet van de boterzachte vijf jaar oude Spaanse Reserva, de krachtige klasse Sangiovese uit Italië en de romige topfavoriet La Pauline. Of geniet van zes heerlijke witte zomerwijnen. Proost! 'Geen 18, geen alcohol' Miet ekker? Betrouwbare levering 3 Bestel gemakkelijk online op Aanbod geldig t/m 9 augustus 2019 Telefonisch bereikbaar ma. t/m vrij. 8.00 -20.00 uur, za. 8.00 -16.00 uur (0294 - 788103) geproefd 100 jaar proefervaring 3304033 (rood) 3304032 (wit) Maximaal 2 pakketten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15