'Twee keer gaslek vlak bij elkaar toeval' IN DE REGIO 6 Tevreden over burgerzaken Rapport inspectie is positief MIJN DORP, MIJN STAD NETTEN TEGEN HAGEL EN ZON KRUININGEN Gas dat tussen de klinkers omhoog komt is meestal geen goed teken. Het gebeurde onlangs in Kruiningen. Twee keer zelfs, en vlak bij elkaar. Toeval, zegt netbeheerder DNWG. Twee keer een gaslek vlak bij el kaar binnen een paar weken. Een keer in de Henri Dunantstraat (26 juli) en een keer dertig meter ver derop in de Slagveldstraat op 10 juli. Dat kan toch haast geen toe val zijn? Toch is dat wel het geval, meldt DNWG. ,,Ja, dit berust op toeval", aldus een woordvoerder. ,,Gaslekken zijn onmogelijk te voorspellen. De grootste oorzaak van gaslekken in de bodem is bo demvervuiling. We zien vaak dat er bijvoorbeeld een steen verkeerd verschuift op de leiding waardoor er een gaslek ontstaat.'' Volgens de woordvoerder van DNWG is er in het geval van Kruiningen ook geen sprake van oude of versleten leidingen. En ook was er donderdagavond (Henri Dunantstraat) geen ont ploffingsgevaar. ,,Maar een gaslek is uiteraard niet wenselijk en moet zo snel mogelijk gerepareerd worden, ook al is er geen gevaar. Het gas kon ontsnappen in de bui tenlucht.'' Apotheekhoudend huisarts Joop Brussen is blijmet de positieve conclusies in het rapport. ,,Verbete- ren is een continu proces.'' Eind vorig jaar stond de inspectie in Poortvliet onverwacht op de stoep en constateerde tekortkomin gen bij het verstrekken van medi cijnen, de kwaliteit van de bedrijfs voering, de opbouw van patiënten dossiers, het monitoren van ge neesmiddelen en het beoordelen van medicaties. Brussen is er des tijds niet van geschrokken. ,,Het gaat niet om inhoudelijke zaken.'' De inspectie beoordeelt bij steek proeven in het hele land met name de administratieve verslaggeving in de apotheek. Onlangs was ook Tho- len aan de beurt. ,,Alles wat je doet moet aantoonbaar en toetsbaar zijn.'' Kwaliteitsslag In de vertaalslag tussen theorie en praktijk gaat het soms mis, zegt Brussen. ,,Niet alle werkinstructies zijn opgenomen in het aanwezige kwaliteitssysteem. En je hebt als huisarts ook nog zoiets als je profes- sionele beoordeling van de patiënt. Dan schrijf je bijvoorbeeld een me dicatie voor, nog voordat alle on derzoeken binnen zijn.'' Recept Na het eerste bezoek van de inspec tie zijn de administratieve procedu res waar nodig aangepast. Ook voor de inspectie is het nu meteen dui delijk dat elk recept zorgvuldig wordt gecontroleerd, door zowel een assistente als de huisarts zelf. Toch zal er volgens Brussen altijd een spanningsveld blijven, bijvoor beeld bij een behandeling van inci dentele bezoekers van de praktijk. In Poortvliet moeten zij zelf een formulier invullen, met daarop hun medicijngebruik en eventuele al lergieën. ,,Buitenlandse seizoenarbeiders hebben vaak geen medisch dossier bij zich. Voordat je dat in Polen bo ven water hebt, ben je een dag of wat verder. In de tussentijd moet je als huisarts wel actie ondernemen." De inspectie had ook vragen over de opslag en bewaarcondities bij de uitdeelpost van medicijnen in Scherpenisse. Op vastgestelde tij den kunnen daar door inwoners in de plaatselijke winkel herhaalre- cepten worden opgehaald. Uitleg Brussen noemt het een waarde volle toevoeging aan zijn praktijk. ,,Het is een service aan met name oudere inwoners van het dorp.'' De eerste uitreiking van medicijnen vindt altijd in Poortvliet plaats. ,,Omdat er verplicht een uitleg bij hoort.'' Lama Jampa Stadhuis van lego Orgelconcert dinsdag 30 juli 2019 BE HEINKENSZAND Steeds meer fruitkwekers in de gemeente Borsele schaffen hagelnetten aan. Die beschermen het fruit tegen hagel en als bonus ook tegen felle zon. Een subsidiere geling maakt de aanschaf aantrekkelijker. Veel kwekers kopen de netten op eigen initiatief, maar soms is het ook een eis van de afnemer, vertelt Rinus van 't Westeinde van de ZLTO. ,,Als je meedoet aan een nieuw conceptras bij voorbeeld'', zegt hij. Momenteel wordt een nieuw appelras uitgezet onder kwekers. Daar zit een heel concept achter, met onder meer afspraken wie het fruit afneemt, de hoeveel heid appels die geleverd worden en prijsaf spraken. Fruitkwekers die hier aan mee gaan doen, zijn verplicht om een hagelnet boven de bomen te spannen. Naast de hagelnetten maken ook veel kwekers nog steeds gebruik van de hagelkanonnen om schade te voorkomen. foto marieke mandemaker KAPELLE De meeste be zoekers van de balie bur gerzaken in Kapelle zijn te vreden over het nieuwe werken op afspraak. Uit een onderzoek blijkt dat 84 procent van de bezoekers tevreden of zeer tevreden is. Zestien procent geeft aan ontevreden te zijn. De gemeente Kapelle is op 1 juli begonnen met het werken op afspraak bij de balie burgerzaken. Vrij snel na de start (9 tot en met 18 juli) heeft het klantonder zoek plaatsgevonden. Medisch centrum verbeterd De Inspectie Gezondheidzorg en Jeugd is tevreden met de verbe teringen die de laatste maanden in het Medisch Centrum Poort vliet Scherpenisse zijn doorge voerd. Dat blijkt uit een onlangs gepubliceerd rapport, geba seerd op de bevindingen bij een aangekondigd vervolgbezoek aan de praktijk. Ben van den Aarssen Poortvliet Wandelgroep 'Elke stap telt' NISSE Ambachtsherendijk, 8.00-21.00 uur: Jum- pin' de Weel THOLEN Gemeentehuis, vanaf 09.00 uur: Salon van Tholen met expositie vijf Thoolse kunste naars WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30 16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Senioren Wol phaartsdijk en Oud- Sabbinge; De Griffi oen, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party. WOLPHAARTSDIJK In Wolphaartsdijk wordt donderdag een informa tieavond over cursussen van Lama Jampa gehou den. Lama Tsultrim Jampa Gyatso is een tantrische, Tibetaans- boeddhistische meester. Tijdens deze informatie avond kunnen belang stellenden Lama Jampa ontmoeten, informatie over de cursussen krij gen en vragen stellen. De informatieavond vindt plaats in de Wilge- tuun in Wolphaartsdijk. Aanmelden kan door een sms te sturen naar 06-38367422. In Wolphaartsdijk is een informatieavond over cursussen van Lama Jampa. foto ondne van der vleuten MIDDELBURG Jeroen Struijs bouwt morgen een miniatuur versie van het Middel burgse stadhuis, ge- maakt van legostenen. Tussen 10.00 en 11.00 uur bouwt hij de minia tuurversie op in boek handel de Drvkkery. Het bouwwerk van lego telt 30.000 steentjes, weegt 27 kilo en is anderhalve meter hoog. De legoste nen miniatuur is tot en met medio oktober te zien. BROUWERSHAVEN De jonge Flakkeese or ganist Rik Melissant geeft vandaag een or gelconcert in de Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang is 8 euro voor volwasse nen en 5 euro voor stu denten. Kinderen onder de 12 jaar hebben gratis toegang. Na afloop is er koffie en thee. GOES Grote markt, 09.00 16.00 uur: Week markt; Centrum 't Westlicht, Albert Joa- chimkade 3, 10.00 12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luiste rend oor en koffie en thee; Historisch Mu seum de Bevelanden, 11.30 uur: Rondlei ding; Grote Kerk, 13.30 uur: Orgelcon cert door Arno van Wijk; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 19.00 uur: Recrea tieve fietstocht over 20 km 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling in groeps verband HEINKENSZAND Bibliotheek, 9.30 11.00 uur: Babybieb; Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gra tis sporten onder be geleiding KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cruninghe, 14.00 uur:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50