Parkeerplaats 't Scheld is nog altijd vies en triest II Help, het is weer schoolvakantie Bestuurder speedboot had te veel gedronken ZEELAND 3 Kinderen kunnen terecht op de lo caties in hun eigen wijk, zegt Over- duin. ,,Dat is wel zo fijn voor ze, want wij hebben vestigingen bij scholen, dus dan zijn er ook altijd wel vriendjes op de opvang. Dat maakt het vertrouwd, als ze nor maal niet naar de opvang komen." Omdat kinderen in de zomer vaak de hele dag komen, worden maanden van tevoren activiteiten bedacht. ,,Om ze te prikkelen en nieuwe dingen te laten ontdekken die ze thuis niet zomaar doen. Bo vendien zit er een pedagogische vi sie achter. Ze hebben vrij, dus het is geen school, maar we willen kinde ren wel uitdagen." De meeste contracten worden Schipperen, regelen en vooruitzien: zo komen werkende ouders met jonge kinderen de schoolvakan ties door, zegt Karen Vrolijk uit Koudekerke. Nu zijn haar oud sten tien en veertien. ,,Die red den zich wel. Maar ik heb net een zoontje gekregen, dus ik begin weer van voren af aan." Zes jaar geleden, toen ze net gescheiden was, lag het allemaal wat ingewikkelder. ,,Marilène was vier, Marten acht. Ik werkte in het begin nog fulltime en was een kapitaal kwijt aan kinderop vang. Mede daarom ben ik uit eindelijk minder gaan werken. Het was het gewoon niet waard. In de vakantie gingen ze drie we ken naar hun vader. Maar de grote vakantie is niet de enige va kantie in het basisonderwijs en daar komen nog de dagen bij dat ze vrij hebben omdat de leer krachten bijscholing krijgen, of als ze thuis blijven omdat ze ziek zijn. Ik kocht extra vakantieda gen om dat te kunnen opvangen. En natuurlijk kijken bij wie je kind eventueel kan spelen." Ze heeft nu een nieuwe part- ver voor de zomervakantie al afge sloten. Ouders die plotseling een probleem hebben met extra werk of opa en oma die onverwacht niet kunnen oppassen, maken ook nu nog wel kans bij KOW. ,,Het ligt aan de ruimte die we nog hebben. Bij vier- tot zesjarigen moet er één medewerker op maximaal tien kin deren zijn, bij zes- tot twaalfjarigen één op twaalf. En de roosters voor het personeel moeten twee weken vooraf klaar zijn. Maar we proberen Mensen in de horeca draaien nu overuren. Daar sluiten wij met de opvang op aan zo flexibel mogelijk te zijn." De eer ste en laatste week van de zomerva kantie zijn op de bso het drukst, zegt Overduin. ,,En week drie en vier, als het bouwvak is, zijn het rustigst." Zomerfestijn KOW doet ook mee aan het Zo- merfestijn, waaraan bovendien de gemeente Middelburg, Kindcen trum Koozie, Optisport, Kunst Educatie Walcheren en Welzijn Middelburg deelnemen. Dat vindt vandaag van 10.00 tot 15.00 uur plaats op het grasveld bij basis school 't Vierschip in Arnemuiden. Dat is gericht op kinderen van vier tot en met veertien jaar en is gratis. ner: Jorge, de vader van zoon Luca die zes maanden geleden geboren werd. ,,Op dit moment werk ik twintig uur, dat scheelt. Mijn schoonmoeder van 73 past twee dagen per week op. Het is haar eerste kleinkind. Ze was al gestopt met werken, maar kreeg weer een aanbod. Ze vroeg toen of ik graag wil dat ze op de klein kinderen pas. Daar was ik heel blij mee. Ook de andere opa en oma passen op, dus nu heb ik geen kinderopvang nodig." Speelser Voor de oudere kinderen is in de grote vakantie niet zozeer toe zicht, als wel verveling een pro bleem. ,,Wat ik jammer vind: de buitenruimte is zo saai. Ik zou te gen gemeenten willen zeggen: richt de omgeving eens wat speelser in. Een fontein, een park, een waterpartij, buitenbaden in de grotere steden. Er zijn wel speelterreinen, maar daar staat een wipkip in en dan heb je het wel gehad. Alles moet veilig zijn, er mag niks meer fout gaan. Wij konden ons vroeger uitstekend vermaken op een verwaarloosd stukje land met een slootje erin en wat struiken en bomen waar tussen je hutten kon bouwen." 't Scheld aan de A58 is de eerste parkeerplaats die automobilisten passeren als ze vanaf Bergen op Zoom of Antwerpen Zeeland bin nenrijden. Een mooie plek om te laten zien wat Zeeland in huis heeft, zou je denken. Maar het is andersom. In deze krant spraken passanten vorige maand nog hun verbazing uit over de rotzooi, de vieze toiletten en de rommelige aanblik van de rustplaats. Eigenaar Rijkswaterstaat wees op de eigen verantwoordelijkheid van gebrui kers ('gebruik de wc zoals je dat thuis ook zou doen'), maar be loofde ook naar de situatie te kij ken. Ondertussen is het er allemaal niet beter op geworden. Toiletten zijn vies en verstopt. Tegen het voormalige toiletgebouwtje, dat is afgezet met linten en hekken, staat De 33-jarige Koudekerkenaar die vorige week met zijn speedboot betrokken was bij een dodelijk ongeluk had, volgens het OM, te veel alcohol gedronken: 225 ugl, terwijl 220 ugl is toegestaan. Bij het ongeval in Zoutelande kwam de 15-jarige Mirthe uit het Lim burgse Neer om het leven. Het onderzoek naar het ongeval is nog in volle gang, aldus een woordvoerder van de Landelijke Eenheid van de politie. Daarom zegt de politie op dit moment niets over wat er op dinsdagmid dag 23 juli precies is gebeurd en of er meer mensen in het rubber- nu een lekkende tank waar spoel water in zit. Het water loopt daar door over de parkeerplaats. Twee keer per dag Toch is er de afgelopen weken wel iets gedaan, zegt woordvoerster Ilze Rokven van Rijkswaterstaat. Om de hygiëne te verbeteren, wor den de toiletten en de parkeer plaats twee keer per dag schoonge maakt. ,,En we hebben overlegd De boel blijft de komende maanden, zeker tot eind oktober, zoals-ie nu is met de provincie, en besloten om na de zomer te bekijken wat we willen met de parkeerplaats en wat er mogelijk is." Dat betekent dat de boel de ko mende maanden - zeker tot eind oktober - blijft zoals-ie nu is. ,,Ver- geet niet dat bij andere parkeer plaatsen vaak een tankstation is", nuanceert Rokven nog wel. ,,Daar is constant toezicht, en daar is het gemakkelijker schoon te houden." bootje zaten en hoe het daarmee is. Wel laat de politie weten dat de bestuurder van de speedboot ver dachte blijft. De man wordt er onder meer van verdacht dat hij heeft gevaren met te veel alcohol op, vertelt een woordvoerster van het Functio neel Parket van het Openbaar Mi nisterie (artikel 27 van de Scheep vaartverkeerswet). Het onderzoek zal volgens haar nog maanden du ren. ,,Dat is niet omdat wij zo langzaam werken, maar omdat we getuigen moeten horen en bewij zen moeten verzamelen", aldus Valentine Hoen van het Functio neel Parket. Mirthe wordt in besloten kring gecremeerd. 55s^r dinsdag 30 juli 2019 Parkeerplaats 't Scheld als entree van Zeeland langs de A58 is nog steeds een smerige bende. foto boaz timmermans Niel, Lara, Fenne, Ian en Tim (vlnr) vinden muziek maken op de buitenschoolse opvang prachtig. Ondine van der Vleuten Koudekerke - Cor Overduin, KOW Vies en triest, noemden auto mobilisten parkeerplaats 't Scheld bij Rilland ruim een maand geleden. De situatie is er niet beter op geworden. Er staat nu ook een lekkende wa tertank tegen het oude toilet gebouwtje aan. Martijn de Koning Rilland Jeffrey Kutterink Zoutelande

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35