Amerikaanse tiener steekt agent in Italië dood 7 Allereerste WK van computerspel online door miljoenen mensen gevolgd maandag 29 juli 2019 David Jong uit Andijk is nog maar 21 jaar oud, maar nu al miljonair dankzij het razend- populaire spel Fortnite. Hij werd tweede op het allereerste wereld kampioenschap en neemt ruim een miljoen euro mee naar huis. Maar liefst 40 miljoen spelers uit de hele wereld gaven zich de afgelopen weken op voor het wereldkampioen schap van het schietspel Fortnite. David Jong, in het spel bekend als Rojo, was een van de tweehonderd beste spelers. Die tweehonderd spe lers mochten afreizen naar New York voor de grote finale in het uitver kochte Arthur Ashe Stadion. Jong speelde mee in de ronde, waarin teams van twee spelers het tegen elkaar opnemen. Hij was totaal niet zenuwachtig, vertelde hij na afloop tegen journalisten ter plaatse. ,,Na drie potjes bleek dat we het best goed deden. Als we dat niveau wisten vol te houden, eindigden we sowieso in de top tien.'' Wat hij met het geld gaat doen, weet hij nog niet. ,,Daar ga ik goed over nadenken met mensen die daar verstand van hebben. Een huis heb ik niet nodig. Ik speel nog steeds in een kamer, dus of ik dat nu bij mijn moeder thuis doe of in een eigen huis, dat maakt voor mij niets uit.'' Jong is niet de enige succesvolle Nederlander. Dmitri van de Vrie, bij naam mitr0, mag ook een flink geld bedrag meenemen. Hij won ruim twee ton door in de top tien te eindi gen. Mitr0 werd vooraf getipt als top favoriet. De winnaars, de Noor Emil 'Nyhrox' Bergquist Pedersen en Tho mas 'Aqua' Arnould uit Oostenrijk, wonnen ieder drie miljoen. Fortnite is een van de populairste spellen van dit moment. Spelers wor den gedropt op een eiland, waar ze wapens moeten verzamelen en te genstanders moeten uitschakelen. Wie het langst weet te overleven, wint het spel. Daar is nu dus ook nog Na drie potjes bleek dat we het best goed deden gigantisch veel geld mee te verdie nen. In totaal zat er zo'n 27 miljoen euro in de prijzenpot Nooit eerder werd er zo veel geld uitgekeerd. Wie op dit prestigieuze toernooi mocht meedoen, kreeg direct al een aardig zakcentje van 44.000 euro. Maar iedereen speelde natuurlijk voor die magische hoofdprijs van 2,7 miljoen euro Dat is een hoger be drag dan de winnaar van het tennis toernooi op Wimbledon krijgt. Het kampioenschap heeft twee on derdelen: duo's en solo. Bij de duo's, die zaterdag werden gespeeld, spelen de deelnemers met een teamgenoot. Rojo werd in die competitie, samen met zijn teamgenoot Jaden 'Wolfiez' Ashman uit Groot-Brittannië, dus tweede. Gisteren waren de solo's, maar daarbij kwamen geen Neder landers in actie. Naast Jong en Van de Vrie deden ook de 17-jarige Quin- ten van der Zijpp en Levi Edelijn mee. Zij behaalden de 44ste plek. Het toernooi werd online door miljoenen mensen gevolgd. Overigens kan Fortnite de titel van grootste prijzenpot bij een toernooi niet lang vasthouden. The Internatio nal, dat zal gaan om de game Dota 2, zal later dit jaar een geschatte prij- zenpot van zo'n 29 miljoen euro heb ben. Het winnende team neemt dan zeker twaalf miljoen euro mee naar huis. De Amerikaanse tieners Gabriel H. en Finnegan E. (allebei 19), waren op vakantie in Rome en wilden drugs kopen. Op beveiligingscame ra's is te zien hoe de jongens in de nacht van donderdag op vrijdag een kale man op een stenen bankje in de wijk Trastevere benaderen, Sergio Brugiatelli. Hij brengt de jongens in contact met een dealer. Die belazert hen; in plaats van cocaïne krijgen ze verpulverde aspirine. Ze gaan terug naar Brugi- atelli en er ontstaat een discussie. De jongens trekken Brugiatelli de tas uit zijn handen en rennen ermee weg, wat te zien is op bevei- ligingsbeelden. In de tas zit onder meer zijn tele foon, waarop Brugiatelli even later belt. Hij verzekert de jongens dat hij precies weet wie ze zijn en waar ze verblijven en dat ze in grote proble men komen als ze zijn tas niet te ruggeven. De jongens stemmen erin toe Brugiatelli te ontmoeten en zijn tas terug te geven, op voor waarde dat hij 100 euro betaalt en 1 gram cocaïne meeneemt. De drie maken een afspraak in de buurt van het hotel waar de tieners verblijven. Ontmoeting Brugiatelli gaat niet naar de ont moeting, maar schakelt de politie in. Hij vertelt dat zijn tas is gestolen en dat hij een afspraak met de daders heeft in Via Cossa. De cara binieri (rijkswachten) Mario Cer- ciello Rega en Andrea Varriale gaan in burger naar de afgesproken plek. Als de agenten de jongens benade ren, haalt Finnegan E. een mes te voorschijn. Hij steekt Rega acht keer, ook in de hartstreek. Rega schreeuwt en valt neer op straat. De jongens rennen weg en Rega over lijdt kort daarna in het ziekenhuis. Italië heeft vrijdag geschokt gere ageerd op de dood van de agent, die anderhalve maand geleden is ge- trouwd en afgelopen maandag was teruggekomen van zijn huwelijks reis. De jongens zouden vrijdag terug- bliegen naar de Verenigde Staten, maar worden in plaats daarvan die dag in hun hotel gearresteerd. In een bloembak voor hun hotel wordt het mes gevonden waarmee Rega is neergestoken. In de hotelka mer liggen kleren met bloedvlek- ken. Na tien uur verhoor bekent Finnegan E. de agent te hebben neergestoken. Hij verklaart niet te hebben geweten dat het twee agen ten in burger waren, hij dacht dat het drugsdealers waren. Gabriel heeft in zijn verklaring verteld dat hij niet wist dat zijn vriend een mes bij zich had. De ouders van Gabriel, ook op vakantie in Italië, zeiden in Italiaanse media dat ze nog geen contact hebben gehad met hun zoon. Het corps van de carabinieri is in grote verlegenheid gebracht door een foto, waarop een van de Ameri kaanse tieners geblinddoekt te zien is op het politiebureau. De foto cir culeerde vrijdag al op WhatsApp- groepen van agenten en lekte zater dag uit naar de pers. Commandant Giovanni Nistri reageerde woe dend. Hij noemde het een ontoe laatbare episode en kondigde een intern onderzoek aan naar de betrokken personen. GO Nederlander miljonair na behalen podiumplek in Fortnite-finale Chris Born Raymond Boere Rotterdam/New York -David Jong, gamer Agent Mario Cerciello Rega (links) en de tieners Finnegan E. (midden) en Gabriel H. foto ap Italië is diep geschokt door de gewelddadige dood van een politieagent in Rome. De man werd doodgestoken door een Amerikaanse tiener. Zaterdag bekende die de 35-jarige agent acht messteken te hebben toegebracht. Eveline Rethmeier Rome Het Arthur Ashe Stadion, FOTO'S REUTERS David Jong tijdens het WK Fornite in New York. foto nos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7