NYNKEDEJONG Weer wegblokkades en traangas tijdens protest in Hongkong ZOMER OPRUIMING! 1.379,- 839,- 1.569,- 445,- ■(st Meer dan 400 Apple producten in prijs verlaagd! 6 IN 3 TERMIJNEN BETALEN, 0% RENTE! www.directsale.nl/apple O in3 maandag 29 juli 2019 Column ^0 @nynke Ik weet nog steeds niet of het slim gepland is. Moet je als poli tieke partij je ruzies uitvechten tijdens het reces? Aan de ene kant lijkt het een goed idee dat Forum voor Democratie juist nu Henk Otten de partij uit probeert te werken. Het politiek journaille zit met z'n allen in Club Tropicana. De Tweede Kamer is dicht, dus Thierry Baudet hoeft geen verve lende vragen te beantwoorden bij de zogenoemde patatbalie. Daar naast was het de afgelopen week eigenlijk te heet voor ophef. De meeste Nederlanders waren drukker met het zoeken naar een winkel die nog wél ventilators verkocht dan met de politiek. kant: die paar journalisten die niks geven om vakantie, die paar die het journalistieke fort bewa ken, die hebben verder weinig te doen. Die snakken naar een goed verhaal. Wanneer je als journalist in de zomer aan het werk bent, be tekent dat vaak dat je je drie weken lang druk mag maken over een ge signaleerde wolf in Drenthe, blauwalg in een zwemplas en het hitteplan van een willekeurig be jaardentehuis. Helemaal nu Henk Otten zéker 1 niet op vakantie gaat, en vol ten strijde trekt tegen de wat hem betreft ongegronde be schuldigingen. „Baudet wil mij al langer kapot maken. Hij is als een soort sekteleider die club aan het besturen en daar wil hij mij niet bij hebben'', zo zei hij in deze krant. Het woord sekteleider valt en alle ophefliefhebbers gaan er eens goed voor zitten. Deze rel komt als geroepen. Ik hoop voor Baudet en Hiddema dat Nederlanders op vakantie dit jaar massaal digitaal detoxen: de telefoon thuisgelaten, geen sociale media, en als enige bron van nieuwsgaring een drie dagen oude Telegraaf die in de snackbar op de camping ligt. Even geen contact met de buitenwereld, maar tijd en aandacht voor de familie. Dan waait deze rel misschien over. Maar anders ben ik bang dat Forum voor Democratie hét nieuwsonderwerp van de zomer wordt. Wanneer ik over drie weken digitaal gedetoxt terugkom van va kantie, zal ik de balans opmaken. Ik ben bang dat Forum voor Democratie hét nieuws van deze zomer wordt ANP Hongkong De demonstratie begon met een vreedzame bijeenkomst in een park in het financiële district van Hongkong, maar ontaardde in felle confrontaties met de politie toen tienduizenden demonstran ten zich in twee stromen door de stad verspreidden. Tijdens de mars werden belangrijke ver keersaders geblokkeerd. Toen een deel van de betogers het regeringsgebouw Liaison wilde bestormen, dat vorige week ook al doelwit was van de de monstranten, grepen honderden leden van de oproerpolitie hard in. Daarbij werden opnieuw traangas- en sponsgranaten en rubberkogels op de demonstran ten afgevuurd. Het Liaison-ge bouw wordt gezien als een krach tig symbool van de Chinese heer schappij. Hongkong is al twee maanden het toneel van demonstraties. Eerst richtten de demonstranten zich op de omstreden uitleve ringswet met China, daarna eis ten de betogers het vertrek van regeringsleider Carrie Lam. De laatste dagen betogen de demon stranten voornamelijk tegen het toenemende geweld van de oproerpolitie. Zaterdag werd al geprotesteerd tegen een aanval vorige week op het treinstation in Yuen Long, i Honderden leden van de oproerpolitie grepen hard in waar op dat moment betogers terugkwamen van een demon stratie. Journalisten, politici en voorbijgangers werden met stok ken en stangen belaagd. ,,We noemen dit het tijdperk van revolutie in Hongkong'', zei een gemaskerde demonstrant die zichzelf K Lee noemde. ,,Deze beweging is aangewakkerd door de weigering van China om de vrijheden van Hongkong te res pecteren en het falen van autori teiten om naar de stem van het volk te luisteren.'' Apple MacBook Pro 13" Touch Bar (2019) 128GB JA99r in3 Apple iPad Pro 11" (2018) 64GB WiFi Apple MacBook Pro 13" Touch Bar (2019) 255GB in3 Apple Watch series 4 Nike 44mm Spacegrijs aluminium A5ST,- in3 SALE GO Aan de andere Voor hen komt de rel bij Forum voor Democratie als geroepen. In Hongkong is het gisteren opnieuw tot gewelddadige botsingen gekomen tussen de politie en betogers. Daarbij werden ook weer traangas granaten afgevuurd, toen demonstranten een regerings gebouw wilden bestormen. MklLL&J Geldig op producten tussen de lOO,- en C 3.000,-. iPhones boven de C 850,- uitgesloten. True Tone-display 2 Thunderbolt 3-poorten Verbeterd en stiller toetsenbord Quad-core i5-processor 3 jaar garantie of betaal in 3x, met o% rente A12X Bionic-chip ProMotion True Tone-display Face ID 12-MP camera USB-C connector 3 jaar garantie True Tone-display 2 Thunderbolt 3-poorten Verbeterd en stiller toetsenbord Quad-core i5-processor 3 jaar garantie of betaal in 3x, met 0% rente of betaal in 3x, met 0% rente 30% groter display 50% luidere speaker Verbeterde optische hartslagsensor Zwemproof Exclusieve wijzerplaten van Nike 3 jaar garantie of betaal in 3x, met 0% rente Kopersbescherming tot 2.500 J Gratis verzending vanaf 50,00 -J Gratis retourneren J 3 jaar garantie -J DirectCoins sparen SUMMER NIEUW MODEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6