'Tineke gleed opeens uit en viel gillend in de kloof' Politie treedt op tegen pedoclub tijdens Pride 5 maandag 29 juli 2019 ,,Drie dagen eerder was er bij hun ook al ingebroken", zegt haar schoonmoeder (88) beduusd over zo veel tegenspoed tegelijk. Haar echtgenoot (94) en zij hopen snel hun oudste zoon Rob en twee kleinzoons weer in hun armen te sluiten. ,,Ze zijn met de auto onderweg naar Nederland, vergezeld door onze jongste zoon en diens partner. Die zijn gisteren naar Verona gevlo gen en namen van daaruit een taxi naar de plek waar Rob, Geert (14) en Wieger (12) zich bevonden. Onze zoons hebben gelukkig een heel goede band. Jan wilde niet dat Rob alleen met de kinderen terug zou rijden.'' De oudste zoon probeerde zijn moeder te helpen, maar kon niets doen Het stoffelijk overschot van Tineke arriveert morgen per vliegtuig, ver volgt ze. ,,Het is zo onwezenlijk. Zondag pakten ze de auto in, maan dag vertrokken ze naar Italië, dins dag werd er ingebroken in hun huis - de inbrekers werden gelukkig ge pakt - en vrijdag verongelukte Ti neke.'' Wat er vrijdagmorgen omstreeks half tien precies gebeurde op de Pale di San Martino in de Dolomie ten is de schoonmoeder nog niet bekend. ,,We weten alleen dat Ti neke plotseling uitgleed en gillend honderd meter omlaag viel. Onze oudste kleinzoon is de kloof nog in gegaan om zijn moeder te helpen, maar kon niks meer voor haar doen. Tinekes dood is voor ons allemaal verschrikkelijk, maar voor de jon gens helemaal omdat het voor hun ogen gebeurde.'' Te laat Terwijl zijn oudste zoon afdaalde in de kloof, ging Tinekes echtgenoot met zijn jongste zoon op zoek naar hulp. Het bergreddingsteam van de gemeente Primiero rukte uit met een reddingshelikopter en was vrij snel ter plaatse maar kwam te laat. Bij aankomst van de reddingswer kers in de kloof was de Nederlandse al bezweken aan haar verwondin gen. Haar man en zijn twee zoon tjes werden van de berghelling ge ëvacueerd en kregen psychologi sche hulp. Het stoffelijk overschot van de Overveense werd overgevlogen naar het mortuarium in Pieve. De exacte doodsoorzaak is haar schoonouders nog niet bekend. Het gezin Tempelaars was bezig met een meerdaagse trektocht, waarbij telkens werd overnacht in een berghut. Volgens Italiaanse me dia waren de Nederlanders vanuit de Canali-vallei via wandelpad 709 onderweg naar de Pradidali-berg- hut op 2278 meter hoogte. Een kleine 500 meter lager ging het mis. Het was niet de eerste bergwan deling voor het gezin, zegt oma Tempelaars. ,,De afgelopen jaren wandelden Rob, Tineke en de kin deren tijdens vakanties ook al in de bergen in Zwitserland. Ze zouden nu veertien dagen in Italië wande len.'' Tineke Kuipers was arbeidsrecht jurist bij FNV Bondgenoten. Haar overlijden komt op een extra pijn lijk moment, verzucht de schoon moeder. ,,Over drie weken gaat onze jong ste zoon trouwen. Veertien dagen geleden hebben we met zijn allen zijn vrijgezellenfeestje gevierd. Ge lukkig zijn er toen mooie foto's ge nomen, onder anderen van Tineke. Die zullen we met alle mooie her inneringen koesteren.'' Zoab-lagen bestaan uit aan elkaar 'ge lijmde' losse steentjes. Zwabberen Elektrische auto's krijgen steeds meer zelfrijdende eigenschappen en daar mee doemt een nieuw probleem op: spoorvorming. Automobilisten zwab beren ongemerkt tussen de lijnen van de rijstrook, maar zelfrijdende auto's blijven met chirurgische precisie op één rechte lijn, precies in het midden. Extra spoorvorming is hierdoor moge lijk het gevolg. Voor de draagkracht van de weg maakt het niet uit hoe zwaar een per sonenauto is. De Nederlandse wegen zijn immers berekend op zwaar vrachtverkeer tot wel 50 ton - dan maakt een Teslaatje van 2 ton geen in druk. Maar de toplaag, die de weg stroef heid geeft en zorgt voor geluidsreduc tie, heeft waarschijnlijk wel te lijden onder zwaarder verkeer. Er kunnen scheurtjes ontstaan, er raken steentjes los en de kleine gaatjes worden als bij een gebit vanzelf groter. Wegenbouwer BAM Infra wijst erop dat het gewicht van een auto vooral een rol gaat spelen aan het einde van de levensduur van een as faltweg. De zoab-laag verhardt vooral door de weersinvloeden en wordt uit eindelijk broos. In dat stadium maakt het gewicht van een auto zeker uit. Volgens de politie zijn de flyers in beslag genomen omdat omstanders heftig reageerden. ,,Deze man is in het Vondelpark gaan flyeren en de organisatie van de Pride Walk wilde dat niet hebben. De beveili ging verzocht de man ook te ver- trekken, maar dat weigerde hij'', al dus woordvoerder Jelmer Geerds. De man is uiteindelijk vrijwillig vertrokken en mag de flyers op een later tijdstip weer op komen halen, zoals gebruikelijk is wanneer objec ten in het belang van de openbare orde tijdelijk in beslag worden ge nomen. Het is onduidelijk wie er achter de pedoclub zit. Volgens meerdere bronnen gaat het om slechts één man. De man die het Twitteraccount @pedopride20i9 beheert, was niet bereikbaar voor commentaar. Onder de hashtag #PedoPride twittert de club dat 'nepiofielen, pedofielen, hebefielen en efebofie- len onderdeel dienen te zijn van Pride en welkom zijn binnen de ge- meenschap'. De benamingen ver wijzen naar kinderen van 0 tot pu berleeftijd. Een zegsman van 'Kin- derbevrijdingsfront' zegt dat hij met Pride heeft overlegd over 'be scheiden deelname', maar 'we wer den direct uitgemaakt voor crimi nelen, alleen om onze geaardheid'. Een woordvoerder van Pride Am sterdam bevestigt dat de organisatie is benaderd, maar wil 'geen woor den vuilmaken' aan deze club. ,,Ze zijn geen onderdeel van Pride Am sterdam. Wij willen onze naam niet hiermee geassocieerd zien. Dit hoort niet bij ons.'' Bezorgde burgers zijn een petitie begonnen om de komst van Kin- derbevrijdingsfront te verhinderen. Die is ruim 2100 keer getekend. Een Nederlandse vrouw uit Overveen is vrijdag voor de ogen van haar gezin verongelukt in de Italiaanse bergen. Tineke Kuipers (52) zou met haar man en twee zoontjes een trektocht van twee weken maken, maar het noodlot besliste anders. Caspar Naber Rotterdam/Primiero Zwaardere auto's brengen meer schade toe aan asfaltwegen, zeker als ze ook nog beter accelereren. FOTO BOAZ TIMMERMANS De Amsterdamse politie heeft zaterdag in het Vondelpark tij dens de Pride Walk flyers in be slag genomen van pedoclub Kinderbevrijdingsfront'. Die wil aandacht vragen voor de rech ten van pedofielen en meent dat Pride ook open moet staan voor mensen die op kinderen vallen. Chris Klomp Amsterdam J WELCOME lÜj 1 WELCOME J WELCOME f WELCOME WELCOME WELCOME RUKSMUSEUM Met de Pride Walk werd zaterdag Pride Amsterdam afgetrapt. FOTO ROBIN UTRECHT/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5