Scoutrock Heinkenszand breidt uit met festival voor kinderen BEVELANDEN EN THOLEN 19 Oogst eerste zeesla uit de Schelphoek bij Serooskerke maandag 29 juli 2019 DANCETOUR GOES De Grote Markt in Goes vormde gisteren weer het decor van het gratis festival Dancetour. Grote namen als StukTV, Afro Bros en Josylvio trokken in totaal 5500 bezoekers naar het plein. Al kwamen de meesten gewoon voor de gezelligheid. De 18-jarige Willemijn Noordzij uit Kapelle en haar vriendinnen zijn het er unaniem over eens. Dancetour is vooral leuk omdat het er zo ge zellig is. Dat de meiden net te laat zijn voor hun favoriet op het pro gramma, Josylvio, maakt hen dan ook niets uit. ,,We gaan ook wel eens naar Dancetour in Breda en Tilburg, maar hier in Goes is het leuker, omdat je allemaal beken den tegenkomt. Iedereen kent ie dereen." Dat geldt overigens niet voor alle bezoekers. Sommigen komen namelijk wel naar het festival met een duidelijk doel voor ogen. Tij dens het optreden van StukTV - die hun populariteit vooral te dan ken hebben aan het succesvolle YouTubekanaal waarin ze op drachten van de kijkers uitvoeren - staat bijvoorbeeld een opvallend jong publiek vooraan. Met behulp van vlaggen, rugzakken en T- shirts proberen ze de aandacht te trekken van hun idolen.Om die re den staat ook Malissa Verwoerd (14) uit Goes met haar vader en oma vooraan. Ze hangt in haar Stuk-trui over het hek in een ver- geefse poging een selfie te maken met MC Stefan. Even later waagt ze het er nog eens op bij Giel, één van de dj's. Opnieuw zonder suc ces. ,,Ach, een handtekening had ik toch al van een ander optreden. En ik vond het vanavond sowieso heel leuk", zegt ze glimlachend. Wat ze dan precies zo leuk vond? ,,Ge- woon hun. De jongens. Ze zijn zo grappig." 'Carnavalsmuziek' Een groepje meiden achter haar kan ondertussen niet wachten tot Stuk plaatsmaakt voor de Afro Bros, het dj-duo dat onder andere bekend is van de hits 18+, Come Again en Energie. ,,Dit lijkt veel te Ik wil méér energie zien. Ik wil mensen op elkaars schouders veel op carnavalsmuziek. Bij de Afro Bros voelen we veel meer de vibe. Daar kunnen we beter op dansen", stellen Ashanty (15) en Lilan (15) uit Goes. Mensen aan het dansen krijgen is ook precies wat de Afro Bros proberen doen met hun latin house, moombahton en urban muziek. En om dat te sti muleren belooft MC Chaos een shirt in het publiek te gooien 'als iedereen hard genoeg gaat'. Hij houdt de festivalgangers goed in de gaten en spoort ze regelmatig aan om nog harder te feesten. ,,Ik wil méér energie zien. Ik wil men sen op elkaars schouders. Ik zie ge noeg sterke mannen die sowieso op fitness zitten", daagt de MC de jongeren uit.Om er zeker van te zijn dat iedereen begrijpt wat de bedoeling is, springt de MC zelf het publiek in om het goede voor beeld te geven. Het werkt. De één na de ander kruipt bij elkaar in de rug. Condooms worden opgebla zen en als ballonnen de lucht in geslagen. Her en der ontstaat een moshpit (ruimtes waar wild wordt gedanst). Hij kan aan het einde van het optreden dan ook niet an ders dan het shirt de lucht in slin geren. Aanhouding Hoewel de organisatie terugkijkt op een geslaagde dag met een 'ge moedelijke en gezellige sfeer', ver loopt het evenement niet hele maal zonder incidenten. Halver wege de avond verricht de politie ten minste één aanhouding. Een bezoeker die voor de tweede keer op de vuist gaat met omstanders wordt al spartelend aan de armen en benen afgevoerd. SEROOSKERKE (S) De eer ste zeesla van dit jaar uit de zeewierboerderij in de Schelp- hoek, is woensdag voor de burgemeester van Schouwen- Duiveland, Gerard Rabelink. Met de overhandiging wordt het seizoen van het product uit de Oosterschelde officieel geopend. Zeesla is een wier dat groeit in de zomer en vanaf juli volop aanwezig is in de Ooster- schelde. Seaweed Harvest Hol land uit Kerkwerve is het eer ste bedrijf in Europa dat de kweek van zeesla zelfstandig en eigenhandig van begin tot eind uitvoert. Het bedrijf is twee jaar geleden met één hec tare begonnen op de teelloca- tie in de Schelphoek. De meeste wieren die in Europa op de markt worden gebracht, komen uit een wilde oogst, legt Kees Boender uit wat de aanpak van Seaweed zo bij zonder maakt. Vanuit een laboratorium in Kamperland worden drie ver schillende soorten zeewier (zeesla, suikerwier en wa- kame) opgekweekt. Het be drijf heeft ongeveer 50 kilome ter touw met zeewier uitge hangen in de Oosterschelde. Scoutrock breidt uit. De vierde edi tie van het muziekfestival dat op za terdag 28 september door Scouting Heinkenszand wordt georgani seerd, trapt af met een gratis kin derprogramma in de middag. Vorig jaar konden de jonge leden van Scouting Heinkenszand bij wijze van experiment al op het fes tivalterrein terecht voor allerlei leuke activiteiten. Maar dit jaar zijn alle kinderen uit de buurt van 13.30 tot 16.30 uur welkom tijdens Scout- rock Junior. De hoofdact op het middagpro gramma is goochelaar Evert van As- selt, die de kinderen zal verbazen met zijn ogenschijnlijk magische kunsten. Verder kunnen de jonge festivalgangers zich vermaken in de knutsel- en schminkhoek, op het springkussen en bij het kampvuur, waar ze marshmallows mogen bak ken. Meer bekendheid Hoewel het doel van Scoutrock wel degelijk is dat de scoutinggroep wat meer bekendheid krijgt op het dorp, is het niet per se zo dat ze meer leden willen werven met het kinderfestival. Integendeel. ,,De jongensgroep, de welpen, zit al zo vol dat er een wachtlijst is", zegt Robbie Moison namens de organisatie. ,,Er zijn in andere speltakken nog wel wat meiden welkom." Zodra de kinderen huiswaarts keren, wordt het grasveld tegenover het scoutinggebouw omgebouwd voor het avondprogramma dat om 19.30 losbarst en tot 01.00 uur door gaat. Onder andere de Zeeuwse band Geen Dienst, coverband Hottub Heroes en Team Disco Snolly zul len het podium bestijgen. Recent is ook Feest-DJ D'N Dave nog aan dat rijtje toegevoegd. BE Eén en al gezelligheid én energie Elodie Kint Goes - MC Chaos Elodie Kint Heinkenszand Tickets zijn voor 10 euro te koop via www.scoutrock.nl. Aan de deur kost een kaartje 12,50 euro. Er wordt volop gedanst tijdens het gratis festival. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48