Gemengde gevoelens bij Eryürük na finaledag Mark Boot krijgt uiteindelijk ook Kevin Spruijt te pakken t 13 i - it Het laatste woord tempo was in die fase van beide kanten hoog. Er zijn natuurlijk een paar goede spelers weg, maar de meeste van deze jongens hebben een jaar in de derde divisie in de benen. Er is nu ruimte voor ande ren om op te staan. Ik ben over de groep, de instelling en het voetbal lend vermogen erg tevreden. Als we compleet zijn, hebben we een selectie van twintig man. Daar naast heeft een aantal jeugdspelers in de eerste weken meegetraind. Jonge spelers mogen aan het grote Ik ben over de groep, de instelling en het voetballend vermogen tevreden werk ruiken en zich gaan ontwik kelen." In de tweede helft begon Excel sior Maassluis met elf andere na- men. In tegenstelling tot de eerste helft hadden de bezoekers vanaf het begin een overwicht. Dat leidde tot diverse gevaarlijke situ aties voor het doel van Goes. Sekou Sylla schoot na een misser bij Goes op de paal. Jeremy Moreno knalde binnen het strafschopgebied van uit de draai raak (1-2). Tien minu ten voor tijd besliste Sylla de wed strijd definitief.Hijprofiteerde van balverlies in de opbouw op het Goese middenveld en omspeelde doelman Lorenzo Hoekman (1-3). Veli Eryürük. Spruijt, woonachtig in Axel, was in de finale het snelste weg. Boot had eveneens een goede start, maar kwam in de derde bocht ten val en raakte buiten de top tien. Maar iedereen in de (Zeeuwse) crosswereld weet dat Boot door gaat tot de laatste snik en dat was nu ook het geval. In de vijfde ronde was de 27-jarige coureur al opgerukt naar de vijfde plaats. En daarna passeerde hij nog wat rij ders. Even was er twijfel bij Boot: ,,Ik kreeg het gat naar Kevin niet snel genoeg dicht", zei hij. Maar toen de gedubbelde rijders in beeld kwamen, voelde Boot zijn kansen stijgen. Vlak voor het einde van de achttien ronden durende finale kwam de Noord-Bevelandse rij der aan het achterwiel van Spruijt. Niet veel later was Boot de koplo per en nam meteen wat afstand. ,,Ik wist mijn tempo vast te hou den en kon daarna vrij relaxt naar de finish rijden", aldus de rijder die in 2015 en 2016 ook al in Aagte- kerke won. Spruijt slaagde er wel in zijn tweede plaats vast te houden. ,,Ik kan mijzelf niets verwijten. Ik heb gedaan wat kon, maar het was te gen Boot net niet voldoende." maandag 29 juli 2019 PM helft mee - Ruud Pennings Zowel de mannen als de vrou wen van Beach Soccer Zee land kwamen gisteren in Scheveningen in actie tijdens de finaleronde van de Neder landse eredivisie. Een eind overwinning zat er voor beide teams niet in. De halve finale bleek twee keer het eindsta tion. In de strijd om de derde plaats behaalden de mannen nog een troostprijs. Coach van het team, Veli Eryürük, keek met gemengde gevoe lens terug op de finaledag. Bas Dingenouts Scheveningen Laten we beginnen met de vrouwen, hoe verliep het weekend? Het is ontzettend balen dat ze de finale niet gehaald hebben. Amper een minuut voor het einde van de wedstrijd stonden ze nog met 5-4 voor. Op dat mo ment kreeg de tegenstander een vrije trap mee, waar dat eigenlijk andersom had moeten zijn. Een van onze speelsters maakte hands, maar dat kwam puur omdat ze een duw in de rug kreeg. En dan zul je uiteraard net zien dat de vrije trap erin gaat. Enige momenten later viel zelfs de 5-6, ongelooflijk jammer. De strijd om de derde plaats ging met 7-4 verloren, maar dat was deels ook te wijten aan de afloop van de halve finale. En de mannen? Minstens even frustrerend. In de reguliere speeltijd eindigde het op 2-2, maar als ik eerlijk ben hadden we die wedstrijd ge woon moeten winnen. Helaas zat het niet mee, want verschil lende ballen belandden op de paal en de lat. In de strafschop- penserie waren we helaas de mindere. De strijd om de derde plaats ging gelukkig uitstekend, want die werd gewonnen met 6 2. Het is natuurlijk maar een troostprijs, maar ik ben blij dat we deze wedstrijd nog gewon nen hebben. Welk gevoel overheerst nu? Het is een mix van teleurstelling en trots. Beide teams spelen in een competitie van zestien teams, dus dan zijn een derde en vierde plaats natuurlijk uitste kend. Uiteraard baal ik ook dat er geen landskampioenschap is behaald. De toekomst ziet er in ieder geval goed uit. We misten twee ervaren spelers, maar waren toch in staat uitstekend mee te doen. We mogen dus mooie dingen verwachten? Daar gaan we wel voor in ieder geval. We zijn sinds 2006 bezig en hebben in die tijd al veel mooie stappen gemaakt. Wat heel belangrijk was, is dat we sinds een paar jaar de beschik king hebben over een eigen veld. Het scheelt echt enorm dat we iedere week twee keer kunnen trainen, de kwaliteit zie je echt per week omhoog gaan. Dat geldt zowel voor de mannen als de vrouwen, dus er zitten nog mooie dingen aan te komen. Motorcrosser Mark Boot uit Kamperland heeft op superi eure wijze de 29ste editie van de Supercross in Aagtekerke op zijn naam geschreven. De Husqvarna-rijder moest er vrij dagavond wel de nodige moeite voor doen. Het bleek lastig om Kevin Spruijt af te schudden. Herman Heuvink Aagtekerke Bij de start van de finale liggen Mark Boot (37) en Kevin Spruijt (285) zij aan zij. fotolex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41