Gouden debuut Viergever 12 Alleen zege voor FC Twente-duo DERDE DIVISIE VOORBEREIDING Derdedivisionist treedt in het eerste oefenduel aan met flink wat nieuwe gezichten. Excelsior Maassluis, dat een divisie hoger speelt, blijkt na rust een maatje te groot: 1-3. De Nederlandse profclubs spelen hun laatste oefenduels in aanloop naar de start van de competitie, zo ook de Zeeuwse profs. Dit weekeinde kwamen alleen Godfried Roemeratoe en Tom Boere van FC Twente tot een zege. De andere Zeeuwse profs gin gen allemaal onderuit. Romeratoe en Boere waren gisteren met FC Twente te sterk voor het Turkse Konyas- por. Een week voor de start van de eredivisie werd het oe fenduel met 1-0 gewonnen. Feyenoord verloor in eigen huis met 1-3 van Southamp- ton en deed dat zonder de ge blesseerde Bart Nieuwkoop uit Tholen. Trainer Jaap Stam liet wel weten dat de Zeeuw op de weg terug is bij de Rot terdammers. Nieuwkoop raakte geblesseerd tijdens het oefenduel met FC Dordrecht (1-2-zege). Ook Julius Bliek en Daan Klomp verloren dit week einde. Bliek startte zaterdag in de basis bij eerstedivisionist Go Ahead Eagles en verloor met 2-3 van Al-Shabab. Klomp verloor met Helmond Sport met 5-0 van eredivisio- nist Heracles Almelo. Boutens raakt zijn wereldtitel kwijt Ruben Boutens (27) uit Mid delburg is op het WK indoor- karten in Charlotte (VS) vierde geworden. Hij won zes van zijn negen voorrondes en kwalificeerde zich als derde voor de grote finale. Hierin fi nishte de wereldkampioen van 2017 en 2018 als derde, waardoor hij één plaats zakte op de ranglijst. De eveneens uit Middelburg afkomstige Guillermo van Pa- melen (16) werd derde bij de rijders onder achttien jaar. Godschalk grijpt ook met team naast prijs Judoka Indy Godschalk uit Middelburg is zaterdag ze vende geworden met het Ne derlands team bij het Euro pees Jeugd Olympisch Festi val (EJOF) in Bakoe. Op de slotdag verloor het team in de herkansing van het thuisland Azerbeidzjan. Woensdag was Godschalk als negende geëindigd in het in dividuele toernooi. Dat was enigszins teleurstellend, om dat ze voor een medaille was gegaan. Abali vindt het net voor ADO Derde plek Duinkerke Goal De Witte in eerste duel Goes et twee weken trai ning in de benen verloor Goes zater dag het eerste oe fenduel van de voorbereiding op een nieuw sei zoen in de derde divisie. Voor eigen publiek hield de formatie van trai ner Ruud Pennings (foto) één helft gelijke tred met Excelsior Maas sluis. Na rust liep de tweededivisi onist uit naar een 1-3-zege. De bezoekers brachten na de hervatting elf nieuwe - en dus frisse - spelers binnen de lijnen. Niet alleen daarmee werd het ver- M schil gemaakt. Excel sior Maassluis ver- f zekerde zich vo rig seizoen in de tweede divisie van twee periode- titels en eindigde op de tweede plaats. Met een ^5 nauwe lijks gewij- zigde selec tie van 22 man, aange vuld met ze ven jeugdspe lers uit eigen rangen die in de voorberei- ding stage lopen en een plek in de selectie kunnen afdwingen, raakte de ploeg geen moment in paniek en bleef iedereen zijn taak uitvoe ren. In een sterk eerste halfuur kwam Goes door een treffer van Steve Schalkwijk verdiend op voor sprong, maar na de gelijkmaker (via het lichaam van een speler van Goes) namen de gasten het initia tief over. De thuisploeg kreeg geen kansen meer en moest toestaan dat Excelsior Maassluis nog twee keer scoorde. ,,Als wij geen pressie kun nen spelen, moeten we terug kun nen vallen op de organisatie. Dat was voldoende, maar daar moeten we nog wel stapjes in maken", stelde Ruud Pennnings. Verzorgde opbouw De contouren van het nieuwe Goes waren in het eerste oe fenduel zichtbaar. De ploeg zette Excelsior Maassluis 11 vroeg onder druk en ontre gelde daarmee de Zuid Hollandse opbouw. De Zeeuwen kozen in die fase zelf steeds voor een verzorgde opbouw van achteruit, waarbij de lange bal uit den boze was. Met twee spitsen en drie creatieve spelers op het viermans mid denveld werd een paar keer gevaar gesticht. De manier waarop Schalkwijk Goes op 1 0 zette, was in dat op zicht treffend. Hij schoot uit een snel uitgevoerde combinatie met Mart de Kroo in de verre hoek raak. Het deed Pennings, die zei tevre den te zijn over de eerste weken, deugd dat zijn ploeg in dat eerste halfuur had gedomineerd. ,,Het Annemarie Viergever liep in de dressuur, met de Kanioka Del Fol- lee-zoon, naar de vierde plaats (60,33%). Een foutloos springpar- koers en dito cross waren voor Vier gever en de twaalfjarige ruin net niet goed genoeg voor een podium plaats in het overall klassement. ,,Jammer, maar ik heb een super fijne wedstrijd gereden. In de cross liep Bambusa heel fijn. En hij sprong ook super. In de dressuur is er nog wat werk aan de winkel. Dat is bepaald niet zijn ding. Maar ik ben tevreden'', vertelde Viergever. ,,De cross was mooi gebouwd. Met mooie professionele hindernissen en wat technische moeilijkheidjes. Maar de lijntjes liepen lekker. Heel leerzaam voor de paarden. En ook voor mijzelf.'' Pechfoutje De Vlissingse Katja de Leeuwen stuurde de Unaniem-zoon Gang ster in L voor de tweede keer op rij naar de Zeeuwse titel. Met een fraai gereden dressuurproef en foutloze cross leek het goud in het overall klassement voor haar voor het grij pen. Maar door een pechfoutje in het springparkoers werd het brons. „Natuurlijk ben ik tevreden. Maar er had meer in gezeten'', vertelde De Leeuwen. ,,Gangster is niet de gemakkelijkste om te rijden. Hij heeft zo zijn streken. Maar vandaag liet hij zich van zijn allerbeste kant zien. Hij liep fijn ontspannen door de dressuurproef. In de cross was hij helemaal op mij gefocust, dacht goed mee en wilde geen fout ma ken.'' ,,En dan loop je in het springen tegen zo'n flutfout aan'', vervolgde ze. ,,Daar baal ik ontzettend van. Mijn paard valt ook niets te verwij ten. Gangster sprong super.'' Vorige editie greep Anne Fleur Bezemer, met de ruin Spiros Poin ter, de Zeeuwse titel in B. Maar zo ver kwam het gisteren niet. De vierde plaats in het overall klasse ment was voor de studente rechts geleerdheid uit Tilburg en de bruinschimmel ditmaal goed voor zilver. maandag 29 juli 2019 PM VOETBAL KARTEN JUDO JONG ZEELAND De voetballers van Jong Zeeland (oranje) verloren zater dag tijdens een oefenduel in Burgh-Haamstede met 6-2 van Jong Sparta. Halverwege was de stand 1-2. Gino Zuppelli (Vlissingen) en Ewout van Troost (Terneuzense Boys) zorg den voor de Zeeuwse treffers. foto dirkjan gjeltema VOETBAL Voetbalster Ilham Abali uit Vlissingen was zaterdag tref zeker voor het vrouwenteam van ADO Den Haag. De Zeeuwse jeugdinternational viel na rust in in het eerste oefen duel van haar team, met het Bel gische OH Leuven. De Haagse forma tie leidde toen al met 2-0. Abali maakte de 3-0, het werd uiteinde lijk 4-0. WIELRENNEN ID-renner Joanna- than Duinkerke is derde geworden tijdens een koers in België, met start in Geel en finish in Oosterlo. De cou reur uit Kapelle hield de Belg Denny Paesen net van het podium. VOETBAL Trainer Erwin de Nijs en aanvaller Arvin de Witte wonnen gisteren bij hun debuut voor zondag hoofdklasser Hal steren. Het oefen duel met derdedi visionist Dongen eindigde in 1-4. De Witte, overgeko men van WHS, maakte de 1-3 na mens de ploeg van De Nijs, die Tho- lense Boys afgelo pen zomer achter zich liet. Goes doet één Peter van Kouteren ■«SS»/ Bij Goes krijgen anderen de kans om op te staan. Ralph de Kok (met bal) is één van die spelers die dit seizoen een ba sisplaats hopen af te dwingen. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Annemarie Viergever uit Oost- kapelle en haar ruin Bambusa gingen zaterdag, op de twaalfde editie van Nationaal Eventing Zeeland in Vrouwenpolder, bij hun debuut in de klasse Z met de titel van de KNHS regio Zee land strijken. Lucien Roelandt Vrouwenpolder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40