Spelen voor Anne Terpstra Gouden dubbelslag Nieuwenhuis op EK Van de Ven beleeft GP vol drama ZEELAND 11 in Brno aan de start te verschij nen. Die keuze legde Terpstra geen windeieren. Op het niet eens zo lastige parkoers in het oosten van Tsjechië had ze kopstart. Ze lag aanvankelijk voor op J olanda Neff, de Zwitserse favoriete die uiteindelijk ook de race won. De Oranje-rijdster moest daarna nog wel terrein prijsgeven, maar het olympische ticket kwam niet in gevaar. Het overgrote deel van de race lag ze veilig vijfde. Aan het einde slaagde ze erin om nog één plek te winnen. Het podium bleef evenwel buiten beeld. Allerlaatste In 2016 kwalificeerde Terpstra zich eveneens via het EK voor de Spelen. In Zweden finishte ze toen als elfde en voldeed ze net niet aan de eis van NOCNSF. Maar omdat er nadien een Rus sin, die voor haar was geëindigd, op doping werd betrapt en uit de uitslag werd geschrapt, mocht de Zeeuwse alsnog naar Rio de Ja neiro. Als allerlaatste van de Ne derlandse equipe wist ze dat ze mee mocht. Eenmaal in Rio werd ze knap vijftiende. Nu is ze als één van de eersten zeker. In Brazilië was Terpstra de enige Nederlandse. In Tokio krijgt ze gezelschap van Anne Tauber, die zich al eerder kwalifi ceerde. SAN GIOVANNI IN MARIG- NANO Er staat geen maat op Jea- nine Nieuwenhuis uit Seroos- kerke. De Zeeuwse amazone ver overde zowel zaterdagavond als gistermiddag goud op het Euro pees kampioenschap voor Grand Prix-rijders onder 25 jaar. Dat werd gehouden in het Italiaanse San Giovanni in Marignano. Met haar imposante paard TC Athene kwam ze vrijdagavond tot een score van 76,436 procent. Aan dat totaal kwam de concurrentie bij lange na niet. De zilveren nummer twee Denise Nekeman liet 73.872 procent noteren. Omdat de individuele titelstrijd over twee dagen verreden werd en Nieuwenhuis al op de eerste dag reed, moest ze lang wachten op de definitieve uitslag. Zeker toen de wedstrijd ook nog eens tijdelijk werd stilgelegd vanwege onweer. De Zeeuwse nummer één van de wereldranglijst had zelfs buik pijn van de spanning. ,,Het was heel spannend voor me. Samen met mijn familie heb ik gepro beerd om andere dingen te doen en er niet aan te denken. Vanmid dag konden we met zijn allen niet meer eten van de zenuwen." Kippenvel Nieuwenhuis bezorgde bonds coach Monique Peutz kippenvel. ,,TC Athene gaat met zoveel kracht door de baan heen en boet daarbij niet in op elegantie. De wisselseries waren groot van de grond af en met hetzelfde gemak ging dit duo heel klein door de pi rouettes.'' Gisteren toonde de Walcherse, die in Oud-Beijerland traint, nog maals haar suprematie. In de af sluitende kür op muziek bleef ze de anderen opnieuw ver voor. Met een score van 77,670 procent zat ze ruim voor de Duitse nummer twee, Bianca Nowag (74,455). Op het EK voor Young Riders sloeg ze enkele jaren geleden ook al eens een gouden dubbelslag. In Italië herhaalde ze die stunt. achtervolgers van Mathieu in het zicht. Uiteindelijk kon ik ze één voor één oprapen. De bondscoach, Gerben de Knegt, zei dat ik mijn wedstrijd perfect had ingedeeld." De verrassing van de dag reed ,,zeer gefocust" op een ,,saai rondje". Toen hij eenmaal vrijwel zeker was van een plek hoog in de top 10, viel een last van zijn schouders. ,,Joh, ik heb heel hard mijn best gedaan voor die derde plek, maar een vierde plaats was ook al fantastisch geweest. De druk lag niet bij mij." Na de huldiging werd Vader enigs zins geleefd. Het bleef berichtjes re- genen op zijn telefoon en iedereen wilde hem spreken. ,,Trouwens", zei hij, ,,ik durf zelf nog niet helemaal voluit te zeggen dat ik naar Tokio mag. Het is niet 100 procent zeker, maar 99 procent..." Het eerste voorbehoud dat de Mid delburger maakte, is dat Nederland in het komende jaar wel in de top 7 van de landenranking moet blijven staan, waardoor er twee Oranje-cou reurs naar Tokio mogen. Ook kan er in de resterende tijd nog iemand an ders aan de kwalificatie-eis voldoen. En dan moet de bondscoach gaan kiezen. Van der Ven aast al jaren op de ti tel, maar vooralsnog is ze dit jaar niet opgewassen tegen Duncan. Die Kawasaki-rijdster won in Lo ket beide manches met enorm verschil. Van der Ven, die enkele jaren geleden op het Tsjechische circuit haar eerste GP won, moest het doen met een tweede en een vierde plaats, waarmee ze gezien de omstandigheden nog best te vreden was. Ze werd daarmee derde in het dagklassement. Het 'drama' begon zaterdagoch tend tijdens de vrije training. De motor waarop ze begon, ging vrij snel stuk. Ze rende vervolgens naar de pitstraat voor een nieuwe Yamaha, om toch nog een stukje te kunnen trainen. Maar ook daar mee ging het mis: ze crashte al na anderhalve ronde, waarbij ze zich verwondde aan onder meer haar elleboog én de motor opnieuw stuk ging. ,,Tussen de vrije trai ning en de tijdstraining door heeft mijn team van twee motoren één gemaakt, zodat ik toch nog kon starten", vertelde Van de Ven met veel bewondering. Haar vader had daar immers slechts een uur de tijd voor. Eenmaal in de eerste manche van zaterdagmiddag blesseerde Van de Ven zich tot overmaat van ramp aan haar knie. Ze voelde dat tijdens een sprong een stukje bot afbrak, waardoor haar knie op slot ging en ze veel pijn ondervond. Ze kon minder vaart maken en raakte nog bijna haar tweede plaats kwijt. ,,Toen ik zondagochtend opstond, was mijn knie nog slech ter dan zaterdag. Ik heb gedaan wat ik kon. Ik lag vroeg in de tweede manche wel tweede, maar op een gegeven moment ging mijn rem kapot. Dat ik toch nog op het podium sta, maakt het weekend nog een beetje goed." Diepe buiging Haar vader Giel probeerde haar gisteren nog over te halen niet te starten. ,,Ik zag dat ze op de och tend van de tweede manche zo veel pijn had, dat ik vond dat ze niet het risico moest nemen", zei hij. ,,Het was haar beslissing om toch te starten. Ze wilde koste wat het kost WK-punten pakken. Achteraf hebben we allemaal een diepe buiging gemaakt omdat ze nog gewoon als vierde was gefi nisht." Giel verwacht dat Nancy ko mende week in België onder het mes gaat voor haar knie. De vol gende GP is al over drie weken in Italië. Daarna volgt er ook nog één in Turkije. maandag 29 juli 2019 GO race van zijn leven 24 Tim van Dijke uit Colijn- splaat werd 24ste bij de rij ders onder 23 jaar. Als eer stejaars belofte startte hij achterin. Hij maakte nog veel plaatsen goed. Zijn tweelingbroek Mick kon vanwege ziekte niet rijden. Nancy van der Ven moet zich langzamerhand gaan neerleg gen bij de suprematie van Courtney Duncan, haar Nieuw- Zeelandse concurrente in de strijd om de wereldtitel. De Vlissingse motorcrossster zag tijdens de Grand Prix van Loket (Tsjechië) haar achterstand op lopen tot 14 punten. Zelf noemde ze haar raceweekend ,,de meest dramatische ooit" vanwege de knieblessure waarmee ze worstelde en de vele motorpech. Roeland van Vliet Loket Nancy van de Ven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39