Tweede Olympische O O) CD O 10 ZEELAND Boehlé tweede in Vrouwenpolder Sterk debuut Louws in landenwedstrijd Baldé finisht binnen 11 uur in Hamburg Arendskerke bekert weer tegen Kloetinge De Middelburgse mountainbiker verrast met een derde plaats op het EK. Hij is nu voor 99 procent zeker van de Spelen van 2020. EK MOUNTAINBIKE Beachvolleyballer Dirk Boehlé is er gisteren niet in geslaagd in eigen provincie het eredivi- sietoernooi van Vrouwenpolder te winnen. De Hulstenaar verloor samen met Stefan Boermans in de finale. Het evenement op het Walcherse strand miste de zomerse uitstraling door het weer. Het regende veel, terwijl het ook nog stevig waaide. Boehlé en Boermans bereikten zonder proble men de finale. Onderweg verloren ze maar één set. In de eindstrijd tegen Mees Blom en Yorick de Groot gingen ze met tweemaal 21-19 onderuit. PAARDENSPORT De dressuuramazones Lucie Louws (Oostka- pelle) en Stephanie de Frel (Ellemeet) zijn gis teren met het Nederlandse team derde gewor den bij de FEI Nations Cup in Hickstead. Louws debuteerde in een landenwedstrijd en presteerde uitstekend. Met haar nog jonge en betrekkelijk onervaren paard Evito was ze met een derde en een vierde plaats de beste van het Oranje-viertal. In de Grand Prix kwam ze uit op 72,000 procent en in de Grand Prix Spe cial op 68,723 procent. De scores van De Frel en haar paard Calrieta H waren respectievelijk 64,826 en 70,525. Het toernooi werd gewonnen door Portugal. TRIATLON Nelleke Baldé uit Grijpskerke is giste ren bij haar eerste Ironman-triatlon in Hamburg op de zesde plaats geëin digd in de categorie 35-39 jaar. Na 3,8 kilo meter zwemmen, 182 kilometer fietsen en 42 kilometer hardlo pen klokte de Wal- cherse een tijd van 10.56.33 uur. Baldé, die vorig jaar in de halve triatlon van Almere al opviel, fietste vooral uitste kend. Ze legde de af stand af in een ge middelde van 32 km/u. Hiermee haalde ze tien leef tijdsgenoten in. De marathon liep ze in krap 4 uur. 's-Heer Arendskerke krijgt komend seizoen in de districtsbeker een kans op revanche tegen Kloetinge. Vorig seizoen verloor 's-Heer Arendskerke in de tweede ronde na straf schoppen, nu zijn de ploegen al aan elkaar ge koppeld in de poulefase. Gisteren zette de KNVB de poule-indelingen van de districtsbeker online. Net als in het voorgaande seizoen is er groep 1 met de eer ste- en tweedeklassers waarin de nummers 1 en 2 uit de poule naar de knock-outfase gaan. In groep 2 met de derdeklassers en lager be kert alleen de poulewinnaar verder. De Zeeuwse derdedivisionisten Hoek en Goes komen niet uit in de districtsbeker. Hun speelschema biedt daarvoor geen ruimte. Haar partner Dennis Heilbron haalde de eindstreep niet. Hij staakte tijdens het af sluitende onderdeel de strijd. HSV Houweling Milan Vader was gisteravond sprake loos. 's Middags stuntte hij op het EK mountainbike in Brno met een derde plaats, waardoor hij zich plaatste voor de Olympische Spelen van 2020 in To kio. ,,Ik snap nog steeds niet wat er ge beurd is", zei hij twee uur na zijn bronzen race. ,,Ik ben helemaal in de wolken." Vader (23) is pas aan zijn eerste sei zoen bij de elites bezig. Een podium plaats op het Europees kampioen schap werd helemaal niet verwacht. Hij zou al heel blij zijn met een plek bij de beste tien, want dan zou hij een olympisch ticket bemachtigen. Maar hij slaagde erin iedereen te verrassen. Niet eens zo heel ver achter winnaar Mathieu van der Poel - heer en mees ter in het oosten van Tsjechië - kwam hij over de finish. Toen het Wilhelmus klonk voor Van der Poel - en ook een beetje voor Vader - waren er tranen zichtbaar bij de Middelburger. Die waren verklaar baar, vertelde hij. ,,Ik had het er net met de verzorger van onze ploeg over", zei hij. ,,Die herinnerde me eraan dat ik op mijn zeventiende voor mijn sport naar Sittard ben vertrok ken om onder ideale omstandigheden te kunnen trainen en dat ik doorging waar anderen afhaakten. Hij stelde dat ik nu had ervaren dat er iets heel moois kan gebeuren als je maar in je zelf blijft geloven." Kopgroep Vader, die een week eerder al glorieus Nederlands kampioen werd in zijn thuisstad Sittard, reed de wedstrijd van zijn leven. Hij startte in de buik van het peloton en was zo slim om meteen op te schuiven naar de voorste gelederen. ,,Van mijn laatste races bij de elites had ik geleerd dat je heel veel kunt winnen als je er meteen vanaf Het is niet voor 100 procent zeker, maar voor 99... het begin goed bij zit en dat je heel veel kunt verliezen als je meteen een gaatje laat vallen. Ik koos er dus voor om meteen aan te haken en in de kopgroep voor mijn plekje op te ko men. Daar heb ik goed aan gedaan." De Walchenaar reed de eerste twee rondes in een kopgroep van acht man. Toen het Van der Poel niet hard ge noeg ging, versnelde de Brabander. De kopgroep viel daardoor meteen uiteen. Vader zakte terug naar de zesde plaats. ,,Ik voelde dat het te snel ging", zei hij. ,,Ik wist: de race is nog lang, het geeft geen zin om hard mee te gaan. Maar ik hield wel de andere Voor de tweede keer in haar car rière heeft mountainbikester Anne Terpstra (28) zich gekwalifi ceerd voor de Olympische Spelen. Zij is opgegroeid in Zierikzee en woont nu al enige tijd in Apel doorn. Terpstra finishte gisteren op het Europees kampioenschap in Brno (Tsjechië) op de vierde plaats. aan één van de eisen van sport koepel NOCNSF, een plek in de top 10. De meervoudig Nederlands kampioene verkeert in een uitste kende vorm. Ze draait een sterk internationaal seizoen en eerder in juli won ze zelfs als eerste Ne derlandse ooit een wereldbeker wedstrijd - in Andorra. Daarna liet ze het Nederlands kampioen schap in Sittard schieten om fris maandag 29 juli 2019 BEACHVOLLEYBAL VOETBAL Kijk voor de volledige bekerloting op www.pzc.nl/amateurvoetbal. Nelleke Baldé. 1-1 Voetballer Rick van Drongelen en zijn club HSV hadden gisteren op de eerste speeldag van de 2. Bundesliga acht minuten blessuretijd nodig om een nederlaag te voorkomen. Tegen Darm stadt stelde de titelpretendent in de 98ste mi nuut een punt veilig: 1-1. no Goesenaar Frank Houwe ling heeft de 110 kilometer lange Gross- glockner Ultra Trail zaterdag niet uit mogen lopen. De at leet van AV'56 was al voorbij de 70 kilome ter toen de or ganisatie de Zwitserse wedstrijd van wege hevig noodweer staakte. Het was voor Houweling de tweede keer dat de Gross- glockner Ultra Trail vroegtijdig eindigde. Vorig jaar deed hij ook mee, maar stapte hij zelf uit. Milan Vader rijdt de Roeland van Vliet Brno Milan Vader (rechts) op het podium naast win naar Mathieu van der Poel. FOTO ORANGE PICTURES/ MICHELE MONDINI - Milan Vader Roeland van Vliet Daarmee voldeed ze ruimschoots Brno Anne Terpstra. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38