Karel Dingemans waarschuwt gemeente in brief: 'Naam Hof van Veere tast het imago van Veere aan' m WALCHEREN 19 m- - NATURISTENCAMPING ZEELANDIA Naturistenvere niging Zeelandia vond vorig jaar een nieuwe plek in Ritthem. Een veld omringd door dijken, met als enige pottenkijkers vogels en grazende schapen. ,,Dit is het geworden en daar zijn we blij mee." maandag 29 juli 2019 Caravans met voortenten vullen de kampeerplaatsen. De jeu-de-boulesbaan en het zwembadje liggen er door het slechte weer verlaten bij. Niets doet vermoeden dat de camping van Zeelandia anders is dan an dere Zeeuwse campings. Nou ja. Behalve misschien de naakte man die - verrast door de plotselinge stortregen - van de douches naar zijn caravan rent. In het midden van de naturis tencamping staan containers. Eén daarvan doet dienst als receptie ruimte, bar en kantine. Hier zitten voorzitter Louis Filius (71), secre taris Els de Hoon (68) en terrein commissaris René van Kleven (55) aan de koffie. Terwijl de regen op het dak het kampeergevoel com pleet maakt, vertellen zij over de verhuizing van de camping. Die lag eerst drie kilometer ver derop, maar kon daar niet blijven - onder meer vanwege de komst van de marinierskazerne. ,,We hadden er eerst een hard hoofd in", geeft Van Kleven toe. ,,Al die moeite voor een marinierskazerne... Maar nu wil niemand hier meer weg." Dat hoeft voorlopig ook niet. De nieuwe locatie is in ieder geval :v voor dertig jaar aan de vereniging toegewezen. Een geruststelling, zegt Filius. ,,Het is wel anders. Op de vorige plek had je heel mooi uitzicht; dit terrein is omsloten door dijken. Maar we zitten hier goed." Seizoensplaats De naturistenvereniging begon in de jaren zeventig als een soort sportvereniging, vertelt Filius. ,,Het was eerst een recreatieter rein. Dat groeide uit tot een cam ping." Die blijkt populair. De 45 plaatsen zitten vrijwel de hele zo mer vol. Vaste gast Marian de Reu (60) snapt wel waarom. ,,De sfeer op dit soort campings is meestal gemoedelijker en er is begrip voor elkaar. Je vormt een gemeen schap." Samen met haar man Rob (63) komt ze al dertig jaar bij Zee- landia. In het hoogseizoen hebben ze hier een seizoensplaats; in het voorseizoen reizen ze door Eu ropa. ,,Meestal staan we op natu ristencampings, maar zo nu en dan ook op een gewone camping. Of zoals wij zeggen: een klere(n)camping", lacht het stel. Als seizoensplaatshouders zijn zij één week per jaar verantwoor delijk voor het reilen en zeilen op de camping. ,,We ontvangen gas ten, maken schoon en bedenken activiteiten, zoals een meezing- avond of een Molukse maaltijd." Het komt erop neer dat Zeelan- dia een hartstikke normale cam ping heeft met hartstikke normale gasten. Filius: ,,We krijgen men- We spelen jeu de boules, dat is echt een naturistensport sen uit België, Duitsland en Frank rijk, maar ook gewoon uit Zeeland. Ze maken uitjes in de omgeving en gaan veel fietsen. En we spelen jeu de boules, dat is echt een natu- ristensport." ,,Mensen denken soms dat hier de wildste dingen gebeuren, maar dat is niet zo", voegt Van Kleven toe. ,,Het enige verschil is dat we op de camping bloot zijn." Hij en de andere bestuursleden zitten tij dens het gesprek gewoon gekleed aan tafel. ,,Nog zo'n misvatting", zegt De Hoon. ,,Als het 15 graden is, doe ik gewoon mijn kleren aan. Ik ga geen kou lijden." Emile Calon Veere Het Waterpark Veerse Meer is vorig jaar overgenomen door Driestar, de eigenaren van Hof van Saksen. Ze willen eenzelfde resort onder de naam Hof van Veere aan het Veerse Meer beginnen. Met restaurants, winkels, zwembad en andere voor zieningen om aangenaam te ver toeven aan de oever van het meer, tussen Arnemuiden en Wol- phaartsdijk. Karel Dingemans voert al langer strijd tegen de plannen van Drie- Veere staat voor een bepaald cultureel erfgoed. Dat kun je niet zomaar inpikken star, omdat hij vindt dat het resort de leefbaarheid van Arnemuiden gaat aantasten door het vele verkeer dat straks van en naar het Hof rijdt. En het nieuwe vakantiepark tast volgens hem ook de natuur aan. Het Veerse Meer is een Natura 2000-ge- bied en maakt deel uit van een Eu ropees netwerk van natuurgebie den waarin belangrijke flora en fauna voorkomen die moeten wor den beschermd. Als daar een va kantiepark komt met 950 wonin gen en appartementen, heeft dat nadelige invloed. De Arnemuide- naar probeert nu ook de Veerse ge meenteraad aan zijn zijde te krijgen in zijn strijd tegen 'dit steroïdepro- ject'. Om te beginnen wijst hij naar de Gebiedsvisie Rondom het Veerse Meer uit 2004 staat: ,,Het creëren van een nieuw waterfront aan het Veerse Meer nabij Veere is niet ge wenst." Met de komst van honder den 'vakantieboerderijen onder de naam Hof van Veere' is iets wat vol gens Dingemans daar toch erg op lijkt. Hij schrijft dat de bouw van dat resort onomkeerbaar is en een enorme impact zal hebben op de omgeving. Dingemans waarschuwt ook dat de naam Veere straks niet meer ex clusiefwij st naar het stadj e. ,,Met de naam Hof van Veere wordt de aan dacht voor Veere onttrokken aan het stadje." Volgens hem staat die naam nu voor een bepaald cultureel erfgoed. ,,En dat kan niet zomaar ingepikt worden." Hij vindt dat Driestar wel heel gemakkelijk ge bruik maakt van het imago van Veere. Hij vreest dat Duitse toeris ten straks denken dat ze in Veere verblijven als ze een weekje een verblijf in Hof van Veere boeken. De Arnemuidenaar vraagt de raadsleden of ze zich ervan bewust zijn dat het Hof het imago van het stadje Veere kan aantasten. Er is door Driestar voor deze naam geko zen omdat namen als Hof van Mid delburg, Hofvan Walcheren en Hof van Arnemuiden al bezet waren. WA 'Wij zijn bloot, dat is het enige verschil' Myrthe Prins Ritthem j Marian de Reu komt al dertig jaar bij naturistenvereniging Zeelandia: ,,De sfeer op dit soort campings is meestal gemoedelijker.' FOTO LEX DE MEESTER -Louis Filius, voorzitter Het imago van het stadje Veere wordt aangetast, waarschuwt Arnemuidenaar Karel Dinge mans in een brief aan de Veerse gemeenteraad. De oorzaak: de bouw van resort Hof van Veere nabij Arnemuiden op de plaats waar nu nog het failliete Water park Veerse Meer ligt. -Karel Dingemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19