Nederlanders krijgen doodstraf 'Er valt een last van mijn schouders: 10 NIEUWS Vader en dochter (4) verongelukt BORSTAMPUTATIE ALTERNATIEF Ragna van Hummel liet beide borsten verwijderen om de kans op borstkanker zo klein mogelijk te maken. Een nieuwe studie toont aan dat die ingreep niet nodig is geweest en voor haar overlevingskansen geen verschil maakt. maandag 29 juli 2019 Bij een ernstig verkeersongeval op de A8 bij München zijn een Nederlandse man (44) en zijn 4-jarige dochter om het leven gekomen. De 39-jarige moeder en twee kinderen van 11 en 12 jaar raakten ernstig gewond. Het ongeval vond gisteroch tend plaats om 07.30 uur nabij de gemeente Brunnthal. Het witte minibusje waar het gezin uit Scherpenzeel in reed, kwam door nog onduidelijke oorzaak in een bos naast de snelweg te recht en knalde vervolgens te gen een boom. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar de hulp kwam te laat voor de va- der van het gezin en het kind van 4 jaar. Zij zaten op de ach terbank, de vader links en het dochtertje in het midden. De andere twee kinderen raakten door de klap tegen de boom be kneld en moesten door de brandweer worden ontzet. Vol gens de autoriteiten zijn de moeder en de twee kinderen met traumahelikopters zwaar gewond afgevoerd naar zieken huizen. Volgens de politie vechten de drie voor hun leven. De omstandigheden van het ongeval worden nog onder zocht. Het gezin was met het busje onderweg naar Kroatië. Vasthouden Iraanse olietanker door Britse mariniers is illegaal Bestuurder scheurt met 200 km langs politie De Limburgse politie heeft gis terochtend op de A73 een snel heidsduivel langs de kant van de weg gezet. De man, die on der invloed van cocaïne en al cohol verkeerde, had de pa trouille eerder met hoge snel heid ingehaald. Volgens de po litie reed de man 200 kilometer per uur, waar 100 is toegestaan. Hij moest zijn rijbewijs inleve ren. De patrouille schakelde een motorrijder in om de auto mobilist te achterhalen en aan te houden. Dode man in hostel Erwin Olaf bij trouwpartij Migranten toch aan wal gezet Een paar tellen is ze stil om het nieuws op zich te laten inwerken. ,,Goh heftig'', klinkt het. Ik was nog maar 32 jaar toen ik mijn bor sten moest inleveren. Dat had niet alleen impact op mij, maar ook op mijn familie waar het nieuws een sneeuwbaleffect had. Ik was de eerste in mijn familie bij wie deze genfout werd ontdekt, maar voor wie gold dat nog meer?'' Van Hummel (nu 46) heeft een erfelijke aanleg voor borstkanker. Draagsters van deze genfout, BRCA2 geheten, hebben 60 tot 80 procent kans op de ziekte. Artsen dachten lange tijd dat de overle vingskansen van deze vrouwen hoger waren na een borstamputa- tie dan bij verscherpte controle. Ik heb heel bewust de afweging gemaakt. Bij welke beslissing heb ik de meeste rust? Edwin M. en Shardyone S. wilden in 2017 in Marrakesh de eigenaar van het populaire café La Crème doodschieten, maar doodden het verkeerde slachtoffer: een 26-jarige geneeskundestudent, de zoon van een hoge Marokkaanse rechter. Twee anderen raakten destijds zwaargewond, toen twee schut ters het vuur openden. De schutters hadden waar schijnlijk de Nederlands-Marok kaanse Mustapha el F. willen tref fen, of zijn broer Mohammed - daarover verschillen de theorieën in het criminele milieu. Mustapha el F. is een bekende in het drugs milieu en hij is de eigenaar van La Crème. Hij is gelieerd aan de orga nisatie van de in 2014 in Spanje doodgeschoten drugshandelaar Samir Bouyakhrichan. El F. zou meerdere conflicten hebben. Vorig jaar werden ook twee broers van Ridouan Taghi aange houden op verdenking van be trokkenheid bij de moord. Destijds zeiden de Marokkaanse autoritei ten dat zij Taghi beschouwen als het brein achter het moordcom plot. In Nederland geldt de voort vluchtige Taghi als hoofdverdachte in een omvangrijk justitieel on derzoek naar een reeks liquidaties. De Marokkaanse rechters ver oordeelden vorige week eveneens drie mannen ter dood voor de bloedige moord op twee vrouwen uit Scandinavië. 3 GO BRUNNTHAL President Hassan Rohani noemt het incident ook een schending van het atoomak koord uit 2015 ROERMOND ETNA ACTIEF Kokend hete lava licht rood op tegen de donkere lucht op het eiland Sicilië. Daar is de vulkaan Etna opnieuw actief gewor den. De Etna is Europa's hoogste en actiefste vulkaan en staat vermeld op de Werelderfgoedlijst. foto reuters AMSTERDAM In een kamer in een hostel op de Spui straat in Amster dam is zaterdag een dode man ge vonden. Hulpdien sten waren afgeko men op een mel ding dat het slacht offer, een 20-jarige man uit Glasgow met de Australische nationaliteit, onwel was geworden. Toen ze aankwa men bleek de man te zijn overleden. De recherche stelt een onderzoek in. AMSTERDAM Op het populaire festival Milkshake in Amsterdam is een koppel in het huwelijksbootje ge stapt. Dat gebeurde in het bijzijn van een trouwambtenaar en fotograaf Erwin Olaf, die sprak over liefde en diversiteit. SICILIË Een reddingsschip van de Italiaanse kustwacht met meer dan 130 uit zee geredde mi granten is gisteren ondanks een ver bod van de minister van Binnenlandse Zaken Matteo Sal- vini alsnog aange meerd in de haven van Augusta op Si cilië. Tunesische en Italiaanse vissers ontdekten de vluch telingen donderdag op twee geïmprovi seerde scheepjes. Hanneke van Houwelingen Utrecht ,,Ik heb er vrede mee'', zegt Ragna van Hummel over haar besluit destijds. FOTO MARLIES WESSELS -Ragna van Hummel Twee Nederlanders van 26 en 30 jaar zijn vrijdag door een rechter in Marokko ter dood veroordeeld. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van Marokkaanse media. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag kan het be richt niet bevestigen. Paul Vugts Amsterdam/Marrakesh Edwin R.M. (l.) en Shardyone S. FOTO'S POLITIE MAROKKO Mijn dochter heeft meer keuze dan ik'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10