Met deze tien tips overleven mens en dier extreme hitte 99.- 5 dagen Veluwe Mkm 5 79. 89/ - 3 dagen Twente HP 3 dagen Maastricht 50 50 www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 zocpg donderdag 25 juli 2019 GO *3ü' .V ^i Foto boven: strandplezier in Zandvoort, links midden: Maarsse- veense Plassen, midden: Meisje ver maakt zich in Zand- voort, midden- rechts: hond uitla ten met parasolletje in Hoofddorp. Linksonder: water pret op het Merca torplein in Amster dam en rechts een vrachtwagen die pekelwater strooit in het Drentse Noordenveld. FOTO'S PIM RAS, ROBIN UTRECHT, ANP J Veel drinken, is het aloude ad vies. Maar het juiste eten I helpt ook om gehydrateerd te blijven. (Water)meloen, aardbeien, sla en tomaten, maar ook wortel tjes, broccoli en bloemkool be staan voor meer dan 90 procent uit water. En ze zijn zo gezond dat je meteen aan je bikini- of zwem broekfiguur werkt. 2 Met een lange wandeling of het gebruikelijke rondje fiet sen, doe je Fikkie geen ple zier. Honden kunnen niet zweten. Zwemmen is wel een prima ma nier om af te koelen. Net als spe ciale koeltematjes of -halsban den. Laat je hond in geen geval achter in de auto. 3 Voor katten, kippen, vogels, geiten, paarden en eigenlijk alle dieren geldt: zorg voor genoeg vers drinkwater en scha duw - bijvoorbeeld door een nat wit laken op te hangen. Smeer dunbehaarde dieren eventueel in met zonnebrandcrème. Maak het konijnenhok vaker schoon. Ver geet daarbij het achterwerk van Nijntje niet: bij warm weer overlij den regelmatig konijnen aan huid- madenziekte. 4 Geen zin om je hele tuin te sproeien? Houd in elk geval de bloeiende planten in leven. Want naarmate de natuur droger wordt, is daar voor vlin ders en honingbijen minder nec tar te vinden. 5 Vogels help je door een stukje gazon vochtig te hou den, bijvoorbeeld met water waar je groente in hebt gewas sen. De natte aarde trekt wormen aan. Vogels, die in de droge, harde grond momenteel weinig te eten vinden, zijn daar blij mee. Ook met meelwormen, vetbolle- tjes en een bak water in de tuin trouwens. Zijn jonge vogeltjes nog niet uitgevlogen, zorg dan voor schaduw boven het nest kastje (bijvoorbeeld met een pa raplu). 6 Wie zegt dat je op tropische dagen naar het strand moet? Voor je huid en ge zondheid is binnenblijven ver standiger. Gordijnen dicht, pop corn erbij en ongegeneerd een Netflixserie bingewatchen. 7 Warmte hou je het beste buiten door ramen, deuren, (rol)luiken en gordijnen over dag hermetisch gesloten te hou den. Gooi 's avonds laat en 's ochtends vroeg alles open om het huis te laten doorluchten. 8 Is het binnen niet te har den? Zoek verkoeling in de bioscoop, een winkel centrum of de sportschool. Snak je echt naar kou? Indoor skibanen en zelfs schaatsbaan Thialf (in het weekend) zijn geopend. 9 Last van de klamme nach ten? Zet een ventilator in de hoogste stand in de deuropening tussen de slaapka mer en de gang of voor het raam. De ventilator blaast de warme lucht de kamer uit. Door het kleine luchtdrukverschil stroomt de koelere buitenlucht naar bin nen. Een ventilator voor je bed doet 's nachts won- I \^y deren. Zet er een paar flessen bevroren water voor, op een theedoek. Ziedaar je eigen tijdelijke airco: de ventilator blaast nu afgekoelde lucht rond. Wat ook goed helpt is een fles bevroren water of koelelement als omgekeerde kruik in je bed. Sfeervol hotel midden op de Veluwe. Tussen Hanzesteden Deventer en Zwolle! I 4 nachten in 4* Fletcher Hotel Epe-Zwolle (8,0) O I 4 keer uitgebreid ontbijtbuffet Gratis parkeren, gebruik wifi en binnenzwembad Aankomsten t/m november. Betaal pas bij aankomst! Hotel 't Holt, Diepenheim (7,9) 4* Apart Hotel Randwyck (7,8) 2 nachten incl. ontbijtbuffet 2 nachten incl. ontbijt met Prosecco 2x een 3-gangen diner Gratis parkeren en wifi lx fles wijn bij vertrek Gratis stadsgids en wifi Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5