Pleijte voltooit hattrick in hitte van Haamstede voor Motorclub De Pekelinge ZEELAND 13 Wie volgt de Belg Jurgen Wybo op? wat te doen is. Ook het weer is ide aal met zo'n 27 graden gemiddeld in de zomer. Het is met name een aan rader voor sportieve mensen die graag erop uit trekken." Fietstoerisme Wie denkt dat Hoogerland in Oos tenrijk nog dagelijks met zijn wie- lercarrière wordt geconfronteerd, heeft het mis. „Toevallig ben ik on langs geïnterviewd door een Oos tenrijks nieuwsmedium en dat was door onze buren opgepikt. Uiter aard ging het weer over die be ruchte val in het prikkeldraad tij dens de Tour de France, maar mijn buren wisten niet dat ik diegene was die daar destijds op de grond lag. Het is niet voor niets voor de meeste fietsers en wielerliefheb- bers een onbekend gebied, maar daar hebben we bewust voor geko zen. Ik zie het als een uitdaging om te laten zien hoe geweldig deze streek is om te fietsen." De 36-jarige Hoogerland voegde daad bij het woord. ,,Met diverse partners hebben we de website velo.woerthersee.com opgezet waarop de mooiste fietsroutes in de omgeving staan, evenals de bijho rende hotspots. Daar wordt veel ge bruik van gemaakt. De website is bovendien zelfs volledig vertaald naar het Nederlands. Dat is geen overbodige luxe, want we krijgen immers veelal Nederlanders op be zoek." Met name dus in deze drukke zo merperiode. ,,Gerda en ik doen haast alles met zijn tweeën. We krijgen enkel 16 uur in de week hulp bij het schoonmaken. We heb ben 35 slaapplekken, dus het zijn soms lange dagen. Het is aanpoten, maar dat zijn we inmiddels wel ge wend. Zonder hard werken, kom je er immers niet. Ik heb dus nog geen moment spijt gehad van de beslis sing om naar Velden am Wörther- see te gaan. Natuurlijk mis ik de Zeeuwse kust en mijn vrienden en familie aldaar, maar je moet altijd doelen in het leven hebben. Het is mooi dat we die nu Oostenrijk kun nen najagen." In de zomerlopen in Zeeuws Vlaanderen boekte Esther Ver- haegen haar vierde overwinning. In Burgh-Haamstede deed Sa mantha Luitwieler daar niet voor onder en boekte haar vierde zege in het Koole Sport Stratenloopcir- cuit waar ze ruimschoots de con currentie op achterstand wist te zetten. Tim Pleijte boekte na zijn tweede plaats in Zoutelande zijn Bij de vrouwen completeerde Samantha Luitwieler haar kwartet derde zege en is al zeker van de eindoverwinning. Door de hoge temperaturen was de animo om in Haamstede te lopen niet erg groot. ,,Het viel mij alles mee", liet Pleijte weten. ,,Ik heb gisteravond nog lekker getraind met het ZLM Kustmarathonteam, dus ik was goed voorbereid.'' In de eerste ronde liep drie kilo meterloper Wouter Verstraate aan de leiding met Tim Pleijte, Erwin Harmes, Ralph Wiessner en Jozias Boone in de achtervolging. Na de tweede ronde van 3,3 kilometer had Pleijte ruimschoots de leiding opgeëist en konden Wiessner, Harmes en Boone zich in de top handhaven. Na de derde ronde en 9,9 kilometer was de winst ruim- schoots voor Pleijte in 31 minuten en 53 seconden. Dat is iets sneller dan vorig jaar, maar Pleijte liet we ten dat het parcours nu iets korter was. Harmes deed goede zaken met de tweede plaats overall, voor Ralph Wiessner die in Westka- pelle al liet weten te gaan vlam men en dat was uitstekend gelukt. Jozias Boone hield Ruud Hoos emans van de vierde plaats. Bij de vrouwen heeft Samantha Luit- wieler na haar zege in 37.07 de eindoverwinning in het circuit al binnen met de maximale 2000 punten. Monica Sanderse gaf dit keer maar een minuutje toe op de winnende tijd. Leonie Ton liep lekker mee op de derde plaats, voor Lydia Kleinjan die de tweede plaats in het circuit bezet. Vol gende week woensdag is de finale van het stratenloop met de Boule vardloop in Vlissingen. minder inkomsten. Verder merk je gewoon dat mensen minder uitge ven bij de cross, want er wordt meer van huis meegenomen. Maar het blijft een mooie uitdaging om met veel vrijwilligers elk jaar opnieuw het circuit op te bouwen en om het vervolgens weer netjes achter te la ten.'' Positieve reacties ,,Op een paar maanden na zijn we het hele jaar bezig met de club. Er komt het nodige bij kijken om te organiseren, want naast de Super cross in juli hebben we ook nog de strandcross in Zoutelande in het najaar en de steeds drukker wor dende hardloopwedstrijd 'Aagte- kerkerun' in december. Jaarlijks ontvangen we ook de nodige reac ties. Gelukkig hebben de positieve reacties de overhand." In het dagelijks leven runt Francke een B&B genaamd 'Bij Jo- landa' aan de Pekelingseweg, niet ver van het crossterrein. Haar part ner verdient de kost als visserman. Beiden hebben een echt motorhart. Francke trekt er nog graag op uit met haar Triumph Speed Triple. ,,In het verleden ging ik met een aantal vriendinnen op pad, maar dat is ei genlijk over. Zij gaan liever met de auto. Daarnaast hebben Jacques en ik elk nog een Kreidler brommer en daarmee maken wij als de tijd het toelaat geregeld een toertje in de omgeving. Dat is genieten van ons prachtige Zeeland". nen. Ook de enduro- klasse komt aan bod op een alternatief parcours. De trainin gen beginnen om 11.00 uur. De eerste wedstrijden om 13.15 uur. Het crossge deelte wordt om 20.35 uur afgesloten met de superfinale. Daarna worden de prijzen uitgereikt en gaat het feest 'Oe- rend Hard' verder in de tent met de Lim burgse band Ander- kovver. zijn nu enkele maanden verder en ik ben weer terug op gewicht" Geen overbo dige luxe, want nu het pension deze zomer voor het eerst volledig ge opend is, krijgt Hoogerland veel fietsers over de vloer. „Ik moet dus wel in de conditie blijven. Bovendien moet je de omgeving kennen en die kan je niet beter ontdekken dan op de fiets. Ik kan inmiddels wel stel len dat de plaats weinig geheimen meer heeft voor mij. Zelfs de 'locals' staan er af en toe versteld van. Met de fiets kom je immers af en toe op paden en plekken die anders onbe reikbaar zijn." Dat werpt zijn vruchten af, want pension Hoogerland is haast de volledige zo mer volgeboekt. „Dat is no dig ook. Van deze periode moeten we het immers hebben. Hoewel je hier mooi kan skiën in de winter, is het nog geen populair skioord. Vel den am Wörthersee is daarentegen wel uitgegroeid tot een bekende zo- merbestemming. Het is eigenlijk het Saint-Tropez van Oostenrijk. Ons pension is op vijf minuten van het centrum gelegen, waar altijd donderdag 25 juli 2019 GO in Oostenrijk De 36ste Bom Bokaalloop in Burgh-Haamstede kende on danks de hitte weinig verras sende winnaars. Bij de vrou wen completeerde Samantha Luitwieler gisteravond haar kwartet aan overwinningen in het Stratenloopcircuit. Tim Pleijte won zijn derde straten- loop op rij. Zowel Luitwieler, met haar perfecte score van tweeduziend punten, als Pleijte is daardoor al zeker van de eindoverwinning in het straten- loopcircuit. Saak Sinke Burgh-Haamstede Uitslag. Mannen: 1.Tim Pleijte (Dynamica) 31.53, 2.Erwin Har mes (Gonzalez RT) 32.37, 3.Ralph Wiessner (Dynamica) 33.42, 4.Jo- zias Boone (AV'56) 33.45, 5.Ruud Hoosemans (Dynamica) 34.32. Vrouwen: 1.Samantha Luitwieler (Vlissingen) 37.07, 2.Monica San- derse (-) 38.07, 3.Leonie Ton (AV'56) 38.59. 4.Lydia Kleinjan (Goes) 41.37, 5.Annette Bevelan der (AV'56) 43.25. Pleijte (#3) hield Harmes achter zich. foto arjan schotanus Jolanda Francke is het enige vrouwelijke bestuurs lid van Motorclub De Pekelinge. foto ruben oreel De winnaar van de Superfinale 2018, de Belg Jurgen Wybo, komt dit jaar niet aan de start. Wie wordt zijn opvolger? Wel licht Mark Boot, thuisrijder Kevin Spruijt of heel ie mand anders? De volgende klassen komen aan de start: 50, 65 en 85 cc kleine en grote wie len; 125, 250 en 500 cc. Daarnaast de vrouwen, local he roes en de vetera- M Hoogerland in september vorig jaar samen met Reinier Honig en Antwan Tolhoek in Oostenrijk. foto antwan tolhoek A Hoogerland ver wierf bekenheid nadat hij in de Tour van 2011 door een volg auto in het prik keldraad werd gelanceerd. FOTO COR VOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41