II Het hele jaar door in touw O O) CD O 12 ZEELAND Lies Katsman kaapt gele trui in tussenrit Dubbelslag Bentz met zijn duivinnen Teleurstelling voor Godschalk in Bakoe Diverse jaren stond de zomer van Johnny Hoogerland volledig in het teken van de Tour de France. Hoe anders is dat na de beëindiging van zijn wielercarrière. TOURHELD JOHNNY HOOGERLAND De dagzege van Matteo Trentin in etappe 17 van de ronde van Frankrijk betekende een dagzege voor IJzendijkenaar Kris de Smit in de PZC Lezerstour én een nieuwe leider in het klassement. Lies Katsman is dankzij een zes tiende plaats in de etappe de nieuwe drager van de gele trui. Menno Waebeke (Breskens), die gisteren buiten de top-100 eindigde, moet een stapje terug doen naar de plaats twee. JP Katsman ging daardoor terug van twee naar drie. Met 238 punten drukte dagwinnaar Kris de Smit zijn band gisteren net over de streep vóór Ria Buuren (Goes) en Jan Meijer (Wil- helminadorp), met respectievelijk één en twee punt(en) verschil. Duivensporter Lucien Bentz uit Axel won de provinciale wedstrijd uit Chateauroux. ,,Er vielen twee duivinnen tegelijk op de klep. Met een verschil van vijf seconden werden ze door mijn elektronisch systeem geregistreerd.'' En zo wonnen ze de eerste en tweede prijs pro vinciaal tegen 1582 duiven. De duivinnen had den de afstand naar Axel van 522 kilometer af gelegd met een snelheid van 78 kilometer per uur. Met nog een duif in de top tien, zes dui ven bij de eerste vijftig en elf prijzen van zijn vijftien ingezette duivinnen kon Bentz pron ken met een uitstekende totaaluitslag. Indy Godschalk kon haar verwachtingen niet waarmaken in Bakoe. foto lex de meester Judoka Indy Godschalk is gisteren op een te leurstellende negende plaats geëindigd tij dens het Europees Jeugd Olympisch Festival (EJOF) in Bakoe. De vijftienjarige Middel burgse ging voor een medaille in de hoofdstad van Azerbeidzjan. Godschalk won nog wel haar eerste partij in de klasse -48 kilo. In de golden score versloeg ze de Poolse Zuzanna Wozniak op ippon. Daarna ging ze in de kwartfinales op straffen onderuit tegen de Ita liaanse Carlotta Avanzato. In de eerste ronde van de herkansingen was de Russische Diana Sterman eveneens te sterk voor haar. God schalk is de enige Zeeuwse deelnemer aan het EJOF. Nieuwkoop Tolhoek Drongelen In eerste instantie bleef hij ook na zijn actieve carrière aan de wieler sport verbonden als personeelslid van Team Roompot, maar begin 2018 gooide hij het roer volledig om. Hij verhuisde naar het Oostenrijkse Velden am Wörthersee en startte daar met zijn vrouw Gerda een pension. ,,Het was een grote stap in het diepe, maar we wilden dit al lang", verklaart hij nu de verbou wingen achter de rug zijn. De naam Johnny Hoogerland is onlosmakelijk verbonden met de valpartij in het prikkeldraad tijdens de Tour de France van 2011. De Yer- sekenaar werd er in Nederland va ker aan herinnerd dan hem lief is, maar dat is sinds begin vorig jaar volledig veranderd, toen hij voor een nieuw avontuur in Oostenrijk koos. ,,Ik ben nooit van plan ge weest om na mijn carrière nog lange tijd in de wielersport actief te blijven", zegt hij in alle eerlijkheid. ,,Gerda en ik hadden al langer de droom om een pension in het bui tenland te openen en gezien de jonge leeftijd van onze kinderen, besloten we begin vorig jaar dan toch de stap te wagen." Dat ging echter niet over één nacht ijs. ,,Natuurlijk zit je vooraf met twijfels. De grootste vraag is of je het gaat redden. We hadden een relaxt leven in Nederland en dan is dit best wel een behoorlijke stap. In het slechtste geval gaat het mis, maar dan heb je het in elk geval wel geprobeerd. We zijn echter van het positieve uitgegaan en dat is nodig ook als je aan zoiets begint." Verbouwing De eerste anderhalf jaar stond in het teken van verbouwen. ,,We In maart woog ik plots 85 kilogram, ik was dus 15 kilogram aangekomen hebben anderhalfjaar hard gewerkt om alles klaar te hebben. Met name in oktober en november van afgelo pen jaren waren we helemaal ka pot. Na een maandje relatieve rust zijn we verder gegaan met de ver bouwing. In april waren we echt klaar, dat was wel een grote opluch ting." In die periode heeft hij de fiets volledig aan de kant laten staan. ,,We waren zo druk met verbou wen dat je aan het einde van de dag geen puf meer over had om te gaan sporten. Dat heeft bij mij wel zijn tol geëist. In maart woog ik plots 85 kilogram, ik was dus 15 kilogram aangekomen. Daar schrok ik wel van. Alles begon ook zeer te doen in mijn lichaam, ik realiseerde me dat ik fout bezig was. Ik heb toen de knop omgedraaid en ben weer een paar keer per week gaan fietsen. We Het enige vrouwelijke bestuurslid van Motorclub De Pekelinge is Jo- landa Francke uit Aagtekerke. Sinds 2016 is zij secretaris van de club. In dat jaar heeft het bestuur een wij zi- ging ondergaan. Leo Francke -geen familie- was jarenlang de voorzitter maar gaf te kennen dat hij het stokje wilde overdragen. Uiteinde lijk werd de zittende secretaris, Freddy Blaas, de nieuwe voorzitter. Enkele andere bestuursleden hiel den het ook voor gezien, maar zorg den min of meer ook voor de opvol ging. Naast Jolanda Francke werd toen ook haar partner Jacques van Putten gevraagd. Beiden stemden toe. Francke is al bij de supercross betrokken vanaf 1993, Jacques is er wat later bijgekomen. Francke: ,,Van alles heb ik gedaan, van achter de kassa zitten tot achter de bar staan in de grote feesttent." Beiden vinden dat het steeds moeilijker wordt om te organise ren. ,,Alles wordt duurder, niet al leen de vergunningen. Je moet aan steeds meer regeltjes voldoen. Neem alleen al het aantal EHBO- mensen dat je verplicht moet heb- ben. Ook het circuit en de baan commissarissen moeten aan de no dige eisen voldoen. Vorig jaar had den wij een prima cross, maar door Naast de Supercross organiseren we ook de strandcross in Zoutelande en de Aagtekerkerun de hoge temperatuur kwamen er toch wat minder toeschouwers op het evenement af. Daardoor zijn er Quote van de dag „Roompot was een mooie leerschool voor mannen zoals Dylan Groenewegen en Ant wan Tolhoek foto). Dat ze stoppen is een gemis voor de Nederlandse wielersport donderdag 25 juli 2019 LEZERSTOUR DUIVENSPORT JUDO Reactie van Team Jumbo-Visma, nadat be kend werd dat Roompot stopt als sponsor van het 'andere' Nederlandse wielerteam. 1 Bart Nieuw koop werd gis teren voor de oefenwedstrijd met Angers op nieuw buiten de Feyenoord- selectie gehou den. De Thole- naar speelde deze voorberei ding nog geen enkele minuut. 1H Wielrenner Antwan Tol- hoek (25) uit Yerseke staat op zondag 18 augustus aan de start van het wielercriterium in Etten-Leur. In 2017 was de- renner van Team Jumbo- Visma ook al actief in de Brabantse profronde. 2 Een Neder lands duo cen traal achterin bij Hamburger SV is een seri euze optie dit seizoen. Rick van Drongelen uit Axel krijgt gezelschap van Timo Letschert (26), die over komt van het Italiaanse Sas- suolo. Draai gevonden Job de Feijter Velden am Wörthersee - Johnny Hoogerland (36) In Aagtekerke wordt morgen de 29ste editie van de Supercross verreden. Vandaag een kijkje achter de schermen bij één van de kartrekkers van het organise rende MC De Pekelinge. Herman Heuvink Aagtekerke - Jolanda Francke a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40