Na 'fraude' ligt Otten er nu echt uit bij Forum NIEUWS 3 Probleem met brandstof veroorzaakt grote chaos, 180 vluchten geschrapt Schiphol stond gisteren bomvol met gestrande vakantiegangers. Door een brandstofstoring kon geen enkel vliegtuig worden bijgetankt. Ook vandaag worden nog problemen verwacht. Wie gisteravond rond acht uur naar de vertrekborden op Schiphol kijkt, ziet bijna alleen rode letters: cancelled, can celled, cancelled. Vanwege een storing in het brandstofsysteem konden vanaf 13.00 uur geen vliegtuigen wor den bijgetankt. De paar kisten die nog wel vertrekken, hebben nog benzine genoeg om hun eindbestemming te halen. Door al die annuleringen staan dui zenden mensen te wachten op meer informatie over hun vlucht. Voor de reisorganisaties staan ellenlange rijen die geen centimeter lijken op te schieten, tegen de muren hangen cha grijnige reizigers naast hun koffers en tassen, mobieltje in de aanslag voor een snipper informatie. KLM-stewar- dessen vervelen zich achter hun lege balies. Warm is het binnen gelukkig niet: de airco van Schiphol werkt prima, ook op de heetste dag ooit ge meten. ,,Balen zeg, we hadden er nu al kun nen zijn", zegt Hetty van de Poel uit Veenendaal teleurgesteld in vertrek hal 1. Van de Poel en haar reisgezel schap zaten om twee uur 's middags in het vliegtuig op weg naar vakantiebe stemming Marsa Alam in Egypte, maar bleven aan de grond. ,,Na bijna drie uur in het vliegtuig wachten I- moesten we eruit vanwege die storing. En nu staan we alweer drie uur te wachten in de hal. We weten niet waar onze koffers zijn; de een zegt dat ze straks op de band komen, de ander zegt dat ze in de kelder staan. En dan hebben we ook nog eens geen idee of onze vlucht nog gaat." Veldbedden Van alle maatschappijen zijn tot gis teravond bijna 180 vluchten geannu leerd. Reizigers die niet meer kunnen vertrekken, worden deels door lucht vaartmaatschappijen ondergebracht in hotels. Schiphol laat veldbedden aanrukken voor reizigers die op de luchthaven achterblijven en mede werkers delen flesjes water uit. Ook in het buitenland stranden tal loze reizigers: een derde van het aantal binnenkomende vluchten, wordt ge annuleerd. De oorzaak van de brand stofstoring is gisteravond nog onbe- kend, maar heeft waarschijnlijk niets met de hitte te maken. ,,De vliegtui gen worden getankt door een extern bedrijf, Aircraft Fuel Supply. Dat be drijf werkt hard aan een oplossing'', aldus een woordvoerder van Schiphol. Veel reizigers klagen over slechte communicatie. ,,Sunweb verwijst steeds naar Transavia, en andersom'', zegt reizigster Hetty van de Poel. ,,We worden van het kastje naar de muur gestuurd." Reizigers worden aan het lijntje ge houden, zegt Dirk Melenberg uit Am sterdam. Hij zou om 13.15 uur met Co- rendon naar Bodrum vliegen. ,,Eerst werd de vlucht uitgesteld naar 14.00 uur, daarna zeiden ze dat wij vooraan in de rij stonden om te worden ge tankt. Na twee uur mochten we het vliegtuig uit, terug naar de gate. Daar zitten we nu nog. Alles wat ik weet, heb ik via nieuwssites. Die zijn beter op de hoogte dan het personeel hier.'' Na twee uur mochten we het vliegtuig uit, terug naar de gate Ieke de Vries uit Lochem zou om 16.15 uur met haar vriend met Transavia naar Las Palmas vliegen. ,,Toen we in het vliegtuig zaten, werd omgeroepen dat er nog getankt moest worden. Dat duurde en duurde maar. Toen ging de airco ook nog uit, het werd bloedheet. Na twee uur kregen we een half bekertje water. Pas rond vijf uur mochten we eindelijk het vliegtuig uit'', vertelt ze. Na weer dik twee uur wachten in de volle vertrekhal horen ze aan het be gin van de avond dat hun vlucht is ge annuleerd. ,,Maar verder horen we maar niks. Het is niet bekend of mor gen een vlucht gaat, ofwat er met onze bagage gebeurt. Ook het reisbureau waarbij we geboekt hebben, weet van niks. Het is hier één grote chaos.'' Vervelend De Corendon-vlucht naar Bodrum is om 20.00 uur 's avonds officieel nog niet geannuleerd, maar Melenberg ge looft niet dat hij woensdag nog op zijn vakantieadres komt. ,,Dat zal wel mor gen worden. We hebben net een broodje gekregen en wachten maar af. Voor de ouders met kleine kinderen begint het allemaal wel vervelend te worden, na zes uur wachten.'' De vakantie van Ieke de Vries en haar vriend is door de brandstofsto ring in het water gevallen. ,,We zou den maar vier dagen gaan, dus daar blijft weinig meer van over. Ik denk dat we zo maar naar huis gaan.'' Melenberg en zijn partner houden de moed erin. Hun vakantie zou tien dagen duren. ,,Dus houden we er nog negen over'', zegt hij monter. ,,Als dat niet genoeg blijkt, gaan we binnenkort gewoon in de herkansing.'' Hoewel de storing gisteren in de loop van de avond is verholpen, ver wachten de maatschappijen dat ook vandaag niet alle reizigers op hun be stemming komen. ,,De operatie zal ge faseerd worden opgestart. Dit bete kent dat er dan mogelijk eveneens een aantal vluchten wordt geannuleerd'', aldus een KLM-woordvoerder. De partij ontdekte onlangs een 'vermoedelijke poging tot fraude' met geld dat naar FvD vloeide, toen het de jaarrekening van 2018 aan het opmaken was, staat in een persver klaring. Er bleek geen 'deugdelijke admi nistratie' noch 'verantwoording' over 'contante betalingen van le den' en FvD-supporters die 'tijdens bijeenkomsten in het land boeken en FvD-promotieartikelen' koch ten. Ook zou Otten een 'ongeoor loofde betaling aan een relatie' heb ben gedaan. 'Daarnaast is een sa menspanning aan het licht geko men met de toeleverancier die de valse factuur indiende', schrijft de partij. Otten ontkent fraude en blijft onder eigen vlag lid van de Eerste Kamer Otten was destijds penningmeester van de partij en wordt het geheel verweten. Otten zelf wil van fraude niets weten. Hij zegt: ,,Volgens de be proefde methode-Baudet wordt mij deze keer 'fraude' in de schoenen geschoven om politiek af te reke nen. Sta volledig achter het ge voerde beleid, dit is smaad!" Ook laat hij weten 'gewoon' Eerste Ka merlid te blijven, maar Otten zal dan verder moeten onder eigen vlag. Vete Het royement is het sluitstuk van de vete tussen Baudet en Otten. Eens gezworen kameraden, viel hun samenwerking in duigen toen Otten de partijleider een 'te rechtse koers' verweet. Daarop zette Baudet medepartijoprichter Otten uit het partijbestuur, overigens nadat uit lekte dat Otten zichzelf betalingen zou hebben gedaan. De relatie was na dat moddergooien al geschaad. Maar Otten was al verkozen in de Eerste Kamer, dus moest Baudet hem blijven dulden. Hoewel Otten zich in de media op de vlakte hield, gingen er sinds dien geruchten dat er binnen FvD een heuse scheuring zou zijn ont staan: een kamp-Otten en een kamp-Baudet. De Ottianen zouden daarin de ondernemers in de ach terban vertegenwoordigen, wars van de filosofische 'prietpraat' van Baudet. Het kamp-Baudet zag daar entegen juist met vreugde hoe de partijleider bijvoorbeeld een omstreden essay schreef. Van het 'ongemak' van die stam menstrijd lijkt Baudet zich dus de afgelopen dagen te hebben ont daan, door Otten nu echt definitief uit de partij te zetten. donderdag 25 juli 2019 GO Tankstoring legt Schiphol plat, reizigers gestrand Hannah Stöve Annemieke van Dongen Amsterdam J7 Flight departures Vertrekken j* Flight departures Vertrekken B_ Flight departures Vertrekken Delays and cancellations caused by fault in fuel system Wednesday, 14 July Wednesday, 14 July II fl Wednesday. >1 July Planes at Schiphol cannot be refuelled right now. Hi a result your flight may be delayed or cancelled by your airline Check Schlphol.nl and contact your airline tor more Information. Duizenden ge strande reizigers wachten op informatie over hun vlucht. FOTO ANP -Dirk Melenberg, reiziger Hij was na een ruzie over de koers van de partij al op een zijspoor gezet door Thierry Bau- det, maar nu ligt Henk Otten er definitief uit bij Forum voor Democratie (FvD). Tobias den Hartog Den Haag Thierry Baudet (links) gooide Henk Otten uit de partij. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 3