Te warm voor toffe tosti's op Culinaire Markt in Westkapelle IN DE REGIO 8 WALCHEREN Noorderbegraafplaats MIJN DORP, MIJN STAD Cor Poppe was in zijn wiek gescho ten. Zonder hem in te lichten, had den medewerkers van de begraaf plaats het graf van zijn vrouw 'een halve meter ingekort'. De plantjes en beeldjes die buiten de 'nieuwe' af zetting vielen, drukten ze tussen de rest van de beplanting. ,,Er is ge woon een stuk afgehaald. Als de steen op het graf komt, ligt een deel van de kist er straks misschien niet onder." Het verdriet om het verscheiden van zijn vrouw, die bijna vier maan den geleden op 52-jarige leeftijd overleed, is nog vers. Het verplanten van lavendelstruikjes en verzetten van beeldjes viel Poppe rauw op het dak. „Waarom hebben ze me niet even gewaarschuwd?" Op die vraag geeft Van Driel niet echt antwoord. Hij heeft de planten en beeldjes 'met respect' verplaatst, omdat ze buiten de grenzen van het graf stonden. De paaltjes die Cor - en nabestaanden van naastliggende graven - voor afbakening aanzagen, stonden nog niet op de goede plek. Dat een struik violen buiten de grens van een naburig graf er nog wel staat, is te danken aan het res pect van de beheerder. Van Driel: ,,Als ik die verplaats gaan de violen dood. Lavendel is makkelijker te ver planten." De beheerder verzekert Poppe dat de kist over enige tijd keurig onder de steen ligt. Poppe gaat enigszins gerustgesteld weg. Maar hij blijft het jammer vinden dat hij niet even via een briefje of telefoontje op de hoogte is gesteld. ,,De communicatie laat te wensen over en dat doet na bestaanden soms pijn." Cor Poppe laat zien dat de grens van het graf van zijn vrouw, in zijn ogen, eerder tot aan de vaas bloemen liep. foto lex de meester .f.:V Johan (links) bekijkt de kleurige smoothies van de Toffe Tosti wat wantrouwig. Willem en Olivia laten zich de frisse fruitdrank goed smaken. foto lex de meester Uitbaatster Kim van der Linde blijft blijmoedig la chen. Hoewel de tosti's met hamburger, kipsaté of gei tenkaas niet zijn te versmaden, snapt ze dat de klandizie niet overloopt. ,,Het is ook gewoon te warm hè. Als het aan het eind van de middag wat afkoelt, komen er hopelijk tussen vijf en acht uur wat meer klanten langs." Een dag als vandaag is gewoon te warm voor de activiteiten Johan (5) slaat er eentje af, maar Willem (3) en Olivia (6) willen wel kleurige smoothie proeven. ,,Echt lekker", oordeelt Willem. De kinderen horen bij de uitbaat sters van de loempiakraam en d' Arke natuurvoeding en lopen dus al op de markt rond. Met een smoothie en een ijsje is de dag wel door te komen. Op het terras bij het Polderhuis is het achter de dijk ook goed uit te houden. Het waait zelfs af en toe een beetje. ,,Maar een dag als vandaag is gewoon te warm voor de activiteiten. Zo'n rustige dag zit er elk seizoen wel eens bij", meldt bedrijfsleider Ivo van Beekhuizen van Het Polderhuis. Paardetram De paardentram heeft Van Beek huizen in overleg met de eigenaar maar op stal gelaten. ,,Het is echt te warm om die dieren een hele dag heen en weer te laten lopen tussen Het Polderhuis en Het Hoge Licht. Het ringrijden op de Markt gaat wel door, maar ook daar hebben de deelnemers afge sproken de paarden niet te veel te belasten en meer pauzes te hou den." Open dag Sint Jacobskerk Terra Maris Zangavond donderdag 25 juli 2019 WA Misverstand over grens van graven De verplaatsing van plantjes en beeldjes op de laatste rust plaats van vrouw Corrina voelde voor Cor Poppe als grafschen nis. Beheerder Guus van Driel van de Noorderbegraafplaats in Vlissingen legde hem woensdag uit dat de begrenzing van het graf net even iets anders loopt dan Cor dacht. René Hoonhorst Vlissingen t De smoothies met mango en aardbeien zagen er aantrekke lijk uit, maar voor een 'toffe tosti' was in de gelijknamige foodtruck uit Middelburg giste ren tot diep in de middag wei nig belangstelling. De Culinaire Markt bij camping Het Hoge Licht bij Westkapelle moest duidelijk nog op gang komen. René Hoonhorst Westkapelle - Ivo van Beekhuizen, bedrijfsleider Het Polderhuis VLISSINGEN De Sint Jacobskerk in Vlissingen houdt van daag een open dag. Deze datum betreft de Naamdag van Jacobus de Meerdere, schutspa troon van Santiago de Compostella, bekend van de wandelroute naar dit Spaanse pel grimsoord. Door Europa lopen ver schillende routes die naar Santiago de Com- postella leiden. Ze be ginnen allemaal bij een Sint Jacobskerk. Van 14.00 tot 17.00 uur is ie dereen welkom. OOSTKAPELLE In de zomervakantie wordt bij Terra Maris in Oostkapelle iedere dag een activiteit georgani seerd. Zo zijn er van daag rondleidingen over de zolder van het mu seum. Voor een com pleet overzicht van de activiteiten: terramaris.nl /activiteiten. Terra Maris is te vinden aan de Duin- vlietweg 6 te Oostka- pelle. MELISKERKE De tweede zomerzang- avond van dit seizoen in Sint Jacobskerk. foto cris sohier Meliskerke wordt zater dag gehouden in de Odulphuskerk. Peter Markwat verzorgt de be geleiding op het orgel. De avond begint om 20.00 uur en de toe- gang is vrij. Er wordt ge collecteerd voor de fa milie Rietveld, die werk zaam is voor de MAF en voor het diaconaal gas tenhuis de Oase in Oud dorp. AAGTEKERKE Gale rie Bank, 12.00-17.00 uur: Expositie van Romy Rijkhoek met schilderijen DISHOEK Toeristen kerk, 11.00-17.00 uur; Expositie van Bert, Joke en Marianne Dorrestijn MIDDELBURG Markt plein, 09.00-16.30 uur: Weekmarkt; Oostkerk, 12.30 uur: Orgelconcert Lau- rens de Man; Balie Abdijkerken, 13.30 uur: Rondleiding langs vijf kerken en een Synagoge OOSTKAPELLE Cen- trum, 10.00-19.00 uur: Seizoensmarkt; Terra Maris, 13.00, 14.00 en 15.00 uur: Rondlei ding; Kantine Voet balvereniging, 13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandeltocht; Dorps kerk, 19.00-20.00 uur: Openstelling kerk; Slikkebosch, Vroonweg, 19.00 uur: Rondleiding met gids SEROOSKERKE Het oude Brandspuit huis, 13.00-17.00 uur: Expositie 150 jaar Rode Kruis Walche ren SINT LAURENS Gale rie de Osseberg, 14.00-17.00 uur: Ex positie 'Tot in de kern' VEERE Schotse hui zen, 12.00 en 14.30 uur: Vaartocht over Veerse Meer VLISSINGEN Mercu- riusweg 19, 10.00 12.00 uur: Spreekuur Sociale cliëntenraad; Strandpaviljoen Pier 7, 19.00-21.00 uur: Zomeravond beach- volleybal toernooi VROUWENPOLDER Gereformeerde Kerk, 20.00 uur: Zomer- concert Noortje van Middelkoop en Harm Hoeve.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36