Kassakorting tot 300."" 5 HITTE MAATREGELEN Zeeland zucht onder de hitte. Met tropische temperaturen hebben bruggen verkoeling nodig en voeren ziekenhuizen een hitteprotocol in. 549," De Stationsbrug in Middelburg en de by pass van de Grevelin- gensluis in Bruinisse werden gisteren meerdere keren per dag gekoeld met water. De provincie en Rijks waterstaat willen zo voorkomen dat de bruggen niet meer open of dicht kunnen. De afgelopen jaren kwamen de bruggen in Middel burg en Bruinisse al meerdere ke ren vast te zitten op warme dagen. De Zeeuwse ziekenhuizen gaan de hitte ook te lijf met extra water, maar dan voor de patiënten. De ziekenhuizen geven hun ook waaiers. Het ADRZ (Goes, Vlissin gen en Zierikzee) en ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen delen ook waterijsjes uit. Juist voor patiënten van het zie kenhuis is het belangrijk om goed te letten op de vocht- en voedsel- inname. Op de verpleegafdelingen en poliklinieken krijgen patiënten en bezoekers extra water. Ver pleegkundigen van het ADRZ zien erop toe dat de patiënten het water ook daadwerkelijk opdrinken. Ze controleren ook de vochtbalans van patiënten. ZorgSaam biedt pa tiënten daarnaast ook chips en bouillon aan, zodat ze extra zout binnenkrijgen. ,,Bij mensen die minder zelfredzaam zijn, zijn we alert op de vochtinname", zegt een woordvoerder. In het ADRZ worden de dek bedden van de ziekenhuisbedden vervangen door lakens. De zonne schermen van de ziekenhuizen zijn naar beneden en de ramen blijven gesloten. Deze mensen kunnen niet op vakantie, die hebben wel een ijsje verdiend Qmusic deelde gistermiddag ijs jes uit aan de bewoners van het asielzoekerscentrum (AZC) in Goes. Klokslag twaalf uur kwam de rode Q-ice cream truck van het radiostation, vol met ijsjes van de Aldi, het AZC-terrein opgereden. ,,Ik ben een vaste luisteraar van Qmusic en ik vond gewoon dat ze hier moesten komen", zegt Tessie Lijbaart van het Centraal Orgaan opvang Azielzoekers (COA). Zij benaderde daarom Qmusic voor de uitdeelactie. Volgens program mabegeleidster Lijbaart is het erg warm in de woningen van het AZC. ,,Er is ook geen airco aanwe zig, of iets dergelijks. Daarbij komt dat wij allemaal op vakantie kun- nen gaan. Dat kunnen deze men sen ook niet. Dus verdienen ze wel een ijsje." Zeeuwse gemeenten bieden medewerkers die buiten werken extra verkoeling of aangepaste werktijden. Zo stuurde de ge meente Goes personeel van de groenvoorziening gistermiddag om 15.00 uur naar huis. Ook van daag krijgen ze een vroegertje. Parkeerwachters en buitenge woon opsporingsambtenaren kre gen extra pauzes en liepen kortere rondes. Medewerkers van de bui tendienst in Vlissingen kregen ex tra water, ijsjes, petten en zonne brandcrème uitgereikt. In Terneu- zen begonnen ze al om zes uur met hun diensten. ,,We stimule ren medewerkers om het te mel den als ze hun werkzaamheden niet kunnen of willen uitvoeren vanwege de hitte." De weekmarkt in Middelburg draait vandaag een tropenrooster: de marktkramen stoppen om 13.00 uur met de verkoop van hun waar. Ook op de weekmarkt in Oostburg mochten de marktkooplui giste ren om 13.00 uur stoppen. De biblioservicebussen van de ZB reden gisteren maar tot twaalf uur. Ook vandaag rijdt de bus maar tot het middaguur. Dan komt de bus niet naar Kortgene, Colijnsplaat, Kamperland, Geers- dijk en Wissenkerke. tea 311 rondreizen ai vanaf Veel meer reizen? Ca naar nrv.nl/kassakorting neemt je mee donderdag 25 juli 2019 GO Koelte is wat iedereen nu zoekt Cornelleke Blok Vlissingen -Tessie Lijbaart, COA Qmusic deelt ijsjes uit op het terrein van het AZC in Goes. foto johan van der heijden neemt je mee Het Echte Bali Privéreis 13 dagen, al vanaf Alles wat 'godeneiland' Bali zo bijzonder en geliefd maakt zit in deze reis Hoogtepunten van Vietnam Groepsreis 21 dagen, al vanaf Van Halong Bay tot de Mekong Delta, al het bijzondere van Vietnam zit in deze reis Inspirerend Israël (nieuw!) Groepsreis 10 dagen, al vanaf Een kennismaking met het Heilige Land met Jeruzalem, Haifa, Massada en de Dode Zee Mooiste van Mexico (nieuw!) Groepsreis 19 dagen, al vanaf Ontdek het land van de Maya's, koloniale steden, witte zandstranden en tropisch oerwoud Klassiek Japan Groepsreis 16 dagen, al vanaf Van bruisend Tokio tot mystiek Kyoto. Alle 'klassiekers' en meer zitten in deze reis Divers Zuid-Afrika Groepsreis 21/22 dagen, al vanaf D In 3 weken van Kruger tot Kaapstad. Het ultieme rondreisavontuur door Zuid-Afrika! Prijs ind. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. De kassakorting eindigt op woensdag 31 juli! Profiteer nog 7 dagen tot €300 per persoon korting op al onze 96 groepsreizen en 215 privéreizen wereldwijd. Boek nu uw rondreis t/m juni 2020: ook in de herfst- of kerstvakantie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33