Geschoten vos blijkt kat te zijn Laag peil in Kanaal is alleen maar onhandig 2 WILLEM VAN DAM Column DE STELLING Vandaag: De brexit laat mij koud Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters WARMTERECORti Man bedreigt partner en kinderen Man op de vlucht na aanrijding fietsster Goes Man rijdt onder invloed van drugs Mara Houmes-Vlaander en haar man Jacco waren hun kat Russell al een tijd kwijt. Ze kregen een mel ding binnen dat twee vrouwen op 22 juli een man iets oranjes zagen dumpen in een sloot aan de Cleene Hoogeweg. Toen Mara en Jacco gingen kij ken, bleek het hun kat te zijn. „Doordat we maar één kogel zagen, wisten we meteen dat het om een jager ging", zegt Mara. Na verschil lende jagers te hebben gebeld, kwa men ze uit bij degene die het schot had gelost. ,,Hij zag de kat voor een vos aan", zegt ze. ,,Dit zou hem jaar lijks vier keer gebeuren, zo gaf hij ons aan. We zijn samen met de po litie aan zijn deur geweest." Daar bleek dat de politie niet veel kon doen. Er werd wel een schik king, het aankoopbedrag van Rus- sel, getroffen. Een civiele procedure zou weinig zin hebben. Het is het woord van de één tegen de ander. Hoge som De jager van het gebied geeft desge vraagd aan dat hij de kat echt dui delijk voor een vos aanzag. ,,Uitein- delijk heeft dat ongelukkige gevol gen voor de eigenaren", zegt hij. ,,Zij zijn hun kat kwijt. Ik heb een hoge som betaald als schadevergoe ding. Zij kunnen nu een nieuwe kat kopen." Verder wil de jager niet op de kwestie ingaan. Het was echt een zware kogel, de ruggenwervel was helemaal kapot Dierenarts Jacqueline Oosten- brug-Verstuij was verbaasd toen ze Russel zag binnenkomen. ,,Ik heb dit nog nooit eerder in deze ernst gezien", zegt ze. ,,Het was echt een zware kogel. De ruggenwervel was helemaal kapot." Vanwege de aanhoudende droogte staat het water in het kanaal vijftien centimeter lager dan normaal. De maximale diepgang is daarom nu ook vijftien centimeter minder: 12,35 meter in plaats van 12,50 meter. Mits de diepgang van die schepen door een erkend bedrijfis gecontro leerd. Risico dat zeeschepen er vast lopen is er niet. Het kanaal is 13,50 diep maar aan de extra meter spe ling wordt niet getornd. ,,Dat is de veiligheidsmarge, je hebt water onder j e kiel nodig", ver klaart Edwin de Feijter, woordvoer der van Rijkswaterstaat. De impact is beperkt volgens Jo- han Bresseleers van North Sea Port. ,,Het betreft een zestal schepen in drie weken tijd. Veruit de meeste schepen zijn geladen met ijzererts bedoeld voor ArcelorMittal." Een deel van de lading wordt op de Put van Terneuzen door Ovet gelicht zodat de schepen wat minder diep liggen. ,,Dat overzetten gebeurt toch altijd al", relativeert Bresse- leers. „Hooguit nu wat meer omdat de schepen vijftien centimeter ho ger moeten komen." Onkosten Voor de schepen die zijn vertrok ken op basis van een diepgang van 12,50 meter is het wel vervelend, volgens Jaap Beemster van Tanido. Zijn bedrijf controleert de diepgang van de schepen die het kanaal op willen. ,,Het geeft toch flink wat onkosten als je ineens tonnen meer moet overzetten op duwbakken dan waar je op gerekend had. De schepen die nu in Brazilië ijzererts laden zullen er rekening mee hou den, maar voor de schepen die in middels onderweg zijn is het wel heel lastig." 3/6/8 dagen ultra all-inclusive in het Salzburgerland Ding-dong, doet mijn mo bieltje. Op het schermpje is een alarmerende medede ling verschenen: extreme hitte, binnenblijven! En mocht ik toch naar buiten gaan, denk er om, petje op! ramen, laat ik de zonwering neer, sluit ik de gordijnen en zet ik de airco op standje max. De krant meldt dat het vandaag in West- dorpe 40 graden dreigt te worden, een hitterecord, zelfs weerman Jos Broeke meldt dat hij het nog nooit zo zout heeft gegeten. korte broek met ruitjesmotief, mijn voeten in een teiltje water, een ge- zinsfles Icetea binnen handbereik en in de cd-speler een oudje van Foreigner: Cold as Ice. reaulades gehaald. In het ganse land geldt code oranje, hier en daar zelfs code rood. adviseerd om oververhit geraakte honden geen ijskoude doek op de rug te leggen, daar krijgt het dier krampjes van of nog erger. met ernstige vertragingen en laten 'waterwagens' rijden om water uit te delen aan gestrande treinreizi gers. Rijkwaterstaat verkeert in staat van paraatheid om automobi listen die met kokende motor op het gloeiende asfalt zijn vastgelo pen naar koeler oorden te kunnen slepen. De zieken- en verpleeghui zen staan klaar om ouderen die door de warmte zijn bevangen op te vangen. hitte. En ondertussen? Ondertus sen blijven de klimaatontkenners en complotdenkers zich op het in ternet roeren: opwarming van de aarde? Ben je gek, joh. Allemaal ver zinsels. Gewoon een complot van de groene maffia, de windmolenin dustrie en de zonnepanelen branche. De landing op de maan net zo, die was toch ook in scène gezet, en was niet Bush zèlf het brein achter 9/11? En laten we wel wezen: Elvis is toch ook niet dood? Opwarming van de aarde? Ben je gek, joh donderdag 25 juli 2019 Helleoie Reageer op pzc.nl Gisteren: Heerlijk, die hitte 3255 reacties ZAAMSLAG Een 35-jarige man uit de gemeente Hulst is dins dagavond opgepakt voor een poging tot doodslag en het bedreigen van zijn partner en haar drie kin deren. Agenten gebruik ten pepperspray om hem in Vogelwaarde te arres teren. De man was dron ken en viel de vrouw las tig op een kinderspeel plaats in Vogelwaarde. Hij eiste dat ze samen met haar kinderen zou in stappen in zijn auto. De vrouw vluchtte met de kinderen in haar auto. De man zette de achtervol ging in en reed meerdere keren dreigend op hun auto in. Hij verzette zich heftig tijdens en na zijn arrestatie. HULST Een 21-jarige man is gis termiddag in Hulst aan gehouden voor het door rijden na een ernstig ver keersongeval. Daarbij raakte een 60-jarige vrouw uit Hulst gewond. De man meldde zich rond het middaguur op het po litiebureau in Hulst, maar dat was niet geheel vrij willig. Een getuige no teerde zijn kenteken. Hierdoor kon zijn identi teit snel worden achter haald. Hij werd opgebeld met het verzoek zich te melden op het bureau. De gewonde fietsster is per ambulance naar een ziekenhuis gebracht. De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag in Goes een automobilist aangehou den die onder invloed van drugs bleek te rij den. Dat meldt Team Verkeer Zeeland-West Brabant via Twitter. Agenten zagen op het Land van Straub in Goes een bestuurder opval lend door de wijk rijden. Na onderzoek bleek dat hij onder invloed was van thc, de werkzame stof in wiet. De bestuur der werd aangehouden en een arts nam bloed af voor nader onder zoek. Een jager heeft onlangs in Mid delburg, in de boomgaard aan de Sandberglan 10, een pijnlijke vergissing begaan. Hij schoot een rode kat dood, in de veron derstelling dat het een vos was. Daarna dumpte hij het dier in een sloot. Koen Florusse Middelburg -Jacqueline Oostenbrug, dierenarts Gevaarlijk is de lage waterstand in het Kanaal Gent-Terneuzen niet. Hooguit onhandig voor de een en wat meer werk voor de ander. Guido van der Heijden Terneuzen Hotel Rothirsch V 2,5 of 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Dagelijks Lunch(pakket) of snacks V Dagelijks 4-gangendiner of -buffet V Onbeperkt drankjes tussen 10-23 u. V Kinderen t/m 10 jaar gratis! hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur C. 088-0331506 Haastig doe ik de luiken voor de Ik zit dit stukje te tikken in mijn Overal zijn hitteplannen uit bu- Op Facebook wordt met klem ge De spoorwegen houden rekening Hellepie! We komen om van de TIN© O... WEET JE WAT &UITSLAMQ HEEFT SEHAALÖ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2