24 MEDIA CULTUUI Ze werden simultaan zwanger hoe hecht kan een cabaretduo zijn? Yentl (Schieman) en (Christine) de Boer hebben hun voorstelling Lacrimosaeen jaar verschoven. Ja, ik denk wel dat we moeders met humor worden." ANGELA KIJKT TV Leuk weetje vanuit de krochten van De slimste mens-studio: de redactieleden maken voor dat de opnames beginnen altijd onderling een poultje. Welke BN'ers schatten zij in als poten tiële winnaar? Ik ben benieuwd of een van hen Victor Abeln had getipt. Best mogelijk, want zij verdiepen zich van tevoren natuurlijk veel beter in de kandidaten dan de doorsneekijker thuis. Zij weten dingen als - ik verzin maar iets - dat hij als klein manneke bij zijn oma de Grote Winkler Prins verslond, nu elke avond natuurdocumentai- res bingewatcht op National Geographic en abon nementen heeft op vijf internationale ochtend kranten. van afgelopen vrijdag alleen maar kende als de bar man uit First Dates. Een vakman die het perfecte biertje tapt voor de bloednerveuze kandidaten, maar wiens hypnotiserend lichte ogen vast net zo doorslaggevend waren voor een succesvolle screentest. Ik geef het hier maar ruiterlijk toe: mijn vooroordelen speelden op toen ik hem zag zitten in die ongemakkelijke stoel. Mooie jongen, barkee per, die lag er geheid na één aflevering uit. Dacht ik. Maar wie schetste mijn verbazing? Hij heeft een brede algemene ontwikkeling en kegelde de ene na de andere opponent omver. Hij scoorde als kan didaat standaard boven de driehonderd punten, wat alweer een tijdje geleden was. En hij is fana tiek, dat mag ik graag zien. Uitgerekend ik had beter moeten weten. Beoor deel in De slimste mens nooit iemand op iets trivi aals als geslacht, beroep of cupmaat, want je komt bedrogen uit. Mensen van wie je door hun profes sie en opleiding hoge verwachtingen hebt (Renze Klamer, Danny Ghosen, Mei Li Vos, om er maar een paar te noemen) vallen tegen. Kandidaten waar je geen stuiver voor geeft, gooien hoge ogen. Toen in 2017 bekend werd dat ik meedeed aan deze geweldige kennisquiz, kreeg ik een mailtje van een meneer. Een vaste schrijver die overduide lijk een bloedhekel heeft aan mij en mijn stukjes, maar kennelijk de onbedwingbare behoefte voelt ze toch elke keer te lezen. De strekking: ,,Hahaha, hoogmoed komt voor de val, dom wijf.'' Ik heb daar onbedaarlijke pret om gehad. Want de opna mes waren al afgerond en ik wist dus dat ik als eerste vrouw de titel had veroverd bij Philip en Maarten. Victor weet ook al lang hoe deze reeks afloopt. Ik hoop dus maar dat hij ook onbedaarlijk veel lol heeft om dit goedbedoelde stukje. Al moet ik streng zijn: de finale verprutste hij gisteravond. Maar de bottomline is: deze Slimste mens heeft een lesje geleerd. Quote van de dag Hij vindt zijn haartjes mooi zo lang, hij is wie hij is. Belachelijk hè? donderdag 25 juli 2019 Meer F1 op Netflix Gitaar van B.B. King te koop et was feest vier maanden geleden in Amsterdam West. Een week nadat Yentl Schieman (33) in verwachting bleek te zijn, wachtte een paar stra ten verderop haar artistieke partner Christine de Boer (36) dezelfde blijde boodschap. Yentl en de Boer, de cabaretières die zoveel absurdisme en indruk wekkende liedjes in hun voorstellin gen stoppen, nemen een jaar pauze om zich te richten op het aanstaande moederschap. De voorstelling Lacri- mosa, Latijn voor tranendal en de derde show van het duo, schuift nu twaalf maanden op. Natuurlijk was er in de week tus sen beide heugelijke gebeurtenissen sprake van een lichte verwarring. Yentl: ,,Ik voelde me een beetje een spelbreker, we waren al aan het schrijven aan ons nieuwe pro- De meest gehoorde grap: 'Is het dan ook één vader?' gramma en dat kon opeens niet door gaan." Christine: ,,Ik vond het geweldig voor Yentl, maar het betekende voor mij dat ik het komende jaar werkloos zou zijn en een nieuw plan moest be denken. Toch heb ik geen seconde gedacht: hoe nu verder? Sterker: het was ook wel bevrijdend. Het is soms benauwend dat je voorstelling al twee jaar van tevoren wordt aange kondigd. Dat de hele tournee is ge pland, de premièredatum vaststaat." Vooralsnog voelen beide vrouwen zich na ruim zeventien weken zwan gerschap 'redelijk' content. Yentl: ,,Je merkt wel dat je minder energie hebt. Een paar weken geleden traden we op tijdens een festival in Drenthe. Daar moest ik dagen van bijkomen." Christine: ,,Het afgelopen weekend had ik wat etentjes. Dan wordt het zo half twee voor je in je bed ligt. De volgende dag had ik een afgrijselijke kater. Alsof ik een paar flessen wijn had weggetikt. Maar ik zit alleen maar aan de Spa." Extra kilo's Yentl: ,,Nu ik zwanger ben, eet ik wel vaker tussendoortjes als ik merk dat ik misselijk of flauw word. Ik heb ook veel meer zin in vette dingen. Maar dat had ik eigenlijk altijd al. Het is wel fijn dat ik mijn buik niet meer hoef in te houden. Als ik flink had ge geten en voor de spiegel stond dacht ik altijd: nou Yentl, dat kan wel iets minder. Dat schuldgevoel is weg." Christine: ,,Ik eet best wel veel ja, maar dat deed ik altijd al. Ik houd er héél erg van. Je hebt nu de trend van al die zwangere vrouwen die sporten om vooral niet te veel aan te komen. Ik vind dat vrouwen, mezelf incluis, erg streng voor zichzelf zijn als het op hun uiterlijk aankomt. Het is Barman Terwijl ik Victor tot zijn Slimste mens-entree Yolanthe Cabau van Cas- bergen pareert op Instagram kwetsende opmerkingen, ove zoontje Xess Xava, dat er te meisjesachtig uit zou zien. GO SERIE Netflix komt vol gend jaar met een vervolg op de serie For mula 1: Drive to Survive. De serie volgt de teams tijdens alle F1-races in 2019 en toont een inkijkje in het leven van de coureurs, op en buiten het par cours. MUZIEK B.B. Kings we reldberoemde gitaar, die Lu cille heet, wordt eind september geveild. De blueslegende, die in 2015 op 89-jarige leeftijd overleed, kreeg de gitaar op zijn 80ste verjaar dag van fabri kant Gibson. Op de hals staat 'B.B. King 80'. "U 0) GEEN ZIJIGE MAMA'S op het podium Arno Gelder 44 —Christine de Boer Schieman (blond) en De Boer met hun dikke buiken en tij dens hun show Magie. foto 's pim ras BOSTHEATERPRODUCTIES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24