II Rosario moet uitgroeien tot leider PSV 23 Managers van Braziliaan overleggen over vertrek aanvaller Nieuw verlies voor Oranje Zilver voor Bouwmeester Positieve test Braziliaanse UITSLAGEN David Neres (22) keert deze week als laatste speler van Ajax terug van vakantie. Toch is het zeker dat de Braziliaanse aanvaller komend seizoen in Amsterdam actief is. Het management van David Ne res zat gisteren om de tafel met de clubleiding van Ajax. De Brazili aanse international kan een verbe terd contract tegemoet zien, maar lijkt daar vooralsnog geen haast mee te hebben. Na tweeënhalf jaar Ajax, met een hoog rendement vol doelpunten en assists, staat de vleu gelflitser open voor een overgang naar een club in een van de grote competities in Europa. Onlangs gaf directeur voetbalza ken Marc Overmars al aan dat een eerste bod binnen was gekomen, naar verluidt van Atlético Madrid. ,,Maar het is de bedoeling dat wij als Ajax leidend zijn'', aldus Overmars de afgelopen week. „Afgelopen winter kon David naar China, maar we hebben hem niet laten gaan. Kijk eens hoe dat voor Ajax, maar ook voor hem heeft uitgepakt. Hij is nu international van Brazilië. De ontwikkeling van David is de ver dienste van Ajax, van het team en zeker van trainer Erik ten Hag. Dat mag nu ook wel een rol spelen, maar ik begrijp dat er met zijn ach tergrond ook anders naar wordt ge keken.'' Het management van Neres is in handen van Giuliano Bertolucci, de Wel de bedoeling dat Ajax leidend is. De ontwikkeling van Neres is ook onze verdienste machtigste zaakwaarnemer van Zuid-Amerika. In Nederland wordt de 22-jarige aanvaller intensief be geleid door sportmanagementbu- reau Forza Sports Group, dat met Bertolucci Sports samenwerkt. Vanuit Brazilië is het pad uitgestip peld om deze zomer een volgende transfer te maken. In de voorbije periode toonden behalve Atlético onder meer ook Manchester United en Paris Saint-Germain belangstel ling. Schijnwerpers Met zijn goede spel bij Ajax in de Champions League en zijn door braak in het nationale elftal zette Neres zichzelf in de schijnwerpers. De vraag is dan ook in hoeverre de Amsterdammers in staat zijn om de aanvaller te behouden, hoewel de club financieel sterk staat. Neres heeft nog een verbintenis tot medio 2022 en afgelopen winter wilde de Chinese club Guangzhou Evergrande hem voor liefst 50 mil joen euro overnemen. Ajax zal nu ongetwijfeld als vraagprijs niet on der het Chinese bedrag van afgelo pen winter gaan zitten, aangezien de status van de speler alleen maar is toegenomen. Geïnteresseerde clubs zullen flink in de buidel moe ten tasten om de Amsterdamse clubleiding te verleiden tot een ver koop van Neres, die maandag te rugkeert van vakantie. Na het vertrek van Luuk de Jong ontstond bij PSV een soort machts vacuüm. Wie moest de nieuwe aanvoerder worden? Denzel Dum fries wierp zich tijdens de voorbe reiding op als mogelijke nieuwe captain, maar Jeroen Zoet en reser vedoelman Robbin Ruiter schoven de band in de oefenfase om de arm. Nu is Pablo Rosario voorlopig de kapitein, maar de werkelijke aan voerder is het oudste selectielid van PSV: Ibrahim Afellay. Hij juichte tijdens de zinderende ontknoping bij FC Basel niet op het gras, maar in de directieloge. De nieuwe aanvoerdersconstruc tie is een bijzondere en neemt wel licht de druk bij de jonge Rosario (22) wat weg. Hij kan uitgroeien tot dé nieuwe leider voor de komende jaren. Afellay (33) traint momenteel al wel volop, maar is nog niet wed- strijdfit en heeft ook al negentien maanden geen officiële wedstrijd gespeeld. Trainer Mark van Bom mel heeft zoveel vertrouwen in hem dat hij denkt dat Afellay in de loop van het seizoen Rosario gaat aflossen. ,,Ik ken hem al heel lang. 'Ibi' heeft de Champions League gewonnen en hoge pieken en diepe dalen gekend en wil tóch weer voetballen. Hij is heel volwassen gewor den en spreekt ook zijn ta len." Van Bommel zei A eerder in de voorbe reiding dat hij veel van zijn huidige spelers aanvoerder had kunnen ma ken. Dat Zoet het niet is geworden, heeft mogelijk te maken met het gege ven dat de meeste trai- 1 ners liever een veldspe- ler als captain hebben. Zoet heeft zeker de statuur om captain te zijn, coacht volop in het veld en staat media te woord als dat nodig is. Luuk de Jong en Marco van Ginkel leken voor dat laatste net wat tmeer in de wieg gelegd. Zoet verkeert boven dien ook niet in de beste fase van zijn carrière en dit jaar vallen er net wat te veel ballen binnen, zonder dat hij ove rigens grote blun ders maakt. donderdag 25 juli 2019 WATERPOLO Nederland heeft op de WK in Zuid- Korea verloren van Italië. De formatie van bonds coach Arno Havenga ging onderuit met 5-10. Het was voor Oranje de eerste wed strijd in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht. De zevende plaats is nu het hoogst haalbare. Dat duel is morgen tegen Griekenland. De Grieken verloren van Rusland. ZEILEN Marit Bouwmees ter (31, foto) heeft bij de wereldkampioenschappen Laser Radial voor de kust van het Japanse Sakaimi- nato de zilveren medaille veroverd. De olympisch kampioene stond bij het in gaan van de laatste twee races nog vierde. Het goud ging naar de Deense Anne- Marie Rindom. Daphne van der Vaart werd elfde. TENNIS De Braziliaanse Beatriz Haddad Maia is voorlopig geschorst na een positieve dopingtest. Bij de huidige nummer 99 op de de wereldranglijst zijn se- lectieTve androgeen-re- ceptormodulatoren ('SARMs') aangetroffen. Die werken hetzelfde als anabole steroïden. Haddad Maia haalde dit jaar de tweede ronde op het gras van Wimbledon. Schaken Dieren (Ned). Open NK. Mannen, belangrijkste uitslagen derde ronde: Reinderman - Neelotpal (Ind) 1-0, Maatman - David (Ita) 0-1, Pruijssers - Maris 1-0, Zwirs - Lucas van Foreest 0,5-0,5, Ikonnikov (Rus) - Ashwath (Ind) 0,5-0,5, Grooten - Beerdsen 0-1. Tennis Hamburg. ATP-toernooi. Mannen, achtste finales: Thiem (Oos,1) - Fucsovics (Hon) 7-5, 6-1, Andrej Roeblev (Rus) - Ruud (Noo) 3-6, 7 5, 6-3. Tampere (Finland). Challenger- toernooi. Heren, kwartfinale: ronde Griekspoor (Ned,9) - Karat- sev (Rus) 3-6, 6-4, 6-3, Ymer (Zwe,3) - Van de Zandschulp (Ned) 6-4, 2-6, 6-2. Palermo (Italië). WTA-toernooi. Vrouwen, tweede ronde: Samso- nova (Rus) - Zidansek (Slo,4) 6-2, 7-5, Teichman (Zwi,8) - Cé (Bra) 6-1, 7-6. Is Neres volgende klapper voor Ajax? Freek Jansen Amsterdam 10 april van dit jaar: David Neres heeft Ajax tegen Juven- tus op de cruciale 1-1 gebracht en staat nu bij elke topclub op de radar. foto ap -Marc Overmars Onder de vleugels van de nieuwe aanvoerder Ibrahim Afel- lay kan Pablo Rosario in de toe komst uitgroeien tot de leider van PSV. Voorlopig kan 'Ibi' hem alleen buiten het veld helpen. Rik Elfrink Eindhoven Kan- ii RQPOOLREQIq r.pAlNPO,^ t NDHO A Afellay is de nieuwe aanvoerder van PSV. FOTOANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23