Ook Steven krijgt weer kans ,4 21 Steven Kruijswijk vandaag terug in de Alpen Exit Rowe en Martin Terug naar: 25juli2007 Weer onder het mes Sm Podium Column LAURENS TEN DAM Vol zelfvertrouwen ging ik in 2013 de laatste Tourweek in. In de moordende rit naar de Ventoux had ik de beste benen uit mijn car rière en op de tweede rustdag van de 'Tour van Bau en Lau' stonden we respectievelijk tweede en vijfde. Ik had nog nooit zoveel journalisten bij el kaar gezien als op de persconferentie die dag. Bin nen de ploeg waren alleen maar lachende gezich ten, voor mijn gevoel kon ik de hele wereld aan. dag later was er een overgangsrit naar Gap, net als gisteren. Er was een grote groep weg, het peloton reed op een kwartier. In slaap gesust arriveerde ik bij het slotklimmetje, waar de boel onverwacht ontplofte. Ik kreeg een minuut aangesmeerd. Ik kon mezelf wel voor mijn kop slaan. Een dag later was ik onderweg voor de tijdrit van mijn leven in Embrun. Maar na een wissel van mijn klimfiets naar mijn tijdritfiets sloeg ik in een bocht onder uit. Ik denk dat ik te graag wilde. De frustratie van die verloren minuut zat diep en die wilde ik uit alle macht goedmaken. Gehavend door de val dui kelde ik in de bergen nog acht plaatsen in het klas sement. Ik leerde een les. Loop nooit naast je schoe nen voordat de koers over is. Een jaar later reed ik de beste laatste week uit mijn carrière en werd ik negende in het eindklassement. De prestatie waar ik het meest trots op ben. Ik had geleerd van mijn fouten. Ik leerde een les. Loop nooit naast jeschoenen voordat de koers over is een valpartij in de sneeuw- muur tot gevolg. Hoe kon dit gebeuren? Soeverein reed Steven al een week in het roze in de Giro van 2016. Met de dag legde hij meer en meer zijn wil op aan de concurrentie. Hij genoot in het roze en groeide in zijn rol als leider. Hij was duidelijk de sterkste man bergop en leek de Giro al in zijn roze achterzak te heb ben. Tot die bewuste sneeuwmuur. Steven maakte een stuurfout en weg was de winst in de Giro. Was hij moe, droomde hij al van winst? Wat we wel weten: weg was de kans van zijn le ven. Of toch niet? heeft bergen ervaring en schrikt niet van een horde journalisten of de druk van een leiders trui. Hij weet wat hem te doen staat de ko mende drie loodzware Alpenritten. M toen niet. Kruijswijk vreest de Ga- libier of Iseran niet. Hij houdt van de lange beklimmingen in de Al pen op hoogte. De ritten zijn op zijn lijf geschreven. ,,Aan het begin van de Alpe sloeg de vermoeidheid toe. Ik was opgebrand en hoopte maar dat ze dat achter mij ook waren. Alpe d'Huez is niet per se lastig, maar als je stuk zit is de klim echt heel lang. Ik ging maar rammen, stoempen en beuken." Het wordt de komende dagen op nieuw een uitputtingsslag in de Alpen. Al voor deze Tour noemde Kruijswijk deze derde week alles- beslissend. Elke berg heeft hij ver kend, de klim naar Tignes zelfs acht keer. Niets heeft hij aan het toeval overgelaten. ,,Ik probeerde in die dertien kilometer mijn voorsprong van krap vier minu ten te verdedigen. Het enige doel was ritwinst. Het tempo nam steeds meer af en op vlakke delen wilde ik het liefst mijn benen stil houden. Het ge loof in de overwinning vloeide samen met de kracht uit mijn lijf." ,,De teleurstelling overheerste. Com pleet naar de tyfus kwam ik over de streep. Ik werd nog naar het podium geroepen omdat ik de meest strijdlus- tigste renner was. Daar had ik hele maal geen zin meer in. Ik kon amper op de benen staan, helemaal misse lijk." Kruijswijk haalt tot op de dag van vandaag vertrouwen uit deze monsteraanval. Al zijn huidige concurrenten is hij al eens de baas geweest. Hij kan de beste wielren ners ter wereld onder druk zetten. De herinneringen aan die etappe naar Alpe d'Huez geven hem ver trouwen. ,,Dit was mijn beste dag in de Tour. Als ik de komende da gen dezelfde benen heb, ligt er iets heel moois in het verschiet." RUZIE Geel hji. FOTOANP donderdag 25 juli 2019 Die middag nog was hij als eerste gefinisht op de Col d'Aubisque en leek niets een Tourzege in de weg te staan. Maar op de weg naar het hotel in Pau veranderde alles voor Michael Rasmussen. De drager van het geel werd door Rabobank-teammanager Theo de Rooij uit de Tour gegooid vanwege leugens over zijn verblijfplaats in de voorbereiding. Wout van Aert heeft een tweede operatie ondergaan. Hij is in een Nederlands zieken huis geholpen aan het spierweefsel van zijn gekwetste been. Volgens Jumbo-Visma past de ingreep in het herstel van de Belg. y @laurenstendam En toen maakte ik de fout te gaan zweven. Een Nooit heb ik harder ge vloekt voor tv als die dag dat ik Steven in het roze een bocht zag missen. Met Dit jaar krijgt ook Steven weer een kans. Hij in de Tour ooit' (ITA/MTS) Vechten (Laatste kilometers) Afzien (finish, tiende op 53 sec.) GAP Geraint Thomas en Steven Kruijswijk gaan met een helper minder de Alpen in. Gisteravond werden Luke Rowe (Ineos) en Tony Martin (Jumbo- Visma) uit koers geno men. Het tweetal kreeg het op zo'n twintig kilo meter voor de streep met elkaar aan de stok. Rowe wilde Mar tin rechts passeren, maar die gaf niet toe en zwiepte met zijn wiel. Rowe belandde in de berm en kwam later verhaal halen. Beide kemphanen legden de ruzie na de finish bij, maar de Tourjury nam daar geen genoegen mee. Matteo Trentin won de etappe. De Eu ropees kampioen kwam solo aan in Gap, nadat hij in de slotfase van de etappe weg reed uit de kopgroep. Bauke Mollema ein digde als vierde. 2. Asgreen (DEN/DQS) 3. Van Avermaet (BEL/CCC) 1. Alaphilippe (FRA/DQT) 2. Thomas (GB/INS) 3. Kruijswijk (NED/TJV) De Nederlandse fans op Alpe d'Huez moedigen Steven Kruijs wijk aan op 19 juli 2018. Drie ki lometer voor de finish strandde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21