An 20 Met geel in zicht keert de als derde geplaatste Drie zware beklimmingen Kort Voetbal Eigen doelpunt van De Ligt Zware knieblessure Asensio Hoofdrol voor Berghuis Flitsen WIELRENNEN TOUR DE FRANCE 2019 Dammen Sponsor j u Sprongetje Steven Kruijswijk keert voor de belangrijkste dagen in zijn carrière terug naar de Alpen. Hier beleefde hij vorig jaar een van zijn beste dagen. Kruijswijk blikt terug op de rit naar Alpe d'Huez. Quote van de dag 'Er zat niet meer in. Ik wil zeker nog een keer mee in een ontsnapping' Matthijs de Ligt (foto) heeft geen gelukkig debuut in de basis gemaakt bij Juventus. De verdediger zorgde in het duel met Internazi- onale op de Champions Cup in China al na tien minuten voor een eigen doelpunt. De Ligt kreeg de bal bij een corner van Inter op zijn been en passeerde vervolgens doelman Wojciech Szczesny. Het werd uiteindelijk 1 1, Juve won na strafschoppen. Real Madrid moet het mogelijk lang stellen zonder aanvaller Marco Asensio (foto op de brancard). De 23-jarige Spanjaard viel dins dag in het oefenduel met Arsenal in de Ver enigde Staten uit en moest met een bran card van het veld worden gedragen. Uit on derzoek is gebleken dat Asensio een scheur heeft opgelopen in de voorste kruisband van zijn linkerknie en schade aan de buitenste meniscus. De voetballer zal de komende da gen onder het mes gaan. Het herstel van Asensio kan maanden gaan duren. Feyenoord heeft in de oefenwedstrijd tegen Angers genoegen moeten nemen met een gelijkspel: 2-2. Steven Berghuis bracht de ploeg van trainer Jaap Stam tot twee keer toe op voorsprong, maar de Franse club kwam steeds weer langszij: 2-2. Feyenoord sluit de voorbereiding zondag af tegen Southamp ton. De Rotterdammers beginnen de com petitie een week later tegen Sparta. Steven Kruijswijk (32) begint van daag aan het beslissende drieluik in de Alpen. Geel, podium of mis schien wel niets - het kan allemaal in deze krankzinnig spannende Tour, waarin nog zes mannen dicht bij elkaar staan. Kruijswijk haalt vertrouwen uit zijn monstervlucht vorig jaar in de Alpen. De aanval (Nog 105 kilometer) ,,Het was niet mijn plan om mee te zitten. Ik stond goed in het klasse ment en het was vroeg in de ronde. Op de eerste klim van de dag, Col de la Madeleine, kwam ik van voren met andere sterke klimmers. Ik schoof mee en dwong de concurrenten om te rea geren." In tegenstelling tot vorig jaar is Steven Kruijswijk nu kandidaat eindwinnaar van de Tour. Zo kij ken ook Julian Alaphilippe, Ge- raint Thomas, Egan Bernal en Thibaut Pinot naar hem. Maar in elke grote ronde waarin hij goed presteerde, zocht hij een manier om zijn concurrenten de nek om te draaien. Kruijswijk heeft nooit en te nimmer de aanval geschuwd. Maandag zei hij nog dat hij denkt dat hij de Tour kan winnen. ,,Op de Croix de Fer besefte ik dat dit een buitenkansje was. Aan de voet trok ik een paar keer door, even de anderen prikkelen. Er kwam tot mijn ergernis weinig reactie. Daardoor zat ik snel alleen. Na een korte weifeling ging ik tempo rijden. Niemand kon of -- V wilde volgen. Mijn plan was om uit te lopen om zo alle knechten van Sky te kraken." ,,Mijn voorsprong op de favorieten tijdens de Croix de Fer was opgelopen tot ruim zes minuten. Dat voelde machtig. Het peloton dunde snel uit en toch pakte ik meer voorsprong. Ik had plezier tijdens het klimmen. Ik reed op kop in de grootste wedstrijd ter wereld, in de koninginnenrit, met reusachtige beklimmingen en een prachtige aankomst." Kruijswijk heeft nooit angst gehad voor Ineos (voorheen Sky). Sterker nog: met Laurens de Plus en Ge orge Bennett heeft hij nu mis schien wel de sterkste ploeg in de bergen. Geletruidrager Alaphi- lippe moet het bijvoorbeeld al he- lemaal alleen doen. Maar uiteinde lijk zal Kruijswijk zelf weer de be nen moeten hebben. ,,Ploegleider Jan Boven hield me van uit de auto op de hoogte. Andere ploe gen hielpen Sky. Ze waren bang voor mij. Ik rookte in mijn eentje Sky op. Het groepje favorieten werd alsmaar kleiner op de Croix de Fer. Daar had den ze van moeten profiteren. Veel concurrenten roepen vaak: 'We rijden tegen Sky.' Maar als de kans zich voordoet, dan maken ze andere keu zes. De mond is groter dan de moed." ,,Dit deel was als eenzame vluchter het zwaarst. In het dal stond de wind vol op kop. Sky had nog drie jongens om het vlakke deel naar Alpe d'Huez te overbruggen. Het kostte mij twee minuten." Kruijswijk reed een jaar geleden alle concurrenten op grote achter stand op zware beklimmingen. Maar zo hoog als dit jaar waren ze donderdag 25 juli 2019 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL Timo Letschert vervolgt zijn loopbaan bij HSV. De 26-jarige verdediger wordt voor één jaar gehuurd van het Italiaanse Sassuolo. Vorig jaar speelde Letschert bij FC Utrecht. Motorcoureur Jorge Lorenzo mist de Grote Prijs van Tsjechië en Oostenrijk. De Spanjaard is onvoldoende hersteld van de valpartij vorige maand op de TT van Assen. De Nederlandse softbalsters wonnen hun tweede wedstrijd op het olympisch kwalifica tietoernooi ruim van Spanje: 7-0. 2 Brazilië is op de ranking van de wereldvoet balbond FIFA gestegen naar de tweede plaats. Het land ging na het winnen van de Copa Amé- rica Frankrijk voorbij. België staat op 1. Daar staat het land al sinds sep tember. 1 De Neder landse dammer Martijn van IJzendoorn (foto) is ge deeld koploper na drie ronden in het Letse Riga Open. De Nederlander versloeg giste ren de Rus Tatarenko. 12 Het Ameri kaanse Bud- weiser gaat Ajax sponso ren voor ruim 12 miljoen euro. Het grootste biermerk ter wereld wil via Ajax de Euro pese markt veroveren. O a 0) Bauke Mollema zat mee in de vlucht en klom enkele plekken in het klassement. Hij staat nu negentiende. 'Mijn beste dag Thomas Sijtsma Gap 18e etappe 25 juli - 208 km Valloire 208km Embrun y/ ITALIË Briangon 152km Galibieröb 189km FRANKRIJK Izoard 1 133km Vars 83km Les Thuiles 45km 20km Embrun 785m Vars Izoard Valloire 1419m Demoiselles2109m 2360m Galibier_© Coiffées O 2642m 1024m 0km 208km Macht (Nog 50 kilometer) GAP De achttiende etappe van de Ronde van Frankrijk is de eerste van drie loodzware Al penetappes waarin de beslis sing in deze Tour moet gaan vallen. De rit start vandaag in Embrun en gaat over 208 kilo meter naar Valloire. Onderweg wachten drie zware beklimmin gen, eerst de Col de Vars, daarna de Col d'Izoard en ten slotte de Col du Galibier. Embrun was vijf keer eerder startplaats in de Tour. In 2008 gingen zelfs twee etappes van start in de stad in het departe ment Haut-Alpes. De tweede, die finishte op de Alpe d'Huez, werd gewonnen door de Span jaard Carlos Sastre die daar de gele trui veroverde en de leiding in die Tour niet meer afstond. Moed (nog 20 kilometer) -Bauke Mollema over zijn vierde plek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20