snel 'Het bedrijf heeft mij snel terugverdiend' 19 Hoeveel verdien je? Zo pik je de beste influencers eruit Verdient Erik genoeg? DRIE TIPS autobranche. Ongeveer 5 procent van de influencers verdient genoeg met het posten van foto's en video's om van te leven. Ondernemer Erwin Giel van restaurant The Penthouse in de Haagse Toren, krijgt jaarlijks bijna tien verzoekjes voor een gratis maal tijd binnen. ,,Het zijn vooral echt paren die de hele wereld rondreizen en dat op die manier bekostigen", zegt Giel. Ook bij The Penthouse wordt het grootste deel van de aan vragen afgewezen. „Wat ik wel aan bied, is bijvoorbeeld een lager tarief of twee voor de prijs van één.'' Soms zijn influencers welkom op zondag, als het restaurant minder druk is. Ook Giel beoordeelt de aanvragen nauwkeurig. Hij kijkt naar het type posts, het aantal volgers en herkomst van de influencer. ,,Als iemand 300.000 volgers in Melbourne heeft, vraag ik me af of dat ons iets op kan leveren.'' Ook de aanvraag zelf is belangrijk. ,,Als een bericht vol met spelfouten staat, ga ik er nooit op in.'' Uitzicht Op het balkon zijn inmiddels stickers geplakt met de hashtag van het restaurant. Zo hoopt Giel dat ook de betalende klanten online publiciteit maken voor het restaurant. Het is steeds belangrijker om online goed zichtbaar te zijn, stelt de manager. ,,Mensen die met hun telefoon film pjes of foto's maken, kunnen meer kijkers hebben dan bijvoorbeeld een uitzending van RTL4'', zegt hij. Een strategie of budget om reclame te maken via influencers, heeft Giel niet. „Wellicht wel in de toekomst.'' Bij Inntel Hotels hebben ze wel een budget voor influencers. ,,Afhanke- lijk van het hotel is er een bepaald aantal nachten per jaar beschikbaar." zegt Risamena. Ook werkt de keten aan een strategie. ,,We willen ons minder bezighouden met aanvragen die binnenkomen en juist actief influencers benaderen die bij ons passen.'' Rotterdam Partners, het city marketingbureau van Rotterdam, doet dat al. Het bureau werkt zes jaar samen met influencers en vraagt deze ook om Rotterdam te bezoeken. ,,We kijken wat we in de etalage willen zetten en wie daarbij zou passen'', zegt Kim Heinen. ,,De online zichtbaarheid van een stad is heel belangrijk. Het is een wezenlijk onderdeel van de marketing.'' Zij waarschuwt wel dat als je zélf een influencer benadert, daar een prijs kaartje aan kan zitten. ,,Influencer zijn is ook gewoon een beroep. Als e vraagt of iemand langskomt, staat daar een vergoeding tegenover.'' Rotterdam Partners krijgt zelf ook regelmatig aanvragen voor een gratis bezoek aan de stad. Het bureau bemiddelt dan met hotels, restau rants en attracties. ,,Sommige influencers en bloggers zijn professi oneel, anderen vooral opportunis tisch. Het is belangrijk om het kaf van het koren te scheiden'', zegt Hei- nen. Daarbij kijkt ze naar de kwaliteit van de posts, het uiterlijk van een blog en of de influencer past bij de uitstraling van Rotterdam. ,,Het aan tal volgers is minder belangrijk om dat deze nep kunnen zijn, maar als iemand er minder heeft dan ik, denk ik wel: ik word toch ook niet uitgeno digd voor een weekendje Parijs?'' ,,Ik werk vanuit een bv. In principe moet het salaris 45.000 euro per jaar zijn. Het leuke is dat je soms daarboven zit en soms daaronder. Gemiddeld komt het erop neer dat ik 3750 euro bruto per maand verdien. Ongeveer een derde daarvan gaat naar de belasting.'' ,,Ik ben blij met wat ik krijg. Ondernemen moet je passie zijn. Ik ben niet een ondernemer die het alleen doet voor het geld, anders was ik wel in de bitcoins gegaan. Ik doe ook weleens een project voor een bedrijf met social impact. Daar ben ik heel de dag druk mee, maar ik krijg er geen geld voor. Toch voel ik me daar dan tevreden over, je doet iets voor de wereld. Geld is handig, maar het is niet het enige dat telt." ,,Nee, eigenlijk niet. Ik ben geboren als onder nemer." ,,Een dagdeel is 595 euro. Dan kom ik bijvoor beeld bij een bedrijf dat met de marketing vast gelopen is. Of ondernemers vragen mij of ze beter plan A of B kunnen doen. Ik lees me van tevoren in en tijdens zo'n sessie zie ik soms iets, wat ervoor zorgt dat de omzet van het bedrijf doet stijgen. Daarom is het voor de bedrijven die mij inschakelen een simpele investering, want als het goed is, hebben ze mij binnen een dag alweer terugverdiend." ,,Dat varieert. Veertig uur haal ik met gemak. Zestig vaak ook wel. Vroeger was ik een van die idioten die dacht dat honderd uur normaal was." ,,Nee. Heel bewust niet. Vroeger heb ik dat wel gehad. Als ik tegenwoordig expertise mis, huur ik iemand in om mee samen te werken en na het project gaan we ieder ons weegs." 'We wijzen 95 procent van de aanvragen voor een gratis overnachting af' donderdag 25 juli 2019 GO voor gratis diner Rocco Stall- vord van influencer marketing bureau First in Amsterdam stelt dat influ ences een belangrijke rol kunnen spelen bij de promotie van een bedrijf. ,,Als je iemand volgt en die zegt iets, neem je dat sneller aan dan als je dezelfde bood schap voorbij ziet komen in bijvoorbeeld een commer cial.'' Bedrijven moeten wel de juiste influencer kiezen. Let op het volgende: Er moet altijd een match zijn tussen de influ- encer en het product dat je aanbiedt. Die twee moeten overeenkomen wat betreft de stijl en de ach terban. Bedrijven moeten de ge loofwaardigheid van de influen- cers goed in de gaten houden. ,,Er zijn de laat ste tijd veel be richten over nepvolgers. Iemand die 100.000 volgers heeft, maar nauwelijks reac ties krijgt op een geposte foto of blog, heeft geen impact.'' Het is belang rijk om naar de inhoud van de reacties te kijken. „Gaan die wel over de post? Als dat niet het geval is, is het vaak niet in orde.'' Vandaag: Erik (48) is interim-professional en geeft bedrijven advies op tal van terreinen, van marketing tot bedrijfs voering. Hij doet dit werk nu twaalf jaar, maar is zijn hele leven al ondernemer. Wat verdien je? Blij mee? Ooit in vaste dienst gewerkt? Je doet aan brainstormsessies. Wat is je tarief? Hoeveel uur per week werk je? Heb je personeel? BABETTE RIJKHOFF Leeftijd: 48 jaar Opleidingsniveau: hbo Functie: Marketing Management Branche: Industrie Werkervaring: 12 jaar Leidinggevend: 0 werknemers Volgens het Salariskompas is het gemiddelde salaris voor zijn functie 5033 euro bruto voor 40 uur. „Klinkt heel aannemelijk. De vrijheid als ondernemer laat zich moeilijk in geld uitdrukken. Hoe zit het met jouw salaris? intermediair.nl/salariskompas Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@persgroep.nl -OSCAR RISAMENA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19