Belgische justitie zet vervolging van actrice Grives door effeweg.nl 5 effeweg.nl oF bel 08810 30 800 Boek zonder aanbetaling nodig is dat ze langer in de cel blijft of (onder voorwaarden) wordt vrij gelaten. ,,Dan kijkt de rechtbank naar recidivegevaar, vluchtgevaar en of er aanleiding is om te denken dat ze bewijsmateriaal wil wegma ken", legt Chomé uit. In het onder zoek dat justitie nu uitvoert, zou het ook zo kunnen zijn dat het huis van Grives in Nederland wordt ge controleerd. ,,Ik kan daar nu niets over zeggen, maar dat behoort ze ker tot de mogelijkheden, ja." derland. Ook de Britten zijn tegen het opzeggen van de deal, maar hun ver zoek komt dan weer van een land dat enerzijds afscheid wil nemen van de Europese samenwerking en ander zijds Europa ineens vraagt om hulp. Hillen vindt het maar curieus: ,,De nieuwe premier Boris Johnson wil als Brexiteer-pu-sang Europa juist de rug toekeren. Nogal ironisch.'' Rivaal China En er zitten ook andere hoofdbrekens aan de verzoeken, vindt Ten Broeke. Ongeveer een derde van de olietrans porten gaat via de Straat van Hormuz. Alle reden dus om die handel veilig te stellen. ,,Ware het niet dat het over grote merendeel van die olie naar China gaat, onze strategische rivaal de komende eeuw. Dus waarom doen de Chinezen dan niet mee?'' Daarbij is het opvoeren van de span ning een manier van Iran om Europa te chanteren. ,,De inbeslagname van de Britse tanker is een manier om on derhandelingen af te dwingen. Zoals Iran na het opzeggen van de atoom deal door Trump ook ineens weer meer uranium verrijkt, het raketten- programma opvoert en door het re gime gesteunde terreurorganisaties elders actiever worden.'' Voor dat wangedrag is geen excuus, vindt Ten Broeke, maar opnieuw on derhandelen is de enige oplossing. Te heran heeft laten doorschemeren te willen praten over afbouw van het ra ketprogramma. ,,De atoomdeal was verre van perfect, maar we hadden wel controle op Iran en die is nu verdwe nen. Daar komt Trump ook achter. Dus heb ik goede hoop dat hij weer naar onderhandelingstafel komt, waarbij hij volgens mij vooral wil dat niet de naam van Obama, maar die van hemzelf op een akkoord komt.'' Maar zover is het nog lang niet. Dat de boel alsnog uit de hand loopt, is wel degelijk een reëel gevaar. Reden waarom zowel Hillen als Ten Broeke het kabinet prijzen dat het het hoofd vooralsnog koel houdt: zeg niet te snel 'ja'. Want je weet niet waar we 'ja' te gen zegt. Ten Broeke: ,,Als je instemt met een missie, probeer dan af te dwingen dat er weer onderhandeld gaat worden om de boel op te lossen.'' ,,De zaak wordt getoetst en verder nagekeken, maar dat is onmogelijk een verschoningsgrond voor het verhandelen van drugs. Op geen enkele manier. Met de hoeveelhe den die ze op zak had niet", zegt woordvoerder Stephanie Chomé van het Parket Antwerpen van het Belgische Openbaar Ministerie (OM) tegen deze krant. ,,We hebben heel ernstige aanwij zingen dat ze meer deed dan alleen verhandelen aan vrienden of dat ze kocht voor een groep om het verder onder hen te verdelen. Ze is opge pakt met een grote hoeveelheid drugs van verschillende soorten. We nemen dit ernstig op", aldus Chomé. Imanuelle Grives is om die reden geen zogeheten snelrechtprocedure aangeboden, zegt de woordvoer ster. In dat geval had Grives nog op vrije voeten ge weest, maar had ze zich later moeten verant woorden voor de rechtbank. Justitie vond het nu nodig om haar aan de onder zoeksrechter voor te gelei den. Die be sloot maandag dat de actrice tijdens het on derzoek in ie der geval tot vrijdag vast moet blijven zit ten. Dan toetst de raadkamer of het Geen commentaar Grives heeft toegegeven dat de drugs van haar zijn en dat ze die wilde verkopen. Advocaat Koen Vaneecke wil voorlopig geen verder commentaar geven op de zaak rond zijn cliënte. Voor welke rol, welke film of serie Grives in training was, wanneer de opnames zijn, of hij bij het verhaal blijft, of hij denkt dat de rechter erin meegaat? Het ant woord op al deze vragen is: 'geen commentaar'. ,,We blijven bij wat er gisteren is gezegd. Ik ga er verder niet op in. We wachten vrijdag af", herhaalt Vaneecke meermaals te gen deze krant. Ook haar manager Jennifer Bouwmeester wil niet reageren. Vooralsnog kan niemand bevesti gen dat Grives inderdaad bezig is met een nieuwe film of serie. De voorbereiding was in ieder geval niet voor haar rol in de nieuwe AvroTros-serie Kei- zersvrouwen, zegt bedenker Ian Ginn van Rinkelfilm. In die serie over high end- escorts en de Amster damse onder- en boven wereld is Grives vanaf dit najaar te zien als Pamela. „Het heeft met ons niets te maken. De opnames zijn al achter de rug", zegt Ginn. ,,Ik weet niet wat er is gebeurd en ik ken de details niet, maar ik voel met haar mee." Italiaanse Bloemenrivièra Q' en Cöte d'Azur Rome, Florence en Venetië Rondreis Schotse Hooglanden Muziekreis @1 Alpenlandischer Musikherbst Kroatië, Opatjja en Lovran woensdag 24 juli 2019 De Belgische justitie ziet in het verweer van Imanuelle Grives geen reden om van vervolging af te zien. Volgens haar advocaat probeerde de actrice, die nu in België vastzit, in drugs te hande len ter voorbereiding op een nieuwe rol. Haar verklaring wordt verder onderzocht, maar 'het blijven strafbare feiten'. Tom Tates Rotterdam De Zr. Ms. Van Speijk vuurt een Sea Sparrow-raket af tij dens een tactische oefening. FOTO DEFENSIE Ontbjjten diner Vertrek: 26 aug, 6,16,27 sep, 4,12,19,25 okt Ontbijt en diner Vertrek o.a.: 9,16 aug, 13,20,27 sep, 4 okt Ontbjjt en diner Vertrek: 19jul, 20 sep Ontbjjt en diner Vertrek: 23,30 sep Ontbjjt en diner Vertrek: 13,20 sep, 4,12,19,25 okt Alle Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteiten Fonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5